Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
31.12.2015, 09:31,
#1
Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
A więc kupiłem i masakra!!!Może mi ktoś pomóc zainstalować...
Piszę do spectrasonic info tech - niby odpowiadają ale zero konkretów, stoję caly czas w miejscu.
Mam ta wersję z pamiecia flash. Na niej jest folder STEAM + w pdfie co i jak robic przy instalacji + skrót internetowy do instalacji.
Jak klikam ten skrót i chcę się zalogować zeby rozpocząć instalację to pokazuje - niewłaściwe hasło / użytkownik a u góry widzę że juz jestem zalogowany!!!Co jest grane....
Maskara, tyle kasy i co .....?
Widzę Pawel że testowałes tą wersję to musiał instalować .....
Bez problemu mogę się logowac i wylogowywać ze strony na swoje konto, zmieniac hasło itd. ale jak wchodze z tego klucza/pendriva to pokazuje komunikat niewłaściwe hasło / uzytkownik ...
Jak może byc niewłaściwe hasło / użytkownik skoro widzę w gornej cześci ekranu że już jestem zalogowany! No i dalej nie chce mnie instalacja puścić .... i jestem w czarnej du.....

Odpowiedz
01.01.2016, 11:04,
#2
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
mam również Omisphere, instalacja przebiegła bez problemu - z płyt DVD ale to chyba nie powinno być różnicy.
Jestem teraz poza domem, ale jak wrócę, mogę sprawdzić tą instalkę z płyt bo nie pamiętam już co po kolei robiłem (instalowałem prawie rok temu)

Odpowiedz
01.01.2016, 11:16,
#3
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Robisz Update dwójki z jedynki? Czy to cała dwójka?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.01.2016, 14:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2016, 14:29 przez RafałSC.)
#4
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Ok, po 3ech dniach udało się!!!Big Grin
Ale obsługa beznadziejna ..... tech info niby odpisuje szybko ale piszą same bzdety - sprawy oczywiste, szkoda gadać.
A więc napisze jak mi się udało:
To była wersja pełna 2-ka od zera nie żaden update.Z pendriva bo kiedyś dawali płyty DVD a tera jeden duży pendrive.
1. Najpierw zainstalowałem update.Tylko nie wiem po co update skoro ja nie miałem zainstalowanego omnisphere ...?...?.....
https://www.spectrasonics.net/support/ua...pdates.php
2. Potem zgrałem z pendriva folder STEAM (baardzo duży - coś koło 55GB)
3. Potem już się odpalał ale jeszcze numery licencji itp. tam wszystko już ładnie prowadzi ale napisał mi ze nie może znaleźć ściezki dostępu do folderu STEAM
4. NO to jeszcze zainstalowałm ten drugi plik Patch library i tam podałem ściezkę dostępu do folderu STEAM
5. Dopiero teraz sie odpalił.

Podsumowując do dupy taka instalacja ....po kiego robić update jak czegoś nie ma na kompie ....
Ale jakość brzmienia i rodzaje brzmień o jest to czego szukałem!

Odpowiedz
01.01.2016, 20:48,
#5
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Tak myślałem, że robisz update wersji której nie ma Smile brzmienia są rewelacyjne!

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.01.2016, 16:06,
#6
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(01.01.2016, 20:48)hammond napisał(a): brzmienia są rewelacyjne!

potwierdzam, mega biblioteka niepowtarzalnych brzmień Smile
Ostatnio zakupiłem też dwa dodatkowe banki ze strony:
http://www.pluginguru.com/

Mega Magic Dreams, oraz Airwave
gdyby ktoś się zastanawiał to naprawdę polecam, zarąbiste brzmienia !!!

Odpowiedz
06.01.2016, 18:40,
#7
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Mam pytanie odnośnie całego programu Omnisphere. Otóż do niego klawisze podłączamy za pomocą MIDI (USB)? Czy w takim wypadku nie występują opóźnienia, zanim dźwięk zostanie usłyszany?

Odpowiedz
06.01.2016, 18:56,
#8
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(06.01.2016, 18:40)Zielony_Buszmen napisał(a): Czy w takim wypadku nie występują opóźnienia, zanim dźwięk zostanie usłyszany?

to akurat zależy od sprzętu którym dysponujesz (procesor, RAM, karta dźwiękowa)

Odpowiedz
07.01.2016, 21:26,
#9
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
i5 3470, 8 GB RAMu (1333 MHz, CL9) i Realtek ALC892 (integra z MSI Z77A-G43). Podłączając Rolanda F-20 przez USB (MIDI) w FL Studio można zauważyć dosyć spore opóźnienie. Stąd moje pytanie - czy może być to wina mniej dopracowanego oprogramowania?

Odpowiedz
08.01.2016, 17:15,
#10
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Jeżeli korzystasz z wbudowanej karty dźwiękowej polecam pobranie sterowników Asio4all, aktualną wersję znajdziesz tu:
http://www.asio4all.com/

We Fruiity wchodzisz w ustawienia audio :
Options - Audio Settings - Output - ustawiasz output na Asio
Jest to pokazane również w poniższym filmie
https://www.youtube.com/watch?v=-W6NtCJIRqs

myślę że to powinno pomóc i zmniejszyć latencję, ale polecałbym również pomyśleć w przyszłości o kupnie jakiegoś interfejsu audio

Odpowiedz
18.01.2017, 07:35,
#11
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Witam wszystkich.
Zanstalowałem wczoraj Omnisphere 2, ale na moim laptopie widzę go tylko jako wtyczkę w FL Studio. Czy można ten program uruchomić samodzielnie? Do grania na żywo nie potrzebne mi FL Studio. A w progranir tym na laptopie 13 cali widzę oknop wielkości telefonu komórkowego.

Odpowiedz
18.01.2017, 08:50,
#12
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(18.01.2017, 07:35)zbigniewkepka napisał(a): Witam wszystkich.
Zanstalowałem wczoraj Omnisphere 2, ale na moim laptopie widzę go tylko jako wtyczkę w FL Studio. Czy można ten program uruchomić samodzielnie? Do grania na żywo nie potrzebne mi FL Studio. A w progranir tym na laptopie 13 cali widzę oknop wielkości telefonu komórkowego.

A tego nie wiem, ja używam pod Cubase, ale moge dać na prawie cały ekran.

Odpowiedz
18.01.2017, 10:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.01.2017, 12:49 przez zbigniewkepka.)
#13
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Witam. Z tego co wyczytałem to Omnisphere jednak nie funkcjonuje jako samodzielny program (szkoda). Proszę więc o pomoc jak powiększyć to małe okienko. Laptop 13 cali (większego nie chciałem na scenę) naprawdę wyświetla tylko takie małe coś. W domu jeszcze jako tako to widać, ale podczas gry na żywo program nadaje się tyko do kosza.
Gdyby miało to coś pomóc, to dodam że posiadam laptop Lenovo Yoga 900 i7 6500U SSD 512.

Odpowiedz
18.01.2017, 21:08,
#14
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Kiedyś miałem Omnisphere 1 i chodził mi na Asusie 2gHz 4GB ram i bez żadnego DAWa, no ale to była jedynka, może dwójka wymaga DAWa, nie wiem. Pytaj hammonda albo Azzorrka.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.01.2017, 21:44,
#15
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Ale jak male ci się to wyświetla? u mnie na 15 calowym ekranie może z 2 cm z boków i z 1 cm od góry mniej - czyli wszystko dokładnie widoczne.

Odpowiedz
19.01.2017, 07:14,
#16
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(18.01.2017, 21:44)RafałSC napisał(a): Ale jak male ci się to wyświetla? u mnie na 15 calowym ekranie może z 2 cm z boków i z 1 cm od góry mniej - czyli wszystko dokładnie widoczne.
Ale na Windowsie?
Ogólnie jestem zły. Program do grania Live się (u mnie) nie nadaje. Sposób wyświetlania wtyczek z FL Studio jest o niebo lepszy. Ale może coś popieprzyłem przy instalacji. Dodam jeszcze tylko że instalacja tego kombajnu to też droga przez mękę. Na dziś nie kupił bym tej całej mitycznej Omnisphery. Do studia owszem, ale na scenę się nie nadaje. Chyba że pomożecie Wink.

Odpowiedz
19.01.2017, 08:36,
#17
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(19.01.2017, 07:14)zbigniewkepka napisał(a):
(18.01.2017, 21:44)RafałSC napisał(a): Ale jak male ci się to wyświetla? u mnie na 15 calowym ekranie może z 2 cm z boków i z 1 cm od góry mniej - czyli wszystko dokładnie widoczne.
Ale na Windowsie?
Ogólnie jestem zły. Program do grania Live się (u mnie) nie nadaje. Sposób wyświetlania wtyczek z FL Studio jest o niebo lepszy. Ale może coś popieprzyłem przy instalacji. Dodam jeszcze tylko że instalacja tego kombajnu to też droga przez mękę. Na dziś nie kupił bym tej całej mitycznej Omnisphery. Do studia owszem, ale na scenę się nie nadaje. Chyba że pomożecie Wink.

No na windowsie/ ekranie PC, jak ci się to małe wyświetla?co na pół ekranu tylko ?
No instalacja porażka, zgodzę sięSad
Brzmieniowo super ale do muzyki specyficznej np. ilustracyjnej. Brak np. brzmien akustyków totalnie, synthy też nie powalają (Sylenth'a tutaj polecam).

Odpowiedz
21.01.2017, 13:54,
#18
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(06.01.2016, 18:56)Vanderson napisał(a):
(06.01.2016, 18:40)Zielony_Buszmen napisał(a): Czy w takim wypadku nie występują opóźnienia, zanim dźwięk zostanie usłyszany?

to akurat zależy od sprzętu którym dysponujesz (procesor, RAM, karta dźwiękowa)

Procesor, Ram, i karta dźwiękowa nie ma wielkiego wpływu na "Latencje" najważniejszy jest "sterownik" do karty muzycznej. Polecam "ASIO" działa z każdą kartą muzyczną.

Odpowiedz
23.01.2017, 09:14,
#19
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(19.01.2017, 08:36)RafałSC napisał(a):
(19.01.2017, 07:14)zbigniewkepka napisał(a):
(18.01.2017, 21:44)RafałSC napisał(a): Ale jak male ci się to wyświetla? u mnie na 15 calowym ekranie może z 2 cm z boków i z 1 cm od góry mniej - czyli wszystko dokładnie widoczne.
Ale na Windowsie?
Ogólnie jestem zły. Program do grania Live się (u mnie) nie nadaje. Sposób wyświetlania wtyczek z FL Studio jest o niebo lepszy. Ale może coś popieprzyłem przy instalacji. Dodam jeszcze tylko że instalacja tego kombajnu to też droga przez mękę. Na dziś nie kupił bym tej całej mitycznej Omnisphery. Do studia owszem, ale na scenę się nie nadaje. Chyba że pomożecie Wink.

No na windowsie/ ekranie PC, jak ci się to małe wyświetla?co na pół ekranu tylko ?
No instalacja porażka, zgodzę sięSad
Brzmieniowo super ale do muzyki specyficznej np. ilustracyjnej. Brak np. brzmien akustyków totalnie, synthy też nie powalają (Sylenth'a tutaj polecam).

Koledzy problem rozwiązany. Yoga 900 ma rozdzielczość ustawioną na 3200x1800. Należało ją zmniejszyć i już ekran Omnisphery wyświetla się większy. Wszystkim którzy pochylili się nad moim problemem dziękuję.

Odpowiedz
24.01.2017, 07:50,
#20
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Nie wiem gdzie jest kłopot w instalacji Smile Przecież klika sie dalej dalej. Potem tylko rejestracja na stronie producenta i po temacie Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
28.08.2017, 23:19,
#21
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Może mi ktoś odpowiedzieć, czy 2 ma presety z 1 ? Nie chodzi o update tylko o instalację samej 2.

Odpowiedz
29.08.2017, 11:52,
#22
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
No chyba tak ? a co by wylali? jak instalowałem update to dokłada tylko brzmień
A masz nazwę konkretnego brzmienia ?to mogę sprawdzić bo mam po update

Odpowiedz
29.08.2017, 20:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.08.2017, 20:15 przez Fantasmagorian.)
#23
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
Nie na razie badam grunt bo chcę zakupić 2-kę.
PS: Nie sądziłem, że się tu spotkamy Rafał Wink

EDIT:
jeszcze nurtuje mnie taka kwestia. Jeśli mam zaczęty projekt z wykorzystaniem 1 to czy po update na 2 będzie poprawnie zaczytywał mi barwy?

Odpowiedz
29.08.2017, 20:21,
#24
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
(29.08.2017, 20:01)Fantasmagorian napisał(a): Nie na razie badam grunt bo chcę zakupić 2-kę.
PS: Nie sądziłem, że się tu spotkamy Rafał Wink

EDIT:
jeszcze nurtuje mnie taka kwestia. Jeśli mam zaczęty projekt z wykorzystaniem 1 to czy po update na 2 będzie poprawnie zaczytywał mi barwy?

Znowu przedeptuję ci ścieżkę Big Grin. Najpierw Motif teraz Omni .... ehhhhh .....
Tylko nie pytaj co jest potem .....

Odpowiedz
29.08.2017, 20:27,
#25
RE: Omnisphere 2 jak to to zainstalować!!!!?????
ha, ha, ha no właśnie. Ale jakbym miał jakiś problem z instalką to uderzam do Ciebie Big Grin.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  "TAAAKIE" brzmienie - lepiej Omnisphere czy NI Komplete? STEVEN 1 4,849 09.02.2017, 10:38
Ostatni post: Azzorek
  Omnisphere Skins JaroEd 5 12,695 21.01.2017, 07:31
Ostatni post: zbigniewkepka

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS