Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe do 2000zł
24.08.2015, 11:10,
#1
Pianino cyfrowe do 2000zł
Dzień dobry,

Tak jak w temacie, planuję zakup pianina cyfrowego w najbliższym czasie przy czym absolutne maksimum jakie mój budżet udźwignie to 2000zł. Przeczytałam trochę wątków na forum ale, szczerze, im więcej czytam tym mniej wiem więc postanowiłam poprosić Was o radę.

Ale może od początku.

Nie jestem początkującym muzykiem, gram od 7 lat na gitarze. Z pianinem miałam wprawdzie styczność jako dziecko ale było to tak dawno, że w zasadzie muszę się nauczyć gry od podstaw. Do nauki planuję wykorzystać laptopa i zasoby internetu, może raz na jakiś czas wziąć lekcję od profesjonalisty, chociaż to ostatnie zależy od funduszy.

Jeśli chodzi o samo pianino i na czym zależy mi w nim najbardziej to klawiatura - 88 klawiszy, koniecznie ważonych, no i oczywiście chciałabym aby odzwierciedlała klawiaturę prawdziwego akustycznego instrumentu jak najwierniej spośród innych dostępnych w tym przedziale cenowym cyfrowych pianin (tu nasuwa mi się na myśl pytanie, czy pianina cyfrowe mogą posiadać klawiaturę o dynamice zbliżonej do fortepianu?).

Drugą istotną sprawą jest wyjście instrumentowe, którym mogłabym podłączyć całość do laptopa i większych głośników przez interfejs audio (używam Focusrite 2i4), a także gniazda MIDI in/out. Na codzień jestem studentką, ale poza studiami amatorsko komponuję i nagrywam własną muzykę więc zależy mi na możliwości łatwego nagrania instrumentu bądź użycia go jako klawiatury MIDI.

No i pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia jaką jest brzmienie. Zdaję sobie sprawę, że w tak niskim przedziale cenowym nie można mieć wszystkiego tak więc nie interesują mnie brzmienia inne niż czysty dźwięk pianina/fortepianu. Im lepsza ich jakość tym oczywiście lepiej.

Z modeli, które miałam na oku do tej pory mogę wymienić Yamahę P35B (miałam okazję usłyszeć i podotykać ją przez chwilę, zrobiła na mnie pozytywne wrażenie), jednak teraz już sama nie wiem. Niska polifonia i informacje o plastikowych klawiszach trochę mnie odrzucają, chciałabym kupić instrument, którego nie będę musiała wymieniać po roku/dwóch.

Czy macie jakieś sugestie? Z góry dziękuję serdecznie za wszelką pomoc.

Odpowiedz
24.08.2015, 11:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2015, 11:57 przez Rychubil.)
#2
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Odpowiedź na pytanie "Czy pianina cyfrowe mogą posiadać klawiaturę o dynamice zbliżonej do fortepianu" - nie. W wyższych modelach pianin cyfrowych i wirtualnych pian dynamika będzie zbliżona ale nadal nia taka jak w fortepianach akustycznych.
Skoro jednak posiadasz już interfejs audio i chcesz to wszystko podłączyć przez laptopa, to polecam zakup ważonej klawiatury sterującej 88, wirtualnego piana i zainstalowanie jakiegokolwiek DAWa jak chociażby darmowy Audacity.
W tym budżecie nie wiele się zawojuje w kwestii dobrej klawiatury więc bez plastiku się nie obejdzie ale powinno starczyć na Studiologic SL990 Pro (wytrzymała fatarowska klawiatura)
http://www.ceneo.pl/17274858#tab=speci
wirtualne piano: Pianoteq 5
https://m.thomann.de/pl/modartt_pianoteq...1434903925
lub lepsze: Galaxy Vintage D
https://m.thomann.de/pl/best_service_gal...f=mpd_aa_3
albo pokuś się na odrobinę luksusu w postaci Ivory II
https://m.thomann.de/pl/synthogy_ivory_i...f=mpd_aa_1
ale nie idź w coś takiego jak Yamaha P35B - do wirtualnych pian, to przepaść brzmieniowa!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.08.2015, 12:31,
#3
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o wirtualne instumenty to obecnie używam (niedgyś płatnej, obecnie darmowej) wtyczki CVPiano, którą programuję ręcznie. Podoba mi się jej brzmienie więc przy ograniczonym budżecie mogłabym się na początku na tym zatrzymać.

Co do klawiatury sterującej - zastanawiałam się nad tym i jest to jedna z opcji, którą rozważam, jednak z pewnych względów nie zawsze mogę mieć możliwość podłączenia klawiatury do komputera. Z tego powodu zastanawiałam się właśnie nad zakupem instrumentu, który miałby własną bazę brzmień i nie byłby zależny od mojego laptopa. Mam nadzieję, że nie gmatwam za bardzo.

Odpowiedz
24.08.2015, 12:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2015, 12:55 przez Rychubil.)
#4
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Rozumiem, tylko że przy takim rozwiązaniu, w tym budżecie, trudno będzie znaleźć coś przyzwoicie brzmiącego wśród cyfrowych pian z wbudowanym brzmieniem ale w sumie do ćwiczeń wystarczy. Teraz tylko kwestia gustu, jakie brzmienie się podoba. Skoro ta Yamaha podchodzi, to ok ale nagrywać tylko z wtyczki. W klawiaturze szału nie będzie, to od razu mówię!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.08.2015, 13:57,
#5
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Co do nagrywania to nie rozważam nawet innej opcji jak z wtyczki bo zwyczajnie nie mam warunków akustycznych do nagrania dobrze brzmiącego instrumentu.

Nie upieram się też na Yamahę, wręcz przeciwnie, szukam też innych marek. Moją uwagę zwrócił jeszcze Casio Privia PX-150, niestety w tym wypadku cena znacznie przewyższa moje obecne możliwości finansowe. Chociaż jeśli sprzęt jest tego warty to mogę wstrzymać się jeszcze trochę z zakupem i dozbierać. Podobno jego klawiatura bardzo dobrze imituje prawdziwe akustyczne pianino?

Odpowiedz
24.08.2015, 15:14,
#6
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Klawiaturę trzeba ograć samemu. Każdemu co innego się podoba. PX150 ma 3 sensory klawiatury, co daje przewagę nad konkurencją ze strony chociażby Yamahy ale jak w praniu tego nie powiem bo nie wiem.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.08.2015, 16:15,
#7
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź. W takim razie chyba nie pozostaje mi nic innego jak przejść się do muzycznego ^^

Odpowiedz
24.08.2015, 16:33,
#8
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Obowiązkowo Pani Klaudio Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.08.2015, 10:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 10:55 przez Qaroll.)
#9
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
PX-150 ma te same brzmienia fortepianu (i klawiaturę) co PX-350 i PX-5S, a nawet najnowsza seria PX-x60. Klawiatura jest ciekawa - mi się spodobała. Dosyć ciężka, może nieco hałaśliwa i przesadzili z fakturą kością słoniowej, ale i tak bije Yamahę GHS. Widziałem gdzieś to piano poniżej 2000zł. Jako kontroler VST sprawdzi się wyśmienicie, na scenie też nie ma wstydu z barwą Casio. Nie powiedziałbym, że jest gorsza od tej w moim Kawai - jest inna. W zasadzie za te pieniądze nie widzę rozsądnej konkurencji (chyba, że dorzucimy używane instrumenty).

Gdybym mógł się cofnąć w czasie, pewnie sam bym się zdecydował na combo Casio PX-150 + solidny laptop + fortepian VST i jeszcze starczyłoby kasy na podstawowe nagłośnienie.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
25.08.2015, 14:32,
#10
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Byłam dzisiaj w muzycznym, pograłam trochę na PX-150. Jak na moje niewprawione palce klawiatura bardzo mi się spodobała, solidna i ciężka, ładnie reagowała na siłę uderzenia, faktura też była bardzo przyjemna w dotyku. Brzmienie również mi się spodobało, ale...

No właśnie, zawsze musi być to jedno ale. Sprzedawca zaproponował mi również Rolanda F-20, 200zł droższy (co w moim wypadku sporo bo i tak już mocno naciągam swój budżet decydując się na Privię), ale zachwalał jego, podobno lepszą, klawiaturę.

Ja osobiście większej różnicy w zasadzie nie zauważyłam, być może ze względu na małe doświadczenie, zwłaszcza że oba instrumenty mają bardzo podobne specyfikacje.

Ale poczytałam trochę po powrocie, między innymi test na muzykuj.com, no i w sumie to już sama nie wiem, czy brać Privię, czy dołożyć jeszcze na Rolanda. Oba pianina bardzo mi się podobają, zarówno wizualnie jak i brzmieniowo, za Rolandem przemawia też wyjście liniowe, którego niestety brakuje w Privii. A co z jego klawiaturą Rolanda? Czy jest naprawdę taka dobra i na dłuższą metę będzie to lepsze rozwiązanie niż PX-150?

Odpowiedz
25.08.2015, 14:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 15:05 przez Qaroll.)
#11
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Privię masz w Music Store Poznań za 2099zł (pewnie zejdą jeszcze z ceny jak się potargujesz). Czy klawiatura w Rolandzie jest lepsza? Kwestia dyskusyjna, co kto lubi. Klawiatura w Privii w teście muzykuj jest oceniona chyba 7/10, na zagranicznych forach jest oceniana bardzo wysoko. Osobiście wolę tę w Privii (mimo denerwującej mnie faktury klawiszy i nieco ospałej repetycji). W wyższych modelach Rolanda montują duużo lepsze klawiatury. Roland F20 NIE MA wyjścia liniowego. Do teraz byłem pewien, że PX-150 ma Line-outy, ale są chyba dopiero w PX-350. Głośniki są na pewno lepsze w Rolandzie. Z kolei Casio jest prawie 2x lżejsze, co może być istotne dla kobiety. Jak chcesz zwiększyć odrobinę budżet, to masz jeszcze Kawai ES-100 i Kurzweila MPS10, przy czym nie mówię, że to lepsze opcje. Nowe budżetowe piana Yamahy to wg. mnie nic specjalnego.

Jak chcesz się zmieścić w 2000zł to poszukaj na allegro, ostatnio jak przeglądałem piana cyfrowe było kilka ciekawych aukcji.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
25.08.2015, 16:31,
#12
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Chyba mówimy o różnych modelach Casio bo Privia PX-150 w Music Store Poznań, według strony sklepu, kosztuje 2399zł, czyli tyle co wszędzie, do tego dochodzi przesyłka, która niestety może mnie trochę wynieść bo mieszkam na drugim końcu Polski.

Co do line-out w Rolandzie, nie chcę się kłócić bo nie zaglądałam w sklepie, ale w teście http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,548.html jest napisane i pokazane, że ma line-out. Privia ma niestety tylko wyjścia słuchawkowe.

Szczerze to sama nie wiem, ale jakoś tak skłaniam się bardziej do Rolanda mimo tego, że jest nieco droższy. Po prostu wydaje mi się on nieco bardziej przyszłościową opcją, chociaż może to tylko moje wrażenie, tutaj byłabym wdzięczna za opinię kogoś, kto posiada to pianino i gra na nim już jakiś czas.

Ogólnie muszę się jeszcze nad tym zastanowić a i tak przed dokonaniem wyboru jeszcze raz wybiorę się do sklepu żeby zagrać na obu. Yamahę już sobie darowałam. Kawai nie mam gdzie ograć w okolicy, a ten Kurzweil jakoś mnie nie przekonuje po przeczytaniu specyfikacji, trochę za dużo bajerów jak na mój gust, jednak dziękuję za wszystkie sugestie.

Odpowiedz
25.08.2015, 18:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 18:36 przez Qaroll.)
#13
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
(25.08.2015, 16:31)Klaudia napisał(a): Chyba mówimy o różnych modelach Casio bo Privia PX-150 w Music Store Poznań, według strony sklepu, kosztuje 2399zł, czyli tyle co wszędzie, do tego dochodzi przesyłka, która niestety może mnie trochę wynieść bo mieszkam na drugim końcu Polski.
Dziwne. Wchodziłem specjalnie w pracy, żeby sprawdzić cenę i jak byk było 2099zł za PX-150. Wiem też, skąd wzięło się moje "poniżej 2tyś.": http://www.muzykuj.com/aktualnosci/promo...,1269.html Kiedy ja zamawiałem swoje Kawai (właśnie z Music Store) przesyłkę miałem za darmo. Wygląda, jakbym robił reklamę sklepowi, ale nic z tych rzeczy. Zamawiam zawsze tam gdzie jest najtaniej. Drugi koniec Polski, to może gdzieś na wschodzie?

(25.08.2015, 16:31)Klaudia napisał(a): Co do line-out w Rolandzie, nie chcę się kłócić bo nie zaglądałam w sklepie, ale w teście http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,548.html jest napisane i pokazane, że ma line-out. Privia ma niestety tylko wyjścia słuchawkowe.
Faktycznie. Przy czym statystyczny muzyk przez wyjścia Line-out w klawiszu rozumie 2x gniazdo mono TRS (lub XLR), których to nie ma w żadnym z tych pian, a nie takie quasi-line-out na mini jack Wink Nie wiem, czym to Rolandowe line-out różni się od wyjście słuchawkowego oprócz napisu (może przy słuchawkowym jest inne wzmocnienie sygnału).

(25.08.2015, 16:31)Klaudia napisał(a): Szczerze to sama nie wiem, ale jakoś tak skłaniam się bardziej do Rolanda mimo tego, że jest nieco droższy. Po prostu wydaje mi się on nieco bardziej przyszłościową opcją, chociaż może to tylko moje wrażenie, tutaj byłabym wdzięczna za opinię kogoś, kto posiada to pianino i gra na nim już jakiś czas.
Przyszłościową z uwagi na co? Na Twoim miejscu kierowałbym się subiektywnymi odczuciami odnośnie brzmienia i klawiatury. Osobiście z tych dwóch chciałbym brzmienie Rolanda a klawiaturę i gabaryty Casio Wink

(25.08.2015, 16:31)Klaudia napisał(a): Kawai nie mam gdzie ograć w okolicy, a ten Kurzweil jakoś mnie nie przekonuje po przeczytaniu specyfikacji, trochę za dużo bajerów jak na mój gust, jednak dziękuję za wszystkie sugestie.
Kurzweil (miałem go przez kilka miesięcy) ma zauważalnie gorszą klawiaturę od pozostałych wymienionych modeli. Jeśli jednak rozważasz zwiększenie budżetu, pomyśl o tym Kawai ES-100. Jeśli mieszkasz w większym mieście, któryś sklep na pewno ma go na stanie. Albo ściągną go dla Ciebie, jeśli dobrze zagadasz.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
25.08.2015, 19:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 19:02 przez Rychubil.)
#14
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Qaroll - Czy czasem to Rolandowe wyjście line-out nie działa na zasadzie bezszumowego wyjścia coloxial jak w odtwarzaczach DAC, czyli brak możliwości regulacji siły wyjścia sygnału ale za to czysty sygnał w przeciwieństwie do regulowanego wyjścia słuchawkowego?
Też bym się kierował własnymi odczuciami wobec klawiatury i brzmienia. Przyznam, że nadal kręci mi się łezka za kiedyś niewybranym Rolkiem RD700NX - ma klimat ten ich Super Natural.
Kawai ES-100 nie ma ani wyjścia line-out ani USB ale ma midi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.08.2015, 19:47,
#15
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Ja się zakochałem w Rolandach w czasach RD-700SX, ale jakoś tak się złożyło, że nigdy żadnego nie miałem. W specyfikacji F20 nie widzę szczegółów dot. tego wyjścia line-out, ale to co piszesz trzyma się kupy.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
25.08.2015, 20:01,
#16
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
F-20 ma wyjście USB, to już plus a do tego to line-out. Pytanie - na ile to wyjście może być bardziej użyteczne od wyjść midi w ES100 dla samej zainteresowanej?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
25.08.2015, 20:50,
#17
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Co do cen, czy aby na pewno mówimy o tym samym sklepie? http://sklepmuzyczny.pl/produkt/casio-px...7a9485af48 tutaj Privia jest po normalnej cenie, za to mają bardzo dobrze przecenionego Rolanda. Jeśli przesyłka faktycznie jest darmowa to jest to dla mnie bardzo duży plus ze względu na mocno ograniczony budżet, który i tak już znacznie przekroczyłam celując w Privię czy Rolanda. Z tego względu też raczej odpuszczę sobie szukanie w okolicy sklepów z Kawai. I tak, na wschodzie. Lubelskie, ku ścisłości.

Cytat: Przy czym statystyczny muzyk przez wyjścia Line-out w klawiszu rozumie 2x gniazdo mono TRS (lub XLR), których to nie ma w żadnym z tych pian, a nie takie quasi-line-out na mini jack Wink

Czyli stąd to drobne nieporozumienie ^^ Oczywiście takie wyjście byłoby opcją niemal idealną, ale szczerze nie spodziewam się takiego rozwiązania w tańszych instrumentach.

Cytat:Przyszłościową z uwagi na co?

Głównie z uwagi na klawiaturę i jakość całego sprzętu. Chiałabym aby to pianino posłużyło mi jak najdłużej (a nie mam w zwyczaju katowania instrumentów).

Jeśli chodzi o brzmienia - w przypadku Rolanda bardzo podoba mi się to co ma "na pokładzie", zarówno jeśli chodzi o czyste brzmienia jak i pianina elektryczne, pady, etc. W sumie to samo mogę powiedzieć o Casio i chyba jedyna istotna różnica jaką zauważyłam tkwi w ilości brzmień. Z tego co pamiętam Privia ma ich około 150, a Roland nieco ponad 30.

Jak już wspomniałam wcześniej, między klawiaturami obu tych instrumentów też nie widzę większej różnicy. Chociaż pewnie wymaga to więcej wprawy i obycia z klawiszami, stąd moje pytania o to jak oba modele sprawują się na dłuższą metę, czy klawiatura nie zacznie się zużywać (czytałam, że ważone klawiatury mają taką tendencję).

Cytat:F-20 ma wyjście USB, to już plus a do tego to line-out. Pytanie - na ile to wyjście może być bardziej użyteczne od wyjść midi w ES100 dla samej zainteresowanej?

Powiem tak, na chwilę obecną nie robi mi to większej różnicy. Dysponuję wprawdzie dedykowanymi gniazdami MIDI, ale nie będzie też problemu z podłączeniem przez USB. No i MIDI jest dla mnie w tym wypadku bardziej dodatkiem niż celem samym w sobie. Być może wyjście USB byłoby nawet bardziej wszechstronną opcją, chociaż mogę się mylić.

Odpowiedz
25.08.2015, 21:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 21:35 przez Qaroll.)
#18
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
(25.08.2015, 20:50)Klaudia napisał(a): Co do cen, czy aby na pewno mówimy o tym samym sklepie? http://sklepmuzyczny.pl/produkt/casio-px...7a9485af48 tutaj Privia jest po normalnej cenie, za to mają bardzo dobrze przecenionego Rolanda. Jeśli przesyłka faktycznie jest darmowa to jest to dla mnie bardzo duży plus ze względu na mocno ograniczony budżet, który i tak już znacznie przekroczyłam celując w Privię czy Rolanda. Z tego względu też raczej odpuszczę sobie szukanie w okolicy sklepów z Kawai.
O tym samym. Wchodzę na ich stronę i faktycznie widzę wyższe ceny niż wcześniej. Nie ogarniam. Zobacz sobie link, który wrzuciłem wcześniej - tam widać PX-150 za 1999zł. Zadzwoń, może cena aktualna.

(25.08.2015, 20:50)Klaudia napisał(a): I tak, na wschodzie. Lubelskie, ku ścisłości.
Mogłaś już napisać, co za miasto Tongue Jeśli masz przypadkiem blisko do Białej Podlaskiej to dostaniesz tam Rolanda w tej samej cenie co w Music Store, z Casio na pewno też dogadasz się na dobrą cenę, a jak dobrze zagadasz to pewnie ściągną Ci i Kawai i Kurzweila (tego pewnie mają na stanie).

(25.08.2015, 20:50)Klaudia napisał(a):
Cytat:Przyszłościową z uwagi na co?
Głównie z uwagi na klawiaturę i jakość całego sprzętu. Chiałabym aby to pianino posłużyło mi jak najdłużej (a nie mam w zwyczaju katowania instrumentów).
Klawiatury w obu przypadkach są montowane już od paru dobrych lat (w starszych modelach) i nie spotkałem się nigdzie z wpisami dot. awarii. To nie Yamaha P-120 z łamiącymi się klawiszami. Zawsze w razie czego jest gwarancja. Możesz też kierować się zasadą cięższy=solidniejszy (nie zawsze się sprawdza) i w tym przypadku Roland wygrywa Big Grin I jak będziesz sporo nosić klawisz to przypakujesz, a to teraz w modzie.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
25.08.2015, 21:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.08.2015, 21:46 przez Rychubil.)
#19
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Ja też bym szedł w Rolanda (USB), mimo nawet jakiś tam lepsiejszych spécifications (150 barff i czszysę-sorry) kasjograja Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.08.2015, 10:01,
#20
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Ja bym wolał Casio z uwagi na klawiaturę, szczególnie jeśli mają być używane wtyczki. Dla samego dźwięku fortepianu - SuperNatural Rolanda.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
26.08.2015, 10:56,
#21
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
No i jednak wygrał Roland. Poszłam do jeszcze jednego muzycznego, pograłam trochę więcej, pobawiłam się brzmieniami, sprzęt mi jak najbardziej podchodzi. Do tego sprzedawca był na tyle uprzejmy, że zaproponował mi bardzo atrakcyjną zniżkę, co dla mnie jest również bardzo dużym plusem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to pianino będę miała u siebie już w przyszłym tygodniu.

Dziękuję bardzo za wszelką pomoc i udzielone porady, nie spodziewałam się aż takiego odzewu ^^

Pozdrawiam,
Klaudia

Odpowiedz
26.08.2015, 11:15,
#22
RE: Pianino cyfrowe do 2000zł
Świetnie Smile Czekamy zatem na kolejne wrażenia. Proszę się podzielić nimi po jakimś czasie. Mogą się przydać kolejnym poszukującym. Pozdrawiamy

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,896 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata
  Które pianino cyfrowe. clavia 3 1,116 12.04.2023, 00:24
Ostatni post: clavia

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS