Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co z dwóch opcji?
14.02.2014, 13:36,
#1
Co z dwóch opcji?
Cześć, mam pytanie. Posiadam Korga X50, ale przymierzam się do zakupu czegoś mocniejszego. Myślałem o Kurzweilu pc3k7, byłem jednak niedawno w muzycznym i wpadł mi w ręce Nord Lead 4. Już od jakiegoś czasu ciągnęło mnie do zakupu analoga, chciałem to jednak odłożyć na kiedyś. Dzisiaj jeszcze z ciekawości sprawdziłem, i okazało się, że może Lead 4 jest za drogi, ale za to mógłbym kupić Leada 2X w wersji rack, musiałbym jednak zrezygnować z pc3k7 na rzecz zwykłego pc3.
Dodam, że równie ważne są dla mnie brzmienia syntezatorowe, jak i orkiestra, piana, organy itp.

I teraz moje pytania:
1) Czy Nord rack 2x naprawdę różni się aż tak bardzo od Leada 4? Nie miałem okazji przetestować 2x, a na podstawie youtube oceniać nie chcę. Byłbym wdzięczny gdybyście mogli mi napisać Wasze opinie na ten temat.
2) Co więc wy byście wybrali? Kurzweil pc3k7, czy może Kurzweil pc3 i do tego Nord rack 2x? Norda mógłbym podpinać pod mojego X50, nie mam jednak żadnego doświadczenia z używaniem wyjść midi, ale z tego, co zrozumiałem, to X50 działałby po prostu jako klawiatura do Norda.
3) Jak już pisałem, nie mam doświadczenia z midi, więc wolę spytać. Ze specyfikacji wiem, że Nord rack 2x nie ma procesora efektów. Czy więc w przyszłości mógłbym dokupić Korga Kaoss Pada 3? Jak wtedy podpiąć to ze sobą, by Nord był kontrolowany przez klawiaturę z X50 oraz by dźwięk przechodził przez Kaoss pada? Czy ostatecznie dźwięk z Norda nie straci na jakości?
4) Jak widać z Nordem byłoby trochę zamieszania- czy wg was jest to tego warte? Czy nie lepiej zostać przy pc3k7, który i tak (jak twierdzi kurzweil, chociaż zdania tutaj są różne) ma w sobie analoga?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
15.02.2014, 09:19,
#2
RE: Co z dwóch opcji?
1. Tu masz porównanie
http://www.nordkeyboards.com/products/no...arison.pdf
2. Pc3K ma sampler a więc to instrument otwarty.
3. Miałem kiedyś NL2x na koncercie i to było nieporozumienie. Brzmiał jak telefon komórkowy, niestety kiedy próbujesz zagrać falą sin bez chociażby Reverb'u w składzie gospelowym, a do tego w delikatnym kawałku to nie wyjdzie to dobrze. Zawsze do Nord Lead2 będziesz musiał wozić procesor efektów, a to komplikuje życie.
4. z Nordem jak z Apple dobry marketing zrobiony, ale jak miałbym wybierać 512 głosowy( syntezator) Pc3 VS 20 głosowy Nordzik to chyba tego drugiego bym odpuścił.
Jest tyle tanich i dobrych syntezatorów chociażby Novation.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
15.02.2014, 17:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.02.2014, 17:10 przez owex.)
#3
RE: Co z dwóch opcji?
Ale pc3 bym miał, tyle, że to starsze. Teraz chodzi o wybór- mieć pc3k7, czyli sampler i wszystkie aktualizacje (wątpię, że Kurzweil będzie się bawił w aktualizowanie starszej serii), czy pozostać przy zwykłym pc3 ale za to posiadać analoga. Syntezatorów jest wiele, fakt, ale nord chwycił mnie za serce. Sam nie wiem co byłoby lepsze. Z drugiej strony masz rację, ogromną robotę odwalają efekty, a kaoss pad, nawet używany, to 800zł + dodatkowe kable, miejsce itd. Hammond, ostudziłeś nieco mój zapał, fakt, ale moze ktoś jeszcze się wypowie w temacie.

btw. napisałeś "512 głosowy( syntezator) Pc3". Skąd wziąłeś tę liczbę, skoro nawet na stronie producenta jest mowa o 128 głosach?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
16.02.2014, 09:03,
#4
RE: Co z dwóch opcji?
Polecam test pc3k na portalu. Mozesz w jednym layerze odpalic 3 fale i jednego sampla to zajmuje jeden glos polifonii. Pomnoz to razy 128 glosow i fizycznie masz masywną ścianęSmile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.02.2014, 12:41,
#5
RE: Co z dwóch opcji?
No, to faktycznie jest coś Big Grin A takie pytanie odnośnie VA-1 - czy dzięki niemu naprawdę mam możliwość tworzenia prawdziwych, analogowych brzmień, czy jest to tylko odtwarzanie próbek zaczerpniętych z moogów itd.?

Kurzweil PC3K7, Korg X50
Odpowiedz
16.02.2014, 13:47,
#6
RE: Co z dwóch opcji?
Kiedyś Kurzweil przygotowywał syntezator VA. W pisz sobie w googlu "Kurzweil VA" a znajdziesz zdjęcia, opisy, dema bo wyszło kilka egzemplarzy. Zarzucili jednak ten projekt a "bebechy" wsadzili do serii PC3, później PC3K i LE.
Oczywiście nie jest to prawdziwy analog tylko Virtual Analog, tak samo jak Virus, Novation, Radias itp. ale nie są to próbki tylko cyfrowo generowane fale. Fabrycznie zaprogramowane barwy na podstawie oscylatorów KVA są raczej przeciętne ale użytkownicy tworzą cuda bo możliwości są nieograniczone (32 layery, 512 polifonia). Choćby darmowe brzmienia od muzykuj.com są już dużo ciekawsze od fabrycznych. A płatne jak np. Vortex, Moose, AOS użytkownicy bardzo chwalą. Można znaleźć dema.
Masz możliwość tworzenia "prawdziwych" brzmień VA albo stworzenie takiego "syntezatora" w którym brzmienia będziesz tworzył za pomocą suwaków itd.

Kurzweil PC361
Odpowiedz
17.02.2014, 13:00,
#7
RE: Co z dwóch opcji?
hmmm... Kurz odnośnie możliwości to potęga - małym minusem są jego wolne oscylatory. Co do "czerwonych", to hammond już podsumował - fajne, ale ograniczone i przepłacone.
Tak się zastanawiam, czy może np. taka yamaha AN1x nie spełniłaby zadania?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS