Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
roland rd 64
04.02.2014, 21:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2014, 21:58 przez gofer.)
#1
roland rd 64
korci mnie od pewnego czasu dobra klawiatura,choć jedna, a o tej z rolanda rd64 śnię po nocach. Jestem strasznie do tyłu z klawiaturami sterującymi, nie wiem jak to w praktyce działa.
Czy mając Yamahę mx61 i przykładowo rolanda, uda się to jakoś złączyć, żeby grać rolandem barwami yamahy i samą Yamahą?
Jak wygląda przypisane barw do klawiatury sterującej, i czy za kżadym rozłączeniem/podłączeniem trzeba dużo konfigurować i czy w ogóle Roland rd64 nada się do tego? Brakuje rolandowi kilku barw Sad
Obecnie mam Kurzweila PC361, jako 2 klawisz i jakby miał, cięższą klawiaturę, to bym nic już nie szukał. Na droższe instrumenty mnie nie stać.
Myślę o wymianie Kurzweila na tego Rolanda, tyle, że Kurzweil jest dużo bardziej wszechstronny pod względem barw.
Ostatecznie zamienię go na PC3 lub PC3 LE.
Klawiatur 88, nie chcę, bo nie jestem, aż takim pianistą Wink

Odpowiedz
05.02.2014, 10:26,
#2
RE: roland rd 64
Roland Rd ma świetną klawiaturę. Możesz jednocześnie wykorzystać brzmienie jednego i drugiego instrumentu.Z przypisywaniem brzmień będzie kłopot, ale to do obejścia jest. Jeśli chodzi Ci o to że włączysz instrument i od razu wyśle do Yamahy komunikat Midi o nucie to się nie mylisz. Natomiast jeśli chcesz z Rolanda wskoczyć nagle na brzmienie np. 103 to trzeba będzie wykorzystać klawisze funkcyjne, które jednocześnie służą do grania Smile Zawsze możesz ręcznie w Yamaszce zmienić brzmienie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.02.2014, 10:58,
#3
RE: roland rd 64
dzięki hammond, jak zwykle pomocny Wink
muszę się jeszcze przespać z problemem.
Mam kolegę, który używa na co dzień modułów i klawiatur ster, ale nigdy czasu nie ma, trzeba się będzie jeszcze wbić się do niego, może pokaże na "live" jak się tym steruje Wink

Odpowiedz
10.02.2014, 13:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2014, 13:27 przez gofer.)
#4
RE: roland rd 64
(05.02.2014, 10:26)hammond napisał(a): jeśli chcesz z Rolanda wskoczyć nagle na brzmienie np. 103 to trzeba będzie wykorzystać klawisze funkcyjne, które jednocześnie służą do grania Smile Zawsze możesz ręcznie w Yamaszce zmienić brzmienie.

Powiedz mi jeszcze hammond,, czy zmiana barw, tkj. napisałeś wyżej,
długo trwa, czy jak się domyślam, expresem?
Chodzi mi, czy się zdąży spokojnie wykorzystać przerwę między utworami, z zespołem w pełnym składzie, na zmianę barw w dwóch klawiszach (i jeszcze przełożyć papierkowe nuty Big Grin )
Pytam, bo naprawdę nie miałem do czynienia, jeszcze z klawiaturami ster.Blush

(05.02.2014, 10:26)hammond napisał(a): Z przypisywaniem brzmień będzie kłopot, ale to do obejścia jest.
bardzo duży kłopot?

Odpowiedz
10.02.2014, 22:55,
#5
RE: roland rd 64
Poradzisz sobie. W Rolandzie w 1 sek ustawisz wybrane brzmienie, a w Yamaszce wystarczy że zrobisz w kolejności 1,2,3,4 itd, ewentualnie na upartego możesz też skakać po bankach.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Sad Roland A-33 Kuczor 2 805 24.02.2023, 14:41
Ostatni post: Kuczor

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS