Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hobbystyczne pobrzdąkiwanie, jaki minimalny próg wejścia?
02.08.2019, 11:33,
#1
Hobbystyczne pobrzdąkiwanie, jaki minimalny próg wejścia?
Cześć,
ostatnio naszła mnie ochota trochę pograć na klawiszach. Czysto hobbystyczne, kiedyś potrafiłem ze dwie proste piosenki na keyboardzie "odpustowym", miał dwie oktawy i w zasadzie bardziej zniechęcał przez brak klawiszy niż pomagał rozwijać umiejętność.

Wiem, że takich tematów jest masa, ale zawsze takie zapytanie się obeznanych osób podświadomie chyba tłumaczy mi ewentualny zakup droższego sprzętu Big Grin

Szukam czegoś, na czym mógłbym po prostu czysto hobbystycznie pouczyć się piosenek i coś pograć. Jak mijam gdzieś w muzeum pianino/fortepian to aż się prosi o zagranie na tym przez chwilę (w większości przypadków można Wink), a aktualne umiejętności to jedynie wlazł kotek na płotek jednym palcem.

Niestety nie mam zbyt wiele miejsca więc dobrze jakby nie był to wielgachny mebel, ale też nie chcę żeby mogła się pojawić sytuacja, że brakuje klawiszy. Nie musi to mieć syntezatora, bo nie widzę problemu, żebym to podłączył do komputera (i w zasadzie w odwrotnej sytuacji fajnie jakby była możliwość mimo wszystko podłączenia do komputera i sterowania MIDI).

Trochę się rozglądałem i na start polecana jest Yamaga P45. Czy faktycznie to jest minimum na start? Czy może są instrumenty warte uwagi w mniejszych pieniądzach? Dobrze jakby w razie w, gdybym jednak stwierdził, że jednak mnie to nie jara w miarę sprawnie dało się sprzedać dalej instrument.

Z góry dziękuję za pomoc Smile

Odpowiedz
02.08.2019, 12:32,
#2
RE: Hobbystyczne pobrzdąkiwanie, jaki minimalny próg wejścia?
Cześć Smile

(02.08.2019, 11:33)tomi127 napisał(a): Trochę się rozglądałem i na start polecana jest Yamaga P45. Czy faktycznie to jest minimum na start? Czy może są instrumenty warte uwagi w mniejszych pieniądzach?

Jeśli myślisz o graniu stricte na pianinie (obie ręce grają bez akompaniamentu jednym brzmieniem), to P45 jest minimum sprzętowym a poniżej tej kwoty nie warto nic kupować. Jeśli jednak chcesz grać piosenki na zasadzie: prawą ręką gram melodię a lewą trzymam podstawę basową odtwarzanego z pamięci instrumentu podkładu z sekcją rytmiczną, to raczej potrzebny Ci będzie keyboard i tutaj też bym polecił tą samą firmę Yamaha, choć i Korg z Rolandem robią niezłe keyboardy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.08.2019, 13:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.08.2019, 13:34 przez tomi127.)
#3
RE: Hobbystyczne pobrzdąkiwanie, jaki minimalny próg wejścia?
Dziękuję,
myślę, ze zdecydowanie chciałbym iść w kierunku pianina, keyboardy kojarzą mi się z discpolowymi grajkami Tongue
Chciałbym osiągnąć poziom, gdzie mógłbym się nauczyć nowej piosenki bezpośrednio z nut i potem móc zagrać ją czy to na nowym potencjalnym nabytku czy na jakimś pianinie/fortepianie, które spotkam gdzieś tam kiedyś przy okazji Smile
Czy ewentualnie w podobnym budżecie są jeszcze jakieś modele warte uwagi, czy P45 deklasuje konkurencję?

Odpowiedz
02.08.2019, 14:08,
#4
RE: Hobbystyczne pobrzdąkiwanie, jaki minimalny próg wejścia?
(02.08.2019, 13:33)tomi127 napisał(a): Chciałbym osiągnąć poziom, gdzie mógłbym się nauczyć nowej piosenki bezpośrednio z nut i potem móc zagrać ją czy to na nowym potencjalnym nabytku czy na jakimś pianinie/fortepianie, które spotkam gdzieś tam kiedyś przy okazji Smile

Polecałbym zatem chociaż kilka lekcji u nauczyciela fortepianu, który pokazałby Ci jak powinien wyglądać właściwy aparat gry, co bardzo ułatwia późniejszą naukę i ćwiczenia trudniejszych fragmentów utworów.

(02.08.2019, 13:33)tomi127 napisał(a): Czy ewentualnie w podobnym budżecie są jeszcze jakieś modele warte uwagi, czy P45 deklasuje konkurencję?

Są jeszcze takie pianina jak Roland FP-10 czy Korg B2, choć są one ciut droższe ale uważam, że warto je ograć, posłuchać brzmienia i zastanowić się czy jednak nie dołożyć trochę do budżetu i kupić któreś z nich Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,902 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,266 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Podróż ze stage piano - jaki pokrowiec/futerał wybrać bartek 1 2,701 19.04.2022, 16:47
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS