Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie wiem jaki instrument wybrać
26.06.2017, 16:28,
#1
Nie wiem jaki instrument wybrać
Witam,
od dłuższego czasu poszukuję odpowiedniego instrumentu klawiszowego.
Niestety dalej nie wiem co wybrać.

Moje główne potrzeby co do instrumentu to:

1. Klawiatura ważona lub pół ważona.
2. Barwy typu el. piano!, organy! , pady, piano, inne mocne brzmienia, Rhodes.
3. Ilość klawiszy może ale nie musi 88.
4. Pedał lub inne rozwiązanie ( podczas grania).
5. Możliwość kontroli, wprowadzania niewielkich zmian w brzmieniu danych barw( możliwość wgrywania własnych ? )

Muzyka typu The Doors, Dżem,...
ciężkie rockowe aż po delikatne rozpływające Jazzowe.

Prosiłbym o propozycję sprzętów używanych jak i nowych do maksymalnej ceny 2500 zł.

Z góry dziękuję,
Pozdrawiam.

Odpowiedz
26.06.2017, 18:26,
#2
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Witaj.
Nie wiem na czym już grałeś, co oglądałeś w sklepach, jakieś filmiki z YouTube. Czy w tej chwili bliżej Ci już do jakiegoś konkretnego modelu ale jeszcze nie jesteś przekonany czy w ogóle nie wiesz co wybrać ?
Z nowych w tym budżecie będzie ciężko, przeglądałem ogłoszenia i znalazłem dla Ciebie coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-casio...17fcac7d87

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,468.html

Odpowiedz
26.06.2017, 18:48,
#3
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Szczerze powiem, że całkowicie nie wiem co wybrać instrumenty na jakich grałem są cenowo dużo powyżej mojego budżetu.
Casio px-5s jest interesujący i często polecany na tym forum. Nie wiem jak dobry jest ten model ale czytałem ogólnie o marce Casio i opinie były przeważnie marne.

Co do youtube oglądałem wiele ciekawych i interesujących filmów np. z roland 700nx (za drogi), yamaha p120, yamaha p80 i inne.
Również dowiedziałem się, że youtube oszukuje co do dzwięku i jakości z powodu kompresji.

Pogram na tym casio może będzie ok.

Dzięki za odpowiedź. Jakbyś miał jeszcze jakieś propozycję to z przyjemnością sprawdzę.

Odpowiedz
26.06.2017, 19:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2017, 19:03 przez Valtari.)
#4
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Co do opinii o Casio to masz rację, ale ten jedyny model im się udał. Wymieniasz same Stage Piana więc mamy już kierunek w którym podążasz. Co do oszukiwania w testach na YouTube to nic nie zastąpi samodzielnego ogrania, polecam jednak testy na naszym portalu, oprócz pełnego opisu możliwości masz też wrzucone próbki różnych brzmień oraz filmiki bez upiększaczy.

Mam jeszcze jedną, ciekawą propozycję. Przypomniało mi się że jeden z naszych forumowiczów sprzedaje coś być może dla Ciebie

https://www.olx.pl/oferta/kurzweil-mps20...a2e87aa765

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,654.html

Brzmieniowo zdecydowanie Cię zadowoli.

Odpowiedz
26.06.2017, 20:27,
#5
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
(26.06.2017, 18:48)sqrl napisał(a): Casio px-5s jest interesujący i często polecany na tym forum.

Owszem ale głównie przez ukrytych liderów z firmy casio, którzy na szczęście długo tu nie żyją Big Grin no i jakoś dziwnie nikt go finalnie nie wybiera Undecided
Witamy, witamy Tongue

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
26.06.2017, 23:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.06.2017, 00:19 przez sqrl.)
#6
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Co uważacie o Roland FP-30 lub może jakiś odpowiednik
lecz z większą ilością elektronicznych dźwięków typu organy el. piano ?
Czy do do ćwiczeń oraz występów( w zespole 5 osobowym) dawałby radę ?

Czy może jednak olać stage piana i zabrać się za syntezator(lub jakieś połączenie)?

Dużo pytań.

Kurzweil MPS20 F oi tak podoba mi się ta propozycja chyba bardziej niż Casio ze względu na te opinie o marce.
Martwi mnie jedynie polifonia 64 głosowa.

Odpowiedz
27.06.2017, 00:25,
#7
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
(26.06.2017, 23:33)sqrl napisał(a): Co uważacie o Roland FP-30 ?

Najlepsza klawiatura w tym przedziale cenowym, najlepiej brzmiące grand piano, choć to drugie, to kwestia gustu.

(26.06.2017, 23:33)sqrl napisał(a): Czy do do ćwiczeń oraz występów( w zespole 5 osobowym) dawałby radę ?

...a czemu by nie? Nawet w big bandzie Big Grin

(26.06.2017, 23:33)sqrl napisał(a): ... lub może jakiś odpowiednik lecz z większą ilością elektronicznych dźwięków typu organy el. piano ?

Yamaha P115, lekka klawiatura ale równie solidnie brzmiące piano a tak nawiasem, to najlepiej sam ograj i sam oceń.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.06.2017, 09:18,
#8
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Nie przejmuj się 64 głosową polifonią. Gdybyś nagrywał wielościeżkowo w sekwencerze to faktycznie mogłoby jej zabraknąć. Przy grze "z ręki" na żywo taka polifonia Ci wystarczy, tym bardziej że Kurzweil potrafi "szanować" sobie polifonie Smile

Odpowiedz
27.06.2017, 12:39,
#9
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Ok w takim razie tak jak mi radziliście.
Do ogrania:
Roland FP-30
Yamaha P115
Kurzweil MPS20
Casio px-5s

Jeszcze tak was wymęczę i zapytam to będzie
chyba ostatnia propozycja z mojej strony Roland Juno Stage.
Jakie są wasze opinie o Juno ?

Odpowiedz
27.06.2017, 22:06,
#10
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Juno Stage to nieprodukowany już model, który wielkiej kariery jakoś nie zrobił, choć nie bardzo można mu cokolwiek zarzucić. Teoretycznie został zastąpiony DS88, jednak uważam że Juno Stage był troszkę wyżej pozycjonowany, pamiętam że jako nowy kosztował w pewnym okresie 5,5 tys.
Juno nie ma 88 klawiszy i jeżeli chodzi o barwę fortepianu to na pewno nie zabrzmi tak jak FP30.
No ale używane mieszczą się w Twoim budżecie więc gdybyś gdzieś miał możliwość dotknąć to jak najbardziej warto pobawić się i zobaczyć jak to brzmi.
Nadmieniłeś że grasz w zespole więc potrzebujesz bogaty wybór brzmień do różnych utworów. Warto więc zwrócić uwagę na ich ilość w instrumencie, bo na przykład taka Yamaha P115 ma tych brzmień...14. Roland FP30 bodajże 35 a na Kurzweil MPS20 ma ich 200

Odpowiedz
28.06.2017, 08:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.06.2017, 08:30 przez Dafik.)
#11
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Osobiście odradzam Juno.
Słabe przetworniki, zamulone brzmienie oraz to czego serii Juno nie daruję.
Niestandardowa wielkość klawiatury, mniejsza od fortepianowej.
Konkluzja : totalna porażka Sad

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
28.06.2017, 09:18,
#12
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Juno ds 88 ma standardową klawiaturę ivory feel g. Brzmieniowo jak dla mnie było calkiem ok.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
29.06.2017, 15:18,
#13
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Witam państwa po krótkiej przerwie,
po rozmowie w sklepie muzycznym zdecydowałem się
na klawiaturę sterującą prawdopodobnie pół-ważoną z modułem brzmieniowym.
Tak jak mówiłem brzmienie pianina nie było priorytetem, a bardziej
rozmaite organy, synthy, rhodes, el. piana, strings'y itd..

Czekam jeszcze na rolanda fp-30 do przetestowania może będzie wystarczający co do moich wymagań lecz cena jest większa.
Udało mi się dorwać Yamaha p-45 miała fajną klawiaturę ważoną ale za to mało i niezbyt odpowiadające mi dzwięki el. piana.

Pomysł jest taki, aby jednak dorwać klawiaturę pół-ważoną lub ważoną 88 klaw. lub mniejszą . (używaną)
1. M-Audio Keystation 88es (propozycja)
2. Moduł brzmieniowy lub komputer z oprogramowaniem. (szukam)

jeszcze raz dzięki za tak duży odzew.
Jak macie jakieś pomysły śmiało z niecierpliwością oczekuje na wasze opinie i propozycję Smile.

Odpowiedz
29.06.2017, 20:11,
#14
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Klawiatura sterująca i moduł brzmieniowy jak najbardziej, ale komputer z oprogramowaniem w przypadku jeśli grasz w zespole to już pewna uciążliwość. Będziesz przychodził na próby z klawiaturą i kompem i trochę zajmie załączenie, uruchomienie itp

Odpowiedz
29.06.2017, 20:30,
#15
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Szczerze, największą zaletą i chyba jedyną M-Audio keystation 88, jest niska cena (około 800zł) ale jak masz większy budżet, to już niebo lepsza jest jakakolwiek Studiologic za 1400-1600zł. Klawy fatara są nie do zdarcia.
Moduł brzmieniowy jak najbardziej ale jak nie masz lapka z logiem jabłka, to nie pchałbym się z Windowsem na scenę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.07.2017, 17:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.07.2017, 17:09 przez sqrl.)
#16
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Witam po długim czasie,
udało mi się zdobyć w dobrej cenie
używane pianino cyfrowe yamaha p-80
kilka ok. 5 klawiszy do wymiany.
Jestem zadowolony, szczególnie
dzięki dobrej cenie i jakości.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
05.02.2019, 16:47,
#17
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Witam wszystkich,
Po pewnym czasie użytkowania i tego pianina stwierdzam ze jedynym dobrym brzmieniem jest właśnie pianino naprawdę robią robotę.
Niestety z wiekiem klawiatura już przestaje funkcjonować tak jak powinna a wymiana jej na nową trochę kosztuję, oraz brzmienia epiana, organów nie są wystarczająco dobre dla mnie.

Stąd moje pytanie,
jakie są możliwości z grą na scenie z laptopem i klawiaturą sterującą?

Potrzebuję tak jak wspominałem brzmienia rhodosów / epiana, dobrego pianina, organów (przesterowane z nutką zła ).

Odpowiedz
06.02.2019, 02:24,
#18
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
A interesowałeś się Kurzweil SP-6? Cena w okolicach 3800 zł a masz wszystkie próbki z Forte SE czyli dużo droższego modelu a tam brzmienia które wymieniasz są bardzo dobrze zrobione. Nie wiem tylko czy Klawiatura ci będzie pasować to warto by gdzieś ograć.

Tu jest test na Muzykuj: http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,787.html

Tu jeden ze sklepów: musiccenter

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.02.2019, 12:26,
#19
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Sprawdzę klawiaturę.

Super propozycja bardzo mi odpowiada, ma chyba wszystko czego szukałem no i waga 12kg a nie 18kg jak w mojej yamaha p80

Cena aktualnie trochę duża, ale myślę że komputer + midi + interfejs muzyczny + software wcale taniej nie wyjdzie ?

Odpowiedz
06.02.2019, 19:44,
#20
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
No Kurzweil zrobił w SP-6 podobny ruch jak później zrobiła Yamaha z Montage i Modx czyli SP-6 to nieco okrojona wersja Forte SE ale to co najważniejsze zostało czyli cały silnik brzmieniowy został przeniesiony. Dostajemy więc całe 2GB próbek syntezę VAST, wirtualny analog VA1 i symulację organów KB3. O tym ze to dokładnie to samo co w forte SE świadczy fakt że jest 100% zgodność co do brzmień i może ładować barwy z Forte SE (nawet z flagowego Forte można jak również z serii PC3). To piano jak większość pianin Kurzweila znacznie wybiega po za ramy typowego Stage Piana bo choćby silniki brzmieniowe o których wyżej pisałem to jeszcze masz 4 niezależne arpegiatory i aż 32 procesory efektów i co sie rzadko zdarza w instrumentach w tej półce cenowej modelowany rezonans strun fortepianu.
Masz 256 barw fabrycznych ale aż 1024 możesz sam zapisać (wgrać np z Forte SE (na stronie jest pełno do pobrania dla Forte SE które możesz wgrać)) i drugie 1024 możesz zapisać jako Multi.
Zresztą zajrzyj sobie na stronę producenta : http://kurzweil.com/product/sp6/specs/

Zestaw komputerowy - zależy czy masz juz komputer czy nie ale niezależnie od tego wszystko zależy na jakiej klasy kartę dźwiękową cie będzie stać bo są takie (i jest ich dużo) że same będą droższe od Kurzweila ;-) ale rozumiem że potrzebna ci będzie taka raczej z niższej klasy średniej czyli wystarczająco szybka na kilka wirtualnych instrumentów i do której można właczyć 1-2 mikrofony 1-2 gitary czy klawisze. Takich jest duży wybór i ceny wachają się od 1100-1700 zł i dla przykładu może coś takiego:https://www.thomann.de/pl/focusrite_scar...nd_gen.htm

Ja na twoim miejscu sprzedał bym wszystko i kupił Kurzweila SP-6 bo on jest bardzo uniwersalny brzmieniowo i pewnie wystarczy ci do wszystkiego no i nie masz nic dodatkowego do dźwigania a do tego on ma bardzo dobry stosunek ceny do tego co dostajesz.
Następnie jak ci zacznie czegoś brakować albo będzie cie dalej kusić świat wirtualnych syntezatorów to kurzweil doskonale się sprawdzi jako klawiatura sterująca a ty możesz sobie dodać do tego komputer z kartą dźwiękową i rozbudować zestaw.
Zamiast komputera możesz tez rozważyć ipada. Będzie poręczniejszy w transporcie a obecnie jest na niego bardzo dużo syntezatorów zarówno wirtualnych jak i opartych na samplach. Są na bardzo wysokim poziomi i nie ustępują jakością tym na PC a do tego sa sporo tańsze jak wersje na PC. Coraz więcej firm wypuszcza już te same instrumenty co na PC też na ipada. Sam mam ipada Air2 i na prawdę super to działa. No i do kurzweila miał byś też darmowy edytor na ipada.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.02.2019, 20:26,
#21
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Często widziałem połączenie MACBOOKów + interfejs audi + mainstage 3 gdzie już ma jakiś bank brzmień.

Posiadam laptopa z windows 10 całkiem dobrego mógłbym go wykorzystać myślałem raczej o tańszych modelach interfejsów audio do 300-400 zł
klawiaturę sterującą do max 1000 zł np 72 klawisze, i teraz oprogramowanie proste sprawdzone i tanie tylko jakie?

Odpowiedz
06.02.2019, 21:16,
#22
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Jeśli rozważasz klawiaturę sterująco na poziomie 1000 zł to nie musisz już sprawdzać tej w Kurzweilu bo będzie ona o niebo lepsza;-)

Jak byś napisał w jaki sposób chcesz korzystać z interfejsu audio tzn co do niego byś podłączał albo czy tylko do nagłośnienia laptopa i nic więcej itp to bym coś więcej mógł zaproponować ale obawiam się że te na poziomie 300 zł nie różnią się albo nie wiele się różnią od tego co już masz w laptopie więc nie wiem czy warto coś takiego kupować. Chyba że coś używanego w tej cenie co kiedyś miało większą wartość.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
07.02.2019, 21:40,
#23
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Czy interfejs audio nie pomoże mi w zmniejszeniu latencji która aktualnie posiadam po podłączeniu laptopa i aktualnej yamahy p80 ?

Odpowiedz
07.02.2019, 23:08,
#24
RE: Nie wiem jaki instrument wybrać
Dedykowana karta zapewne wypadnie lepiej jak ta laptopowa ale czy będzie to znacząca różnica to już nie wiem bo nigdy nie miałem do czynienia z tak tanimi kartami. Ponieważ Behringer słynie ostatnimi czasy z dobrego stosunku jakości do ceny to może coś takiego ci wystarczy: Behringer-umc202hd
Parametry ma dobre w specyfikacji
Do puki nie kupisz się nie przekonasz.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,906 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,633 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 456 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS