Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Keyboard/Piano ~600 zł
10.10.2018, 18:54,
#1
Keyboard/Piano ~600 zł
Hej.
Wiem, że tematów było mnóstwo ale przeglądałem je i nie znalazłem odpowiedzi. Oczywiście chciałbym tanio, jestem skąpy, więc pewnie używany instrument. Przeglądałem te forum i znalazłem jedną propozycję w miarę pasującą pod moje kryteria. Na tej stronce okazuje można wyrwać nówkę za 700 zł. Jest to Yamaha NP12

https://guitarcenter.pl/catalog/klawisze...L%20LSR305

Jestem totalnym amatorem, w życiu grałem na pianinie kilka razy u znajomych i spodobało mi się to. Od lipca mam zajawkę na pianino ale odkładam "marzenia" ze względu na to, że dużo to kosztuje czasu i pieniędzy. Ale jednak chciałbym spędzać w domu czas inaczej niż na graniu na komputerze. Słucham sobie często pianina na youtubie i uważam, że ten instrument by oddawał moją wrażliwość albo umilało by mi czas granie na nim. Ale jest też mały haczyk, możliwe, że gdy już będę mieć na co dzień pianinko, to mi się znudzi. Na chwilę obecną jest to mega ciekawa zajawka, możliwe, że dlatego, że nie mam do żadnego pianina dostępu, no i właśnie czasem bywa tak, że jak już się coś ma na co dzień, to zajawka spada. Dlatego nie chce wydać za dużo i najbardziej bym chciał używany instrument by w razie czego go odsprzedać. Budżet około około 600-700.

Odpowiedz
10.10.2018, 19:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018, 19:15 przez Valtari.)
#2
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Witaj.
Budżet faktycznie bardzo skromny a i zainteresowanie nie pewne. Kłopot w tym że kupując kiepski, słabo brzmiący instrument napalenie przejdzie szybciej niż przyszło.
To niestety taka pułapka bo jesteś zainteresowany grą na instrumencie klawiszowym a kupując coś takiego jak podałeś w przykładzie, stanie się szybko to czego się obawiasz.
Dam Ci przykład, widziałeś u kogoś gry na Playstation4 i zafascynowałeś się ich grafiką. Nie stać Cie na tą konsole i kupujesz jakieś dziadostwo z targu typu Pegasus. Odpalasz na chwilę, stwierdzasz że lipa i zainteresowanie mija.

Odpowiedz
10.10.2018, 19:23,
#3
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Czytałem i w innych postach mówiłeś to samo lub inni użytkownicy to robili za Ciebie. W takim razie można ratować się używanym sprzętem w tej cenie? Później by się odsprzedało komuś innemu. Daje przykład, chociaż wykraczający za mój budżet: https://www.olx.pl/oferta/pianino-cyfrow...0037320247

Dodatkowo zadam już pytanie. Jeżeli kupię klawiaturę MIDI bez głośników, to jest opcja podłączenia słuchawek i grania na tym, czy trzeba bawić się z tym midi do kompa? Nawet nie wiem co to jest haha.

Odpowiedz
10.10.2018, 19:31,
#4
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Te Thomanny to Chinole. Wygląda okazale i klawiatura 88 klawiszy, tyle że brzmienie słabe i jestem pewien że również szybko odstawisz. Zdaje się że jesteś młodą osobą i chcesz instrument do gry od razu bez nauki. Więc taka cięższa, doważona klawiatura może Cie pokonać.
Klawiatura MIDI to sama klawiatura służąca jako sterownik dla jakiegoś zewnętrznego źródła dźwięku.
Sama w sobie nie ma brzmień

Odpowiedz
10.10.2018, 19:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018, 19:36 przez Filarel.)
#5
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Zgadza się, jestem młodą osobą i tak, najbardziej kręci mnie granie, nie nauka. Stąd pewnie jeszcze się nie rozmyśliłem. Ale jestem skłonny do nauki bo jestem też perfekcjonistą i lubię robić rzeczy dokładnie, więc jak już się nauczę troszkę grać to miałem w planach uczyć się grać już z nut (próbowałem uczyć się czytania nut ale bez sensu skoro teraz nie mam jak tego wykorzystywać w praktyce bez keyboarda). W takim razie co proponujesz? Jeżeli klawiatura MIDI to sama klawiatura, to może podpięcie pod komputer załatwi problem słabego brzmienia?

Jaka jest szansa, że odstawie pianino, co najczęściej zniechęca?

Odpowiedz
10.10.2018, 19:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018, 19:40 przez Valtari.)
#6
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Najczęściej osobom pytającym o keyboard odradzamy tego typu sprzęt polecając piano cyfrowe. Jednak w Twoim przypadku biorąc pod uwagę ryzyko znudzenia, to może właśnie keyboard sprawdził by się lepiej.
Za 999zł kupisz nowe Casio Ctx700, odszukaj na na naszym forum test tego modelu, może Ci się spodoba

Najczęściej zniechęcają kiepskie, mało realistyczne brzmienia

Odpowiedz
10.10.2018, 19:43,
#7
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
999 to już wykracza znacząco ponad mój budżet. Są jakieś inne opcje? Do 800 zł i najlepiej coś z używanych sprzętów, bo będzie taniej i gdyby miało mi się znudzić, to odsprzedałbym.

Odpowiedz
10.10.2018, 20:09,
#8
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Można rozważyć jakąś tanią klawiature sterującą którą podłączysz do kompa i wówczas można poszukać jakichś darmowych programów brzmieniowych. Ale tu już nie pomogę, nie znam się na tym

Odpowiedz
10.10.2018, 20:25,
#9
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Hmm myślisz, że to może być w porządku rozwiązanie?

Odpowiedz
10.10.2018, 20:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018, 21:16 przez Valtari.)
#10
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Jeśli masz w miare szybki komp z dobrą kartą dźwiękową to jest to dobre rozwiązanie. Słabo się orientuje w ofercie ale często producenci dodają do klawiatury pakiety różnych programów do tworzenia muzyki oraz wirtualne syntezatory

Zobacz sobie na przykład M audio Keystation 61 i jakie oprogramowanie jest dorzucone do klawiatury

Odpowiedz
10.10.2018, 21:20,
#11
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Mam w miarę dobry komp i karta graficzna też okej, ale demonem prędkości on nie jest. Poczytałem trochę i odstraszają tym, że nawet przy dobrych komputerach są opóźnienia w wytwarzaniu dźwięku. Oglądałem też tego Casio też na waszym kanale YT i prezentuje się naprawdę nieźle! Zauważyłem też, że na takim Amazonie kosztuje on $175 czyli 650 zł zamiast 999, to jest spora różnica. Oglądałem też filmiki jak rozbierają takiego Casio i w komentarzach wypowiedział się koleś, który naprawia takie keyboardy:
Cytat:"Good for the price" - well depends on what you think they're good for. I wouldn't give them to a student unless they were kids wanting to try piano. These are very common in schools where they get ruined quickly. I've repaired many of them all with the same type of failure mode - the connectors have no strain relief, no connection to the chassis, and all the mechanical stress goes straight to the PCB, which in the best case cracks the solder, in the worst case cracks the board. Its such an annoying cost saving feature, since its not like consumer goods like a TV where you might only occasionally change plugs. On musical equipment you're changing them constantly.

Co myślisz? Jak wygląda gwarancja na takie keyboardy? I czy zamówiony z Amazonu też byłby objęty gwarancją w Polsce?

Odpowiedz
10.10.2018, 21:27,
#12
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Poprzedni post poprawiłem bo napisałem o karcie graficznej o chodziło o dźwiękową.
No różnica w cenie znacząca, nie mam pojęcia jak u nich z gwarancją, trzeba napisać do nich

Odpowiedz
10.10.2018, 21:33,
#13
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
A co myślisz o tym komentarzu? Myślisz, że może mieć przełożenie na rzeczywistość? Rozleci się w moich rękach? Rzuć może okiem bo ten komentarz znalazłem pod tym filmikiem: https://www.youtube.com/watch?v=iAcNjVdd25w
Znasz się może na tym i zobaczyłbyś czy jest w porządku, jak nie to spoko. Na gwarancję na Amazonie jest odnośnik do tego króciutkiego pisemka:
https://images-na.ssl-images-amazon.com/...6noT6S.pdf
Średnio u mnie z angielskim a co dopiero z wiedzą o muzyce więc jeżeli można prosić o streszczenie czy będzie obowiązywać w Polsce i czy będzie obowiązywać na "zniszczenie" w wyniku normalnego mojego użytkowania? W wolnej chwili i z dobrej woli. Sorki, że tak o wszystko dopytuje ale jestem laikiem.
I w razie czego, tutaj link do tego keyboarda na Amazonie: https://www.amazon.com/Casio-CT-X700-PPK...RNK5V?th=1

Odpowiedz
10.10.2018, 21:47,
#14
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Co do gwarancji to poszukałem na różnych forach i podobno nie ma problemu, najczęściej tematy dotyczyły telefonów.
Natomiast z tego filmu co wrzuciłeś widać że Ctx700 jest lipnie skonstruowany. Co prawda to nowość i nie ma jeszcze info o awaryjności ale po rozebraniu flaki nie wyglądają dobrze. Możliwe że to standard w tym przedziale. Fajnie że znalazłeś ten film

Odpowiedz
10.10.2018, 21:55,
#15
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
(10.10.2018, 19:43)Filarel napisał(a): 999 to już wykracza znacząco ponad mój budżet. Są jakieś inne opcje? Do 800 zł i najlepiej coś z używanych sprzętów, bo będzie taniej i gdyby miało mi się znudzić, to odsprzedałbym.

Price $174.99
AmazonGlobal Shipping + $58.81
Estimated Import Fees Deposit + $65.27
Total $299.07

Nie opłaca się brać z Amazona US.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
10.10.2018, 21:59,
#16
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Jest jeszcze amazon.DE w którym wychodzi wszystko 786 zł:
https://www.amazon.de/Casio-CT-X700C5-CT...io+CT-X700
Tylko pod znakiem zapytania jest awaryjność i czy przyjmują uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek zużycia przy normalnym użytkowaniu.

Odpowiedz
10.10.2018, 22:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018, 22:15 przez shallya.)
#17
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
(10.10.2018, 21:59)Filarel napisał(a): Jest jeszcze amazon.DE w którym wychodzi wszystko 786 zł:
https://www.amazon.de/Casio-CT-X700C5-CT...io+CT-X700
Tylko pod znakiem zapytania jest awaryjność i czy przyjmują uszkodzenia mechaniczne powstałe wskutek zużycia przy normalnym użytkowaniu.

Tu z kolei podaje, że nie wysyłają do PL? Z gwarancją, pewnie obejmuje na terenie EU, ale czy tak jest w rzeczywistości to się przekonasz. Najłatwiej zadzwoń do BOK-u. Na polskiej stronie casio namiary. Z tego co miałam styczność, ale z Amazonem UK (zamawiając do Polski), kontaktowałam się zawsze z danym sprzedawcą, sklepem. Nie było nigdy problemu odnośnie reklamacji (np. słuchawki).

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
11.10.2018, 15:19,
#18
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
https://www.youtube.com/watch?v=MQtfo8InI3A

A co myślicie o takim rozwiązaniu?

Odpowiedz
11.10.2018, 17:15,
#19
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
No przecież pisałem wcześniej o klawiaturze M audio plus jakieś programy brzmieniowe na kompa

Zobacz w opisie co dają dodatkowo w zestawie

https://guitarcenter.pl/catalog/klawisze...ion-61-iii

Odpowiedz
11.10.2018, 17:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 17:27 przez Filarel.)
#20
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Wbudowana karta dźwiękowa wystarczy? Taki MIDI keyboard jest połowę tańszy niż chociażby ten Casio co podałeś. Czy brzmienie będzie ok? Mam dobry zestaw głośników i dobre słuchawki tylko jak z odwzorowaniem pianina?

Czy każdy pedał sustain do tego będzie pasować?

Odpowiedz
11.10.2018, 17:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 17:48 przez Valtari.)
#21
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Jeżeli podłączysz do kompa przez kabel usb to tylko grając opóźnienia będą rzędu milisekund i nie powinny być bardzo odczuwalne. Problem będzie dopiero gdy zaczniesz korzystać z programu do nagrywania wielościeżkowego. Wówczas nagrywając ścieżkę nr2 jednocześnie odsłuchując wcześniej nagraną ścieżkę nr1 zaczną się kłopoty, opóźnienia nie pozwolą Ci nagrywać w tempo kolejnych ścieżek. I wtedy konieczny będzie zakup interfejsu audio.
Odwzorowanie pianina będzie takie, jakiej jakości sample. Nie wiem jak brzmią fortepiany z tego Air mini Grand ale z pewnością o wiele lepiej niż te z keyboardu

Zerknij na to
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...i,685.html

Rozejrzyj się też za używkami na OLX, tylko jak co to dopytaj czy jest te oprogramowanie w komplecie i nie daj się nabrać na takie chwyty jak "wysyłka po wpłacie na konto " !! Bo takie ogłoszenia też znalazłem

Tu masz przykład szukania frajera
https://www.olx.pl/oferta/m-audio-keysta...cdff7fbd93

Odpowiedz
11.10.2018, 18:01,
#22
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Dzięki bardzo. Myślę, że MIDI może być super rozwiązaniem i dużo tańszym, na początek najlepszym nawet. Z testu który podesłałeś nie wiele się dowiedziałem, ale to chyba dlatego, że nie rozumiem jeszcze wielu rzeczy. Oglądam się za używkami i znalazłem to:
https://www.olx.pl/oferta/m-audio-keysta...66123d46fd
Taki model jest w porządku? Trzeba dopytać jeszcze o oprogramowanie, jakie oprogramowanie mnie interesuje? Ableton Live Lite, SONiVOX Eighty-Eight Ensemble, AIR Music Tech Xpand!2, chyba najbardziej ten AIR? I zamawiać z przesyłką za pobraniem najlepiej?

Odpowiedz
11.10.2018, 18:09,
#23
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Przesyłka za pobraniem. Tak jest uczciwie i nie powinien ktoś mieć z tym problemu. Ja tylko tak kupuję. Jeżeli chodzi o oprogramowanie to powinno być wszystko to co było w zestawie.
Ta klawiatura to Keystation ES i trzeba sprawdzić czy w takiej wersji jest dołączone jakieś oprogramowanie bo sprzedający nic nie wspomina. Tu trzeba się rozeznać, bo tych klawiatur Keystation jest kilka rodzajów, Keystation II, Keystation III i ten ES. Zakładam że oprócz różnic w samej klawiaturze, oferty różnią się też tym pakietem dodanych programów. Trzeba dzwonić

Odpowiedz
11.10.2018, 20:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2018, 20:09 przez Filarel.)
#24
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Na oficjalnej stronie M-Audio znalazłem, ten model posiada:
Includes Ableton Live Lite
Includes Ignite music creation software
Zatem nie ma w pakiecie tego AIR. Co w takiej sytuacji? Szukać innego modelu czy te programy też się nadadzą do grania?

Znalazłem taką ofertę, wydaje się okazjonalna:
https://www.olx.pl/oferta/m-audio-keysta...8abc36e70d

Odpowiedz
11.10.2018, 22:01,
#25
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Tak, ogłoszenie wydaje się ok, ale znowu ta sama sytuacja czyli trzeba dzwonić bo gościu nie wspomina o oprogramowaniach. Najlepiej jakby był w pakiecie ten air mini Grand, brzmienie fortepianu to podstawa.

Odpowiedz
12.10.2018, 07:03,
#26
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Napisałem, dzisiaj mi podeślę rzeczywiste zdjęcia keyboardu i sprawdzi czy można to oprogramowanie zainstalować drugi raz. Może z tym być jakiś problem? Czy raczej można spokojnie?

Odpowiedz
12.10.2018, 09:38,
#27
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale często z takimi oprogramowaniami jest tak, że masz je za darmo przy zakupie klawiatury ale producent zabezpiecza się przed kopiowaniem. Więc w trakcie instalacji ze strony producenta albo dostajesz jednorazowy kod, albo na pewnym etapie instalacji trzeba wpisać numer seryjny klawiatury i drugi raz tego numeru nie da się wykorzystać.
Żeby to sprawdzić to obecny właściciel niech spróbuje zrobić to na innym kompie.

Odpowiedz
12.10.2018, 10:10,
#28
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Kupowanie oprogramowania z drugiej ręki jest śliską sprawą.
Zazwyczaj takie kody są jednorazowe albo program jest przypisany na pierwszego użytkownika, pod jego adres mailowy. Zainstalowanie programu przez niego, na drugim kompie, może też niczego nie gwarantować jeśli program jest rozpoznawany przez właściwy adres e-mail. Tak nawiasem, to nie liczyłbym na taki gest ze strony sprzedającego, że sprawdzi czy da się zainstalować oprogramowanie na drugim kompie. Ludziom zazwyczaj się nie chce robić takich rzeczy i pewnie powie, że nie ma drugiego lub powie, że się da.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
12.10.2018, 16:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.10.2018, 17:01 przez Filarel.)
#29
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Cytat:Posprawdzałem programy które mam zainstalowane (Ableton live lite 10 i Eighty Eight Ensemble) i każdy z nich ma opcje transferowania licencji, także z tym problemu nie będzie. Również w przypadku zakupu podałbym hasło do mojego konta m audio na którym jest jeszcze Xpand!2 i kilka innych programów, z których nigdy nie korzystałem. Za chwilkę zrobię i wyślę zdjęcia.

Chyba legit?

Powiedział że posprawdza I to zrobił więc miło z jego strony Smile wysłał mi też zdjęcia bo w ofercie nie było rzeczywistych zdjęć

Odpowiedz
14.10.2018, 18:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.10.2018, 20:38 przez Filarel.)
#30
RE: Keyboard/Piano ~600 zł
Co myślicie o tym? Smile Dopytałem go jakie ma programy.
Cytat:Dobry wieczór, posiadam Xpand!2, Eighty Eight Esemble, Melodics, Touch Loops. 3 miesiące skoove premium (warte 40$ z tego co jest napisane)
Czy któryś z tych programów będzie mieć brzmienia fortepianu?

No i nowy kosztuje 560 a ten 450 więc stówka różnicy. Niby spoko ale mały problem żeby te wszystkie licencje przepisać i żeby konto on mi dał do tego M-Audio. No nie wiem, co myślicie?

Już wiem. Kupię nowy bo tutaj ta oferta to oferta wersji MK2, czyli bez Mini Grand'a i po prostu starsza. Nowa klawiaturka tej generacji na tej stronie kosztuje 430 zł, więc tyle co ta używana. Ale nie wiem, czy nie lepiej kupić modelu nowszego za 560 zł, będę mieć nowszą generacje i więcej programów w zestawie. Czy jest to duża różnica? Sprawdzałem, i program Eighty Eight też ma dźwięki pianina, więc może wystarczy starsza generacja? Proszę o radę, bo różnica w cenie spora a korzyści być może nie są warte, czy są?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 460 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,273 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 646 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS