Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland HP-601 klawisze problem
21.09.2018, 20:23,
#1
Roland HP-601 klawisze problem
Witam,

tydzień temu kupiłam pianino Roland HP-601. Klawiatura posiada nierówne klawisze. Kontaktowałam się już z przedstawicielem Rolanda, który po obejrzeniu zdjęć klawiszy również stwierdził, że nie podobają mu się takie różnice wysokości. Zlecono diagnozę i ew. naprawę. Serwis poinformował mnie, że po wyrównaniu dwóch najbardziej wystających klawiszy, skontaktował się ponownie z Rolandem z zapytaniem odnośnie całej reszty nierówności. Pozostałe klawisze były mniej widoczne niż te dwa, które poprawiono. Roland wtedy stwierdził, że takie różnice mieszczą się w granicach normy i wysokość klawiszy nie ma zdefiniowanej wysokości. Zależy natomiast od siły nacisku, użytkowania, warunków przechowywania, a także ilości i stanu smaru, który jest stosowany w celu wytłumienia. Dopuszczalne są nierówności mierzone w ułamkach mm. Pan z Rolanda dodał także, cyt. „Nie istnieje idealnie równa klawiatura gdyż nie ma takiej potrzeby i praktycznie nie ma takiej możliwości”.
(Oprócz mojej A88 którą od lat codziennie używam...)

Dzisiaj przywieziono mi pianino z serwisu. Tym razem inne klawisze są znacznie niżej, do tego odstępy pomiędzy niektórymi klawiszami są bardziej widoczne. Pianino ma teraz jeszcze bardziej nierówną klawiaturę niż przed serwisowaniem.

Nie miałam wcześniej styczności z klawiaturami PHA50, więc może faktycznie aż tak inna budowa klawiatury ma prawo do takich nierówności?

Sklep, w którym kupiłam pianino także dopuszcza nieznaczne nierówności i powiedziano mi, że im wyższy model tym częściej mogą się zdarzać tego typu klawisze, gdyż mechanizmy w tych klawiaturach odwzorowują wierniej akustyki - slowa pana ze sklepu. Ja się nie znam niestety. W międzyczasie kontaktowałam się ze sklepem w UK, w którym kupowałam inne pianino i klawiaturę sterującą (oba także Rolanda). Zawsze wszystko bez zastrzeżeń. Tam z kolei dostałam informację, że taka nierówność klawiatury nie jest dla nich akceptowalna. Więc jak to w końcu jest. Jeden dystrybutor uważa za normę, drugi odwrotnie?

Nie odczuwam niedogodności podczas gry, natomiast po dzisiejszym przyjrzeniu się klawiaturze po serwisowaniu, widok tak nierównej klawiatury jest aż smutny.

Czy jednak przesadzam bądź błędnie myślę, że fabrycznie nowe nie ma prawa tak wyglądać?

->Zdjęcia tutaj<-

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
21.09.2018, 21:59,
#2
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Witaj
Zdjęcia nie pokazują w pełni problemu ale takie przypadki nie są czymś niespotykanym i występują również u innych producentów. Jak dla mnie jest to po pierwsze nie zachowana dokładność przy montażu oraz niestety kiepsko funkcjonująca kontrola jakości.
Ciężko też walczyć z producentem czy dystrybutorem skoro wmawia nam że takie odstępstwa mieszczą się w granicach normy

Przypuszczam że szerszy odstęp - szpara po między klawiszami powtarza się cyklicznie jeśli nie co oktawę to zapewne co kilka oktaw ale zawsze między tymi samymi klawiszami
Zobacz podobny problem
https://www.youtube.com/watch?v=0kKtmGXIYG0

Zobacz też drugi film dotyczący wcale nie taniego modelu
https://www.youtube.com/watch?v=Q3bYtNSub84

Odpowiedz
22.09.2018, 04:36,
#3
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Wytłuczona klawiatura jak po wyścigach konnych. Instrument bezdyskusyjnie nadaje się do zwrotu i wymiany na inny egzemplarz.
Nie jest to czasem model powystawowy lub zwrócony od klienta? Co to w ogóle za sklep i gdzie wciskają takie paranoidalne slogany? Też jestem z UK więc mnie to szczególnie interesuje.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.09.2018, 09:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.09.2018, 10:06 przez shallya.)
#4
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Pianino kupione w sklepie Pasja w Polsce. Natomiast kontaktowałam się z Dawsons w Reading, UK, w którym wcześniej kupowałam inny sprzęt i tam mi powiedziano ze wg nich to podlega wymianie na nowy egzemplarz. Stąd ponownie postanowiłam skontaktować się z Rolandem w Polsce. Pan dalej twierdzi, że mieści się to w granicach normy. Sprzęt nie był powystawowy.

Po waszych odpowiedziach zadzwoniłam znów do Pasji. Rozmawiałam tym razem z kimś innym. Pan z Pasji powiedział, że będzie załatwiał sprawę z Rolandem, by wymienili na nowy egzemplarz. Przedstawiłam stanowisko Rolanda, nie wiem jak do tego podejdą tym razem.

Dziękuję za odpowiedzi.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
26.09.2018, 13:08,
#5
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Roland wczoraj do mnie napisał czy to prawda, że klawisze są jeszcze bardziej nierówne, ponieważ sklep się z nimi kontaktował w sprawie wymiany pianina na nowy egzemplarz.
Jedno, że klawisze były od początku nierówne, a dwa sprawdzenie czy ja faktycznie stwierdzam gorszy stan niż przed serwisowaniem. Wysłałam także zapytanie co dalej w tej sprawie. Czy znów serwisowanie, wymiana, 'naprawa'. Natomiast wciąż nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
Nie ukrywam, że po Rolandzie spodziewałam się bardziej 'applowskiego' wsparcia, które akurat bardzo sobie chwalę.

Pan z Pasji bardzo pomocny, on również nie otrzymał jeszcze wiadomości od Rolanda. Zapomniałam zapytać czy mogę zwrócić pianino do sklepu (w ciągu 30 dni od dnia zakupu) jeśli było po zakupie serwisowane. Jeśli jednak Roland dalej uzna to za brak wady i nie podlega gwarancji.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
26.09.2018, 16:12,
#6
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Radziłbym jednak dążyć do bezwzględnego zwrotu instrumentu. Z jego naprawy nie będzie wiele pożytku więc albo inny egzemplarz albo zwrot gotówki.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.10.2018, 13:34,
#7
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Pianino zostało w piątek odebrane przez kuriera. Roland powiadomił, że zanim zaaprobują wymianę muszą sprawdzić, czy nie jest uszkodzone, wolne od wad i rys. Dzisiaj dostałam informację, że wysyłają mi nowy egzemplarz. Powinno dojść jutro. Mam nadzieję, że tym razem z równymi klawiszami Big Grin

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
08.10.2018, 15:15,
#8
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Czyli wszystko idzie w dobrą stronę.

P.S. Piękna kolekcja wirtualnych fortepianów w sygnaturze, no i najnowszy MODX Wink
Jaki fortepian ze stajni Synthogy?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.10.2018, 17:28,
#9
RE: Roland HP-601 klawisze problem
A dziękuję. Wciąż szukam idealnego brzmienia Big Grin Ivory jako prezent urodzinowy od męża i jeszcze nie bardzo miałam okazję przetestować, osłuchać, ale na tyle ile ograłam, bez porównania do Galaxy (było moje ulubione). Fortepiany z packu Grand Pianos, w zestawie Bosendorfer 290, German Steinway i Yamaha C7. Steinway bez dwóch zdań mój faworyt tutaj.

Ps. Modx jeszcze mnie onieśmiela. Zabawy z nim chyba sporo będzie (jak się dowiem jak to to działa wszystko, obsługa). Chciałam czegoś też do tworzenia tła pod piano w osobnym, całkowicie samodzielnym klawiszu. Mąż wybrał, powiedział, że taka fajna nowość wyszła Big Grin Plus taki, że to kompaktowe i lekkie, można sobie wziąć do łóżka Wink

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
08.10.2018, 18:20,
#10
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Steinwaya z tego packu znam bardzo dobrze, bo to mój ulubiony niemiecki Steinway (ogrywałem u znajomego). Miałem Synthogy American Concert ale to nie to, pomimo większej ilości warstw. Ten niemiecki Steinway uważam (mnie smakuje) za najlepszy, pomimo już jego dość zaawansowanego wieku. Brzmi bardzo klasycznie.

Polecam posłuchać dem zupełnie innej stajni, czyli Yamahy a konkretnie Garritan CFX. Jestem oczarowany tym brzmieniem, choć nadal doceniam niemieckiego Steinwaya z Synthogy.

Jeśli chodzi o Rolanda, to HP-601 uważam za znakomite połączenie całkiem niezłego brzmienia jakim jest SuperNatural (modeling już mi nie podchodzi) i lepiej pracującej klawiatury jaką jest PHA50.

P.S. W takim razie na forum jest już trzech posiadaczy MODXa.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.10.2018, 22:34,
#11
RE: Roland HP-601 klawisze problem
No to postaram się sprawdzić polecanego Garritan. Nie miałam styczności, ktoś mi jedynie wspominał o tym.

Z HP-601 myślę, że będę zadowolona. Mniej na nim grałam niż było w serwisie plus wysyłka teraz i całe to reklamowanie. Mimo że spodziewałam się cięższej klawiatury, po niecałej godzinie gry całkowicie się do niej przekonałam. Brzmienie nie było dla mnie aż tak istotne, ponieważ i tak używam głównie z VST, a tu jednak zaskoczenie i samodzielnie też brzmi nieźle.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
08.10.2018, 22:55,
#12
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Garritan CFX jest już jakiś czas na rynku i ma dość ustabilizowaną opinię jako dobrze grywalna wtyczka. Jakiś czas temu Vienna Symphonic Library wypuściła swoją wersję CFXa o monstrualnych rozmiarach sampli i jeszcze większej ilości warstw ale już nie zbiera tak pochlebnych opinii jak Garritan, wbrew temu co oferuje. No ale to w sumie kwestia gustu czy gustów a o nich się nie dyskutuje. Są zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Mnie bardziej wpada w ucho Garritan.
Podobnie swego czasu dobre opinie zbierał Bechstein z packu Quantum Leap, pomimo słyszalnych różnic pomiędzy warstwami. Teraz sam Bechstein ma już swoją wtyczkę, która ponoć bardzo dobrze brzmi (jedna z forumowiczek nabyła ją do zestawu z Kawai VPC1).
Co do SuperNatural Rolanda jeszcze, to uważam że ze wszystkich dostępnych na rynku silników brzmieniowych wbudowanych w pianina cyfrowe (może za wyjątkiem norda), to SuperNatural wybrzmiewa najładniej i najbardziej naturalnie, szczególnie w zanikaniu dźwięku. W tej kwestii potem zaraz postawiłbym na Yamahę a nieco później na Kawaia.

P.S. Skoro Roland głównie służy jako klawiatura sterująca, to można było pokusić się na jeszcze lepszą klawiaturę Kawai VPC1 lub CA67. Były brane pod uwagę?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2018, 07:04,
#13
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Nie brałam pod uwagę klawiatury sterującej. Chodziło mi o przystępny kompromis, jako że z pianina będzie korzystał też syn, jest to mniej 'kłopotliwa' opcja (podłączanie laptopa, monitory, ustawianie mu wszystkiego w programie). Natomiast w przyszłości będę rozważała z pewnością m.in. VPC1. Na bieżąco nie jestem i zapewne poradzę się w tej sytuacji także na forum.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
09.10.2018, 08:09,
#14
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Zrozumiałe. HP601 to dobry wybór, oby tylko wreszcie przybył w pełni sprawny.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2018, 12:29,
#15
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Dopiero co przyszło, właśnie złożyliśmy. Tak wygląda ta nowa sztuka. Tafla to również nie jest, ale zapewne to już się mieści w granicach tolerancji. Najbardziej natomiast widać różnice wysokości na poszczególnych A, obniżone.

Zdjęcia tutaj

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
09.10.2018, 14:00,
#16
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Tafla to nie jest, fakt ale najpiękniej też to nie wygląda. Klawisz na zdjęciu 09.10.2018, 13 10 21 to ewidentnie jakaś niedoróbka. Coś poważnie jest nie tak w polskim magazynie Rolanda. Może lepiej byłoby kupić u Thomanna z Niemiec.
Rzuciłem szybko okiem na mojego 3 letniego już Rolanda FP30 (kupiony w UK) i wygląda o wiele lepiej. Nie ma żadnych takich nierówności.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2018, 15:24,
#17
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Hmm, no właśnie takie mam odczucia. Napisałam właśnie wiadomość do pana ze sklepu, że chciałabym zwrócić instrument, nie jestem zadowolona.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
09.10.2018, 17:04,
#18
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Bardzo dobra decyzja !! Może ktoś gdzieś tam zrozumie że sprzedaż instrumentów i to nie tanich, to nie handel bułkami. Nie sądze że to pojedynczy przypadek i pewnie wcisnęli wiecej takich gniotów tylko nie każdy miał tyle determinacji żeby reklamować i odsyłać.
Trzeba tępić "warzywniarstwo" jak powiedział mi Rychubil Smile

Odpowiedz
09.10.2018, 18:33,
#19
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Gratuluję decyzji! 
Valtari ma rację - nie powinno się akceptować również i takiego produktu, który nadal jest wadliwy więc zwrot jest jak najbardziej uzasadniony. ‎

Waldek - obawiam się że nikt tam nie chce zrozumieć czym jest uczciwy handel. Liczy się tylko wciśnięcie sztuki i pozbycie się towaru o wątpliwej jakości. Zobaczysz - minie, ucichnie i dalej ten bezczelny proceder będzie trwał. ‎
Też mi się wydaje  (tak jak mówiłeś), jeden klient zareklamuje a reszta albo macha ręką i akceptuje albo biorą takiego "kota w worku", bo myślą że tak ma być. 

Tak jak pisałeś - to nie handel bułkami, mniej lub bardziej wypieczonymi ale instrumentami muzycznymi, które powinny spełniać ściśle określone normy wyznaczone przez projektanta i producenta.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2018, 19:22,
#20
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Tylko ciekawe jaka jest historia tych instrumentów. Czy zostały tak wyprodukowane, czy później coś się im przydażyło. Osobiście uważam że próbowano wcisnąć zwroty ale nie jest to wina sklepu tylko dystrybutora. Gdyby pozyskać instrument z innego źródła to zapewne byłby w nienagannym stanie

Odpowiedz
09.10.2018, 19:31,
#21
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Mnie również się wydaje, że to zwroty. To takie typowe w naszym polskim handlarstwie Dodgy
Obserwuję to dokonując zakupów nie tylko w polskich sklepach (sklepy, dystrybutorzy, producenci) ale i zagranicznych, najczęściej brytyjskich, amerykańskich i niemieckich. Ci ostatni są najsolidniejsi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2018, 19:37,
#22
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Mi to się i tak cały czas wydaje, że po prostu producent dobrze wie, w których krajach takie wadliwe towary, produkty drugiego sortu się jednak sprzedadzą, a sam nie będzie stratny. To czego nie wcisną na rynek dajmy na to UK, wyślą do Polski. Chyba nawet nie fakt o mniejszej roszczeniowości co przyzwyczajeniu się do innych 'standardów' (skoro pan w sklepie tak mówi to chyba tak jest, a jeśli przedstawiciel producenta tak mi mówi to na pewno tak jest). Żeby w ogóle skontaktować się z Rolandem US, a nawet UK trzeba wiadomości wysyłać przez VPN, inaczej automat po prostu wysyła odpowiedź, że ich wsparcie nie obejmuje tego rejonu. No rozumiem polityka wsparcia na dany rejon, ale odsyłając mnie znów do pana, który początkowo nie widział żadnego problemu. Dla mnie to oni wszyscy się wzajemnie ubezpieczają. No nic, mam nadzieję, że zwrot instrumentu odbędzie się bezproblemowo.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
09.10.2018, 20:26,
#23
RE: Roland HP-601 klawisze problem
I co dalej ? Jakiś inny instrument, inny producent ?

Odpowiedz
09.10.2018, 21:29,
#24
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Niekoniecznie bym zmieniał wybór instrumentu. Raczej jego dystrybutora.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.10.2018, 21:59,
#25
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Jest może na forum ktoś, kto posiada HP-601? Nie wiem jeszcze co dalej, może jednak do trzech razy sztuka Wink

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
09.10.2018, 23:51,
#26
RE: Roland HP-601 klawisze problem
HP-601 chyba raczej nikt ale "Dafik" ma HP-605.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.10.2018, 09:36,
#27
RE: Roland HP-601 klawisze problem
(09.10.2018, 23:51)Rychubil napisał(a): HP-601 chyba raczej nikt ale "Dafik" ma HP-605.

’Kolega’ odpisał mi dzisiaj, że przed zakupem testował wiele egzemplarzy. Wszystkie łącznie z tym, które posiada także równiutkie.

Chciałam jeszcze zapytać czy tak dokręcone śrubki, montaż to norma czy po prostu zauważam teraz wszelkie niedociągnięcia niekoniecznie podstawnie?

Zdjecie 1
Zdjecie 2

Na razie dalej czekam na kontakt w sprawie zwrotu.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
10.10.2018, 11:19,
#28
RE: Roland HP-601 klawisze problem
(10.10.2018, 09:36)shallya napisał(a):
(09.10.2018, 23:51)Rychubil napisał(a): HP-601 chyba raczej nikt ale "Dafik" ma HP-605.

’Kolega’ odpisał mi dzisiaj, że przed zakupem testował wiele egzemplarzy. Wszystkie łącznie z tym, które posiada także równiutkie.

Czyli wcisnęli Pani wybraki - przykre.

(10.10.2018, 09:36)shallya napisał(a): Chciałam jeszcze zapytać czy tak dokręcone śrubki, montaż to norma czy po prostu zauważam teraz wszelkie niedociągnięcia niekoniecznie podstawnie?

Zdjecie 1
Zdjecie 2

Wygląda to na efekt przekręcenia śruby lub jej krzywego wkręcenia. Ciężko stwierdzić, trzeba byłoby rozkręcić i zobaczyć, co też nie daje gwarancji, że się dowiemy co naprawdę się działo.
Proszę upierać się przy zwrocie! Ja bym już nie kupował od tego samego dystrybutora ale to Pani decyzja.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.10.2018, 12:18,
#29
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Właśnie rozmawiałam z panem ze sklepu. Kontaktował się z Rolandem, który powiedział, że mogą zrobić korektę(?) lub wysłać następne lecz nie gwarantują iż kolejna sztuka będzie także równa, one tak mają Big Grin Klawiatura jest jak najbardziej zbliżona fortepianowej stąd 'jest jak jest'. Oczywiście zwrot przyjmą, wyślą do mnie kuriera. Pan poszedł również rzucić okiem na inne pianina w sklepie, mówi, że to powszechne takie nierówności, w innych modelach i markach. Co tak czy inaczej mnie nie satysfakcjonuje. Powiedziałam, że jeśli to i tak norma w 'tych' klawiaturach to niestety nie dałoby mi to spokoju.
Wniosek z tego taki, im bardziej fortepianowa i bliska akustykowi tym bardziej nierówna.

Yamaha B2 SC2, Roland Juno-DS 88, VST: Synthogy Ivory II Grand Pianos, EastWest Quantum Leap Pianos, Imperfect Samples’ Fazioli Concert Grand, Galaxy Vintage D
Odpowiedz
10.10.2018, 12:26,
#30
RE: Roland HP-601 klawisze problem
Wniosek taki że ten pan tak ma. Ogrywałem różne instrumenty z różnych przedziałów cenowych i nie natrafiłem jakoś na nierówne klawiatury. U tego pana to powszechne zjawisko na sklepie, no to hmm...wole się ugryźć w język i bez komentarza

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,188 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 456 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Roland fantom g vs korg m3+radias Tnt 1 668 10.06.2023, 09:33
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS