Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
15.05.2018, 22:24,
#1
Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Witam!

Od jakiegoś czasu rozmyślałem nad rozpoczęciem nauki gry na pianinie, aż w końcu postanowiłem sobie, że rozpocznę przygodę z tym instrumentem. Z racji tego chciałbym się zapytać, od czego zacząć naukę gry na pianinie? Nigdy wcześniej nie miałem styczności z tym instrumentem, z nutami również niewiele. Startuję, można powiedzieć "od zera". Dlatego też chciałbym się dowiedzieć od czego taki laik jak ja, powinien zacząć naukę ?

Pozdrawiam!

Odpowiedz
16.05.2018, 05:35,
#2
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Witaj.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie kilku lekcji u nauczyciela gry na pianinie/fortepianie. Koniecznie u dobrego nauczyciela a nie w jakiejś pseudo szkole keyboardowej.
Te lekcje pozwolą nauczycielowi ocenić Twoje predyspozycje, muzykalność czyli czy się nadajesz a Ty przy okazji lekcji sprawdzisz czy Ci nie przeszło Smile i chcesz pójść dalej.
Poszukaj nauczyciela w Twojej okolicy, zadzwoń i dogadaj kilka lekcji a jak pójdzie dobrze to wróć na forum i zawitaj do działu "nie wiem jaki instrument wybrać" z odpowiednim pytaniem Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
16.05.2018, 08:48,
#3
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Dokładnie tak jak napisał Valtari! Nic dodać, nic ująć.
Pozdrawiam

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.05.2018, 18:27,
#4
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
To chyba najlepsze z możliwych rozwiązań Smile
Tylko gdzie najlepiej szukać nauczyciela ? Czy ogłoszenia internetowe to dobre miejsce ?
Dziękuję bardzo za odpowiedź!
Pozdrawiam! Smile

Odpowiedz
16.05.2018, 20:17,
#5
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Jak najbardziej można szukać w internecie, bo nauczyciele również i tam się ogłaszają ale można równie zapytać w najbliższej Szkole muzycznej. Pytać przede wszystkim o doświadczenie i osiągnięcia. Nie chodzi mi tu o nie wiem jakie tytuły i nagrody ale czy obecnie uczy w fortepianu w szkole muzycznej i w jakiej, jakie osiągnięcia mają jego uczniowie lub czy działa coś więcej w temacie nauczania fortepianu po za wykonywaną pracą.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.05.2018, 22:52,
#6
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
No to wszystko jasne Smile
Dziękuję bardzo za zainteresowanie Smile
Pozdrawiam!

Odpowiedz
03.10.2018, 20:07,
#7
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Witam! Smile

Troszkę się to wszystko rozłożyło w czasie, ale jestem już po pierwszych lekcjach gry i muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony Smile Cieszę się, że udało mi się wytrzymać tyle czasu, co utwierdziło mnie w przekonaniu, że to nie tylko "chwilowa zajawka". Tak jak Panowie mówiliście, udaję się teraz na dział jaki instrument wybrać.

Pozdrawiam!

Odpowiedz
03.10.2018, 22:53,
#8
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Witam serdecznie i GRATULUJĘ !!! Smile
Jak widzisz teraz sam, lekcje nauki gry na pianinie, to najlepsza droga do osiągnięcia najważniejszych i podstawowych umiejętności gry na instrumencie. Dzięki temu będziesz mógł dalej się prawidłowo rozwijać a instrument czy jego wybór będzie sprawą drugoplanową, ponieważ umiejętności same się obronią na każdym pianinie - lepszym czy gorszym, tańszym lub droższym.
Raz jeszcze gratuluję i życzę Ci dalszej wytrwałości w ćwiczeniach na pianinie Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.02.2020, 10:33,
#9
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Witajcie Smile
Jakie macie doświadczenia z nauką gry na pianinie? W jakim wieku warto rozpocząć? Mam 2 małych dzieci, które wykazują duże zdolności muzyczne. Na razie bawią się zabawkowym instrumentami, ale nie chciałabym przegapić momentu, w którym warto wysłać je do profesjonalisty

Odpowiedz
24.02.2020, 11:37,
#10
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Witaj
Im wcześniej tym lepiej. Można już zacząć nawet w wieku 5 lat. Najważniejsze jednak znaleźć dobrego nauczyciela, bo jak źle ułoży dziecku rękę albo przegapi jakieś nieporządane nawyki, to odkręcanie złej techniki będzie koszmarne i może się skończyć u dziecka nawet brakiem chęci do dalszej przygody z muzyką.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.12.2020, 09:43,
#11
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
ja zapisałem swojego syna do szkoły pianistycznej w wieku 4 lat, autorska metoda indywidualne zajęcia - radzi sobie, mogę polecić https://ludmilabas.pl/nauka-gry-na-fortepianie/

Odpowiedz
20.12.2020, 12:32,
#12
RE: Rozpoczęcie nauki gry na pianinie
Nie dość że przywitać się nie potrafisz, to pojawiłeś się tu tylko po to żeby wrzucić swoją reklamę.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nauka gry na pianinie Fiftol 0 4,938 21.10.2022, 11:28
Ostatni post: Fiftol
  Nauka na pianinie czy keyboardzie? Siabal 10 4,247 16.09.2022, 07:00
Ostatni post: Valtari
  Jak zmotywować dziecko do gry na painine? wielkiszu 8 14,030 20.07.2022, 17:43
Ostatni post: Annamaria
  Ile ćwiczyć na pianinie ? Rychubil 8 7,047 26.10.2021, 07:12
Ostatni post: xmcpl
  Jak nauczyć się grać na pianinie cyfrowym Elmuzyk 7 15,963 19.04.2016, 15:45
Ostatni post: Azzorek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS