Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konwersja plików z Casio - możliwe?
27.03.2018, 07:56,
#1
Lightbulb  Konwersja plików z Casio - możliwe?
Witam, moje CTK 811 ex zapisuje stworzoną na nim muzykę w swoich formatach

>>>> .csg . cpt .cal <<<<

Czym to przerobić na midi lub jakikolwiek format który można obrabiać dalej i wykorzystywać? (Zapis nutowy lub cokolwiek innego)

Odpowiedz
27.03.2018, 19:48,
#2
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Casio niestety oferuje konwersję w drugą stronę Z MIDI do CSG

http://music.casio.com/e/smf/

Odpowiedz
27.03.2018, 19:52,
#3
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
To co z tymi nagraniami? Jak można je dalej wykorzystać? Nagrane w casio umrą z nim?

Odpowiedz
27.03.2018, 20:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2018, 20:51 przez Valtari.)
#4
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Szukałem dla Ciebie odpowiedzi ale widzę że przy takim samym pytaniu nikt nie potrafił odpowiedzieć. Chyba trzeba napisać gdzieś do Casio.
Nie mam pomysłu jak edytować te utwory ale zginąć przecież nie muszą. Podłącz jakiś rejestrator jak na przykład któryś z modeli Zoom, włącz odtwarzanie i po prostu nagraj te utwory do pamięci rejestratora

Odpowiedz
27.03.2018, 20:49,
#5
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Ale co ten instrument nie ma MIDI Out?

Odpowiedz
03.04.2018, 09:28,
#6
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Nagranie utworów na komputer daje mi jedynie utwór typu mp3 / wav itp a nie pełen zapis nutowy (Partyturę)

Odpowiedz
03.04.2018, 10:34,
#7
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Jeżeli nagrasz w MIDI (czyli komunikaty MIDI przez wyjście MIDI out z instrumentu a nie audio) to już będziesz w domu, bo będziesz miał w kompie nutki. Ale teraz zależy jaki masz program na kompie, nie każdy udostępnia tradycyjny widok na pieciolonii.
Jaki masz program? Może ktoś pomoże i podpowie jaki program udostępnia tradycyjny zapis nutowy.

Odpowiedz
05.04.2018, 08:54,
#8
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
I tutaj jest problem. Przez adapter co prawda mogę zapisać nuty na komputerze ale jak piszecie zapis jest bałaganiarski. O ile czasem mam podział na instrumenty (Czasem!) to zapis nawet tych osobnych partii wygląda strasznie. Każdy nieczysty dotyk klawisza tworzy łuki, kropki itp... Musialbym być idealnym artystą by grać to idealnie czysto, linijka po linijce, partia po partii. (Czasem a właściwie zazwyczaj tak się jednak nie da - jest wena, jest emocja, jest mniej umiejetności a więcej pomysłu Smile ) Co z tym bałaganem więc dalej? Mam Finale.

Odpowiedz
05.04.2018, 11:12,
#9
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Kwantyzacja

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
05.04.2018, 15:52,
#10
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Robiłem to - niezłe reagge mi wychodziło - miło tyle że wolałbym oryginał. (Uprzedam odpowiedź: wiem że wyrównania są różno-nutowe)

Odpowiedz
05.04.2018, 21:17,
#11
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Może to wina tego jak to nazwałeś adaptera. Nie używam, ale domyślam się, że chodzi o taki kabel z jednej strony klasyczne MIDI z drugiej USB?
Nie wiem, może jednak trzeba zainwestować w porządniejszy interfejs MIDI.
Ktoś kto używa może się wypowie.

Odpowiedz
05.04.2018, 22:46,
#12
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Mnie kiedyś polecono 2 takie kable interface: M-Audio USB Uno i Roland UM-One MkII. Ja mam M-Audio, którym steruję brzmieniami Kurzweila z klawiatury pianina Rolanda i działa bezproblemowo:
https://www.thomann.de/pl/maudio_midispo...rch_prv_15
Rolanda nie znam ale to ten:
https://www.thomann.de/pl/roland_um_one_mkii.htm
Nie wypowiem się jednak jak ten kabel działa z DAWem, bo nie próbowałem jeszcze a chwilowo nie posiadam żadnego DAWa więc nie sprawdzę.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.04.2018, 12:07,
#13
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
No muszę sobie chyba sprawić taki kabelek bo teraz też nie mam żadnego interfejsu. A widziałem nawet taki do 32 śladów MIDI.

Rychu a propos DAWa to nie wiem czy widziałeś news, o którym pisałem o darmowym Cakewalku. Na pierwszy rzut oka wygląda mega intuicyjnie, i tak trochę nowocześnie-zabawkowo. Nie wiem czy obsługuje widok na pieciolinii.

Odpowiedz
06.04.2018, 15:53,
#14
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
(06.04.2018, 12:07)garit napisał(a): Rychu a propos DAWa to nie wiem czy widziałeś news, o którym pisałem o darmowym Cakewalku. Na pierwszy rzut oka wygląda mega intuicyjnie, i tak trochę nowocześnie-zabawkowo. Nie wiem czy obsługuje widok na pieciolinii.

Tak, oczywiście. Ściągnąłem już go sobie ale jeszcze nie miałem czasu, żeby go odpalić. Dzięki w każdym razie Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.04.2018, 08:03,
#15
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Ja mam coś takiego: http://www.esi-audio.com/products/xpmidimate/ i działa pod Windows 7 ale zawsze zagrane piosenki nieidealną ręką przepisywał baaaardzo swobodnie. Pytanie tylko czy ma znaczenie czy to ten czy inny sprzet? W końcu jeśli działa to czy to roznica - po prostu boje sie że każdy zapisywałby podobnie - mylę się?

Odpowiedz
08.04.2018, 11:30,
#16
RE: Konwersja plików z Casio - możliwe?
Myślę, że każdy będzie tak zapisywał ale niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Casio wk3000. Problem z klawiszami. Misiakm 0 2,822 13.03.2019, 21:49
Ostatni post: Misiakm

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS