Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe zabudowane dla średniozaawansowanej
02.08.2019, 21:18,
#4
RE: Pianino cyfrowe zabudowane dla średniozaawansowanej
(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Hahahaha, w razie czego będę się kontaktować, przyda mi się pomoc, bo to jednak waży ładnych parę kilo Big Grin

Uprzejmie służę pomocą Big Grin

(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Korg C1 wydaje mi się dość "brzęczący", ale nie wiem czy to nie wina moich głośników.

Na pewno brzęczące jest brzmienie elektrycznego piana DX. Czy brzmienie fortepianu również takie jest? Nie uważam. Raczej skłoniłbym się do stwierdzenia, że słychać w nim pobrzękiwanie strun ale najlepiej to sprawdzić w sklepie, zabierając ze sobą swoje słuchawki. Pianino trzeba ograć samemu, bo nie tylko brzmienie ma pasować ale i klawiatura.

(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Odsluchałam sobie na yt nagrania Rolanda, rzeczywiście przyjemny. Trochę mnie tylko martwi ta klawiatura.

No niestety, do szybkich przebiegów czy tryli, ta klawiatura (PHA-4) średnio się nadaje. W nowszych ale też droższych Roladach jest już szybsza akcja klawiatury PHA-50.

(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Odsłuchałam też (niestety) Nord piano 2, czego bardzo żałuję, bo teraz wszystkie pianina na które pozwala mój budżet podobają mi się znacząco mniej Big Grin

Przykro mi bardzo. Nord brzmi tak jak jeździ Ferrari a my tu rozmawiamy o Volkswagenach niestety.

(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Zapomniałam jeszcze dodać- chciałabym też, żeby słychać było tryle ładnie, a podobno na kawai to problem (?)

Jeśli chodzi o akcje klawiatur Kawai, to bardzo w to wątpię, bo Kawai wśród reszty producentów uchodzi za wzorzec imitacji klawiatur planistycznych. Problem może bardziej dotyczyć kwestii brzmienia fortepianów Kawai a raczej tego czy one komuś odpowiadają bądź nie więc trzeba wybrać się do sklepu muzycznego i przetrylować.

(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Zastanawiam się też czy jest duża różnica między pianinem "meblem", jak kawaii kdp110, a takim "przenośnym" z obudową, jak kawaii es110- bo gdzieś przeczytałam, że to jest generalnie ten sam sprzęt, różniący się jedynie hmm.. zabudową?

W sumie to ten sam sprzęt, choć klawiatury w wersjach zabudowanych lepiej są osadzone i tzw wymyk klawiatury jest bardziej wyczuwalny. Dochodzi również kwestia mocy i upozycjonowania wbudowanych głośników.

(02.08.2019, 16:11)Kot napisał(a): Muszę doczytać o co chodzi z tym wirtualnym pianinem, bo zupełnie nie jestem w temacie. To po prostu jest program pozwalający na uzyskanie innego brzmienia przy użyciu głośników z komputera (?)

Wirtualny fortepian, to mn.w. oprogramowanie, zawierające zestaw sampli (nagrane pojedyncze dźwięki fortepianu w różnych dynamikach), często zawierajacych od 5 do 50 a nawet do 300GB próbek oraz panel sterowania z wbudowanymi efektami. Jak już wspomniałem Pianoteq jest wyjątkiem, to modeling.
Uruchamiamy taki program poprzez wbudowany lub dedykowany odtwarzacz sampli a dźwięk przepuszczamy przez zewnętrzną (ta w laptopie czy PC nie spełni tego zadania) kartę dźwiękową a wszystko wychodzi na monitory bliskiego pola (głośniki komputera również kompletnie się nie nadają do tego celu) lub słuchawki. Niezbędna oczywiście do tego zestawu jest klawiatura sterująca (ważona oczywiście) lub instrument, który może za nią posłużyć.
Niektóre wtyczki mają nawet swój prosty rejestrator do nagrywania własnych projektów ale przeważnie używa się do takiego celu oprogramowania typu DAW (Cubase, Abelton, Reaper czy Logic).

Mam nadzieję że choć trochę przybliżyłem temat.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pianino cyfrowe zabudowane dla średniozaawansowanej - przez Rychubil - 02.08.2019, 21:18

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 174 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 699 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 644 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,380 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 449 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS