Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
29.01.2018, 22:23,
#1
Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza
Hej ho!

Przychodze po porade w sprawie zakupu sprzetu, ale na wstepie krotka historia w ramach zobrazowania moich potrzeb Smile

Gralam od dziecka na akustyku, po 6 latach za sprawa mojej `ukochanej` pani profesor porzucilam piano, aby ponownie do niego powrocic po 10 latach Wink
Pianistki ze mnie nigdy nie bedzie, ale lubie grac. Od kilku lat posiadam yamaszke p-115, natomiast zdecydowanie nie jest juz dla mnie wystarczajaca i planuje przerzucic sie na cos lepszego.
Chodze do szkoly jazzu i muzyki rozrywkowej, wiec jak sama nazwa wskazuje gram glownie jazz/blues itepe, aczkolwiek dobrym klasykiem tez nie pogardze.
W szkole cwicze glownie na fortepianie Calisia i na pianinie tejze firmy sie wychowalam.

W zasadzie po wielu latach grania interesuje mnie tylko jedno: jak najlepsza imitacja klawiatury fortepianowej i w ogóle całego brzmienia i pracy fortepianu.
Pozostałe bajery typu 1000 melodyjek, CD, perkusja, rytmy, akompaniamenty, wejscia, wyjscia nie interesują mnie zupelnie. Gram glownie na sluchawkach -> dlatego nie moge pozwolic sobie na akustyka nad czym bardzo ubolewam Sad

A teraz do rzeczy Wink
Moim marzeniem jest kawai CA97, gralam i bardzo lubie ta klawiature.
Tak ogolnie moim starym palcom zdecydowanie odpowiadaja miekkie klawiatury.
Jesli chodzi o yamahy to najbardziej odpowiada mi model clp 575 - wlasnie ze wzgledu na miekkosc klawiatury (te nowsze klawiatury 6xx sa dla mnie straaaaaszne).
Niestety na chwile obecna oba te modele sa poza moim zasiegiem finansowym.
Nigdy nie rozgladalam sie za sprzetem rolanda, kurzweila czy casio z przekonania (bardzo mozliwe, ze blednego, z ktorego mam nadzieje mnie wyprowadzicie Big Grin ), ze jak cyfrowke to tylko od producenta robiacego tez akustyki.

A teraz jeszcze bardziej do rzeczy Smile
Chcialabym zamknac sie w 5000 pln, nie musi byc nowka, nie musi byc typu stage, nie musi byc yamaha czy kawai. Ba, powiem wiecej, chyba wolalabym uniknac yamah, bo ich tansze klawiatury nie do konca mi odpowiadaja (sa twarde i nienaturalnie odbijaja)

Polecicie mi moze cos na co moglabym zwrocic szczegolna uwage przy blakaniu sie po sklepach?
Na chwile obecna zastanawialam sie nad:
Kawai kdp 110 - ale nie gralam, ciezko to znalezc na wystawie.

Nie upieram sie przy zadnym producencie i rozwaze wszelkie wasze propozycje Smile

PS. Mam mozliwosc zakupu uzywanego kawai CA65 za 7500pln, ale to chyba musialabym sprzedac obie nerki Smile lub poczekac co najmniej kilka miesiecy. No i jest to starszy model przez co nie wiem czy jest sens w ogole sie nim interesowac.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Pianino cyfrowe dla srednio i zaawansowanego gracza - przez kovalsky - 29.01.2018, 22:23

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 171 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 699 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 641 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,376 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 445 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS