Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Początkująca] Syntezator - jaki i czy w ogóle warto?
26.06.2017, 11:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2017, 14:10 przez Azzorek.)
#14
RE: [Początkująca] Syntezator - jaki i czy w ogóle warto?
Jeśli zwracasz uwagę na wygląd to Yamaha MX dopiero ... "wygląda" . Mój stary Keyboard Casio WK1800 ma lepszy plastik. Za to MX brzmi nie najgorzej, przy czym dla mnie dyskwalifikacja za wygląd.

Yamaha CS1X ma taki nietypowy kolorek, co może przypominać jakieś keyboardy, ale uwierz mi, że brzmi na prawdę dobrze jeśli chodzi o barwy elektroniczne. Gały też ma na pokładzie, więc jest się czym pobawić.

Poza tym pamiętaj o jednym fakcie. Starsze syntezatory są dużo bardziej poznane przez użytkowników na całym świecie. Jest do nich mnóstwo manuali, instrukcji i co najważniejsze - różnych dodatkowych brzmień - presetów. Poza tym taki np Korg M1 to klasyk, którego brzmienie słychać w wielu numerach z lat 90-tych.

Oczywiście możesz pójść zgodnie z obecnym nurtem, instynktem stadnym, i wybrać coś nowego. Tyle, że to będzie kosztowało, a nie masz gwarancji, że np. za 3 miesiące dalej będziesz miała ochotę na grę na klawiszach. Współcześnie "bylejakość" dotyka nie tylko samochodów i sprzętu RTV/AGD. Dotyka ona także syntezatorów. Nawet topowe Workstation topowych marek jak Korg, Yamaha, Roland czy nawet mój ulubiony Kurzweil potrafią niemile zaskoczyć niestabilnością oprogramowania, udziwnioną ergonomią (na zasadzie - producent wie lepiej), albo tandetnym wykończeniem. Do tego użyte przetworniki AD/AC (to coś dzięki czemu syntezator zabrzmi fajnie lub nie), w tańszych modelach nie są "wysokich lotów", bo przecież cena będzie za wysoka. Jeśli nawet już wydasz na Workstation te kilkanaście tysięcy, to dopadnie cię kac "pozakupowy" i refleksja nad tym co tak na prawdę dostaję za tyle pieniędzy... .

Nie bez powodu jeden z naszych forumowych kolegów przez ponad rok (albo lepiej) nie kupił syntezatora-workstation dla siebie. Przyczyną jest "zawsze coś" w tych nowych, które przedstawiają Światu producenci.

Używany instrument zawsze możesz kupić z odbiorem osobistym. Na miejscu sprawdzisz czy wszystko działa jak należy. Jeśli napiszesz gdzie mieszkasz (miasto), może ktoś z tego forum ci pomoże przy zakupie.

Sprawdzona mądrość Starożytnych mówi: "Lepiej się uczyć na błędach innych". Oczywiście możesz uczyć się też na swoich Big Grin .

P.S.

Jeśli chcesz się pobawić w kreowanie własnych brzmień w czasie rzeczywistym, to polecam Rolanda JP-8000 (używany do 3000PLN się kupi) lub Studiologic Sledge 2 (coś około 4000PLN za nówkę). Oba więc niestety powyżej 2000PLN.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Początkująca] Syntezator - jaki i czy w ogóle warto? - przez Azzorek - 26.06.2017, 11:34

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 923 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,439 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 323 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 2,145 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,827 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS