Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yamaha REFACE
22.06.2015, 22:07,
#1
Yamaha REFACE

http://www.muzykuj.com/aktualnosci/yamah...,1259.html

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.06.2015, 11:04,
#2
RE: Yamaha REFACE
Dobrze, że coś się dzieje. Zgadzacie się chyba że na pewne modele czekamy już zbyt długo.

Odpowiedz
24.06.2015, 12:16,
#3
RE: Yamaha REFACE
Zwłaszcza na następcę Motifa.

Odpowiedz
26.06.2015, 05:17,
#4
RE: Yamaha REFACE
Panowie to będzie coś fajnego! Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
26.06.2015, 16:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2015, 17:05 przez Valtari.)
#5
RE: Yamaha REFACE
Wiecie co myślę, że to odpowiednik JD-XA lub JD-XI Rolanda. Czyli akurat nic dla mnie. Pewnie 49 klawiszy i do tego jeszcze malutkie.

Nie na to czekam. Nowy Korg Krome, Pa4x, Kurzweil K3000 i jeszcze w przypadku Kurzweila jakiś syntezator, coś jak KingKorg, nowa Yamaha Motif i Roland Fantom Smile

Odpowiedz
03.07.2015, 12:13,
#6
RE: Yamaha REFACE
i do tego czerwone...

https://www.youtube.com/watch?v=o2YjEqo5wBw


podziękował.

Odpowiedz
08.07.2015, 09:24,
#7
RE: Yamaha REFACE
Wyjaśnijcie mi proszę, dla kogo są te instrumenty.
Grać się na tym przecież nie da.
Jedynym pocieszeniem jest gniazdo MIDI.
Może w charakterze modułu brzmieniowego ?

Odpowiedz
08.07.2015, 10:58,
#8
RE: Yamaha REFACE
Dafik, ja też pojęcia nie mam...
I to wcale takie tanie nie będzie.
A jak już chcieli zrobić moduł to mogli to zebrać w kupę i zrobić moduł ala Integra7.

Chyba jednak celują w coś innego, ale pojęcia nie mam w co. Mam tylko nadzieję, że to się jakoś sprzeda i będą mieli kasę na jakiegoś flagowego Montage.

Odpowiedz
08.07.2015, 12:03,
#9
RE: Yamaha REFACE
Ech...Sad Od 8 roku życia uczyłem się gry na pianinie i teraz widzę takie klawiaturki Sad
Co niby miałbym z nimi robić !!!
Powiem wprost - marzę żeby tego nie mieć !!!

Odpowiedz
08.07.2015, 15:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.07.2015, 16:24 przez Dafik.)
#10
RE: Yamaha REFACE
Też jestem zdania, że bardziej przydałaby się alternatywa dla Integry.
Powinni przynajmniej dać standardową klawiaturę. Instrumenty nie byłby znacząco większe.
Wtedy może sprawdziłyby się jako instrumenty solowe ?

Odpowiedz
08.07.2015, 16:50,
#11
RE: Yamaha REFACE
Popieram przedmówców i wątpię żeby to miało wzięcie (chyba w innej bajce) a możliwe, że to wypust na "ryneczek lidla" Smile

Odpowiedz
10.07.2015, 11:24,
#12
RE: Yamaha REFACE
E tam marudy jesteście, za grube palce macie Big Grin . To jest sprzęt dla ludzi którym nie przeszkadza wielkość klawiatury, a liczy się brzmienie. Co prawda mnie zainteresował tylko model CS, ale reszta może być uzupełnieniem np. na występach bo zajmuje mało miejsca a brzmi przyzwoicie.
Do domowego studia to raczej się nie nadaje, bardziej jako mobilny "bank pomysłów" podczas wyjazdów Smile .

Ja oczekiwałem czegoś jak ostatnie modele Rolanda, zwłaszcza JD-XA czy czegoś w stylu Korg Oddysey. Plusem Reface'ów jest stosunkowo niska cena w porównaniu np. do JD-XA to prawie darmo Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
10.07.2015, 20:08,
#13
RE: Yamaha REFACE
Azzorek, jak bank pomysłów podczas wyjazdów to coś dla Ciebie. Kupiłbyś sobie tego CS i w końcu wpadł do Wawy pobrzdękać bo tylko obiecujesz Smile.

A co do Yamahy to wiadomo, że jakieś badania rynku musieli zrobić i widać znaleźli target na coś tak dziwnego. A właściwie to wydaje im się, że znaleźli, bo jeszcze to rynek musi zweryfikować.
400 ojro to jednak wydaje mi się sporo. Ale poczekajmy na test Pawła żeby przekonać się co tam wsadzili.

Nie wiem czy to moje uprzedzenia, ale na jednym z filmików to wydawało mi się, że nawet Bert z niejakim zażenowaniem opowiadał o tym czymś. Tak jakby mu kazali. Ale może mu się tylko siku chciało. Hahaha
A może spieszył się do Montage?

Odpowiedz
13.07.2015, 13:12,
#14
RE: Yamaha REFACE
Bert bardzo cieszy się z tych instrumentów. Pamiętaj, że on uczestniczy w tym co Yamaha robi. Jestem przekonany, że będzie to Hit. Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
13.07.2015, 20:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2015, 20:33 przez Dafik.)
#15
RE: Yamaha REFACE
Jeśli ktoś myśli, że celem firmy Yamaha jest wytwarzanie instrumentów, sprostowanie.
Celem firmy Yamaha jest generowanie zysku.
Jak wiemy zysk = przychód - koszt.
Opracowanie nowoczesnej stacji roboczej to lata badań, prototypowania, testowania czyli ogromne koszty
A sprzedaż, w czasach gdy większość produkcji przenosi się na komputery - niewiadoma.
Dlatego trzeba opracować coś po niewielkich kosztach, wyśrubować cenę i liczyć na dużą sprzedaż.
Jak się sprzeda, będzie zysk.
Nie sprzeda się, małe koszty, mała strata. Małe ryzyko.
Dlatego nie ma nowej stacji roboczej, jest REFACE.

Odpowiedz
13.07.2015, 22:39,
#16
RE: Yamaha REFACE
Spójrzcie inaczej: Parę lat temu, KORG zapoczątkował serię instrumentów MICRO (na tą chwilę, mamy keyboard, sampler, workstation, syntezator). Wszyscy się śmiali, a Korg osiągnął sukces. Yamaha spóźniona o kilka lat, wprowadza podobne rozwiązania...

Odpowiedz
14.07.2015, 07:07,
#17
RE: Yamaha REFACE
Tak, ale Korg ma Kronosa, nie do pobicia póki co w swojej kategorii.
Chcą ponadto eksperymentować, bardzo proszę. Dla każdego coś miłego.
Ostatni ruch Yamahy w segmencie stacji roboczych polegał na przemalowaniu przestarzałego Motifa - słabe Sad

Odpowiedz
14.07.2015, 08:53,
#18
RE: Yamaha REFACE
Z Bertem to oczywiście taki żart, na pewno jest wkręcony na maksa w to co robi.
A Reface to wystarczy, że będzie hitem na rynkach azjatyckich i na pewno się odkują za całe dziesięciolecia.

Mimo, że fala krytyki rozlała się szeroko również na innych forach i jeszcze szczególnie po tych filmikach z czterema Reface'ami na stole biesiadnym to ja tam dobrze im życzę bo następcę Motifa kupuję w ciemno.

Odpowiedz
14.07.2015, 09:50,
#19
RE: Yamaha REFACE
Cóż, Yamaha wrzuciła na swoja stronę odliczanie przez 2 tygodnie, jakby to miało być naprawdę wielkie wydarzenie...

Rzeczywistość pokazała co innego. I w tym miejscu od razu przychodzą mi do głowy słowa z filmu Kiler:

- SIARA: to co się stało, że się ze...
- WĄSKI: niefart Stefan, niefart

A na poważnie, to faktycznie, KRONOS jest w tej chwili jest najmocniejszy. Odświeżona wersja Kronos 2 2015, jest naprawdę fajnie wykonana. Wyeliminowano wszystkie bolączki z jedynki i X.

Nie obawiałbym się o Yamahę. Mają potencjał z serii Motif. Do tego dochodzi S. Kay ze swoją kosmiczną Karmą (która obecnie jest na znacznie wyższym poziomie niż w Korgach). Jak oba 'elementy' zostaną połączone + dodane będą nowe rzeczy, to przyszłość może być interesująca...

Odpowiedz
15.07.2015, 11:57,
#20
RE: Yamaha REFACE
(10.07.2015, 20:08)garit napisał(a): Azzorek, jak bank pomysłów podczas wyjazdów to coś dla Ciebie. Kupiłbyś sobie tego CS i w końcu wpadł do Wawy pobrzdękać bo tylko obiecujesz Smile.

No wybieram się Garit do Ciebie jak sójka za morze Smile . Byłem miesiąc temu, ale nie było po prostu czasu bo firma miała gościa z Niemiec, no i musiałem po godzinach towarzyszyć mu podczas wycieczki po Wa-wie Smile . W tym roku na pewno się spikniemy - słowo!

Wracając do tematu, dziwię się firmie Yamaha. Przecież hit mają już opracowany, wystarczy dodać więcej gał i drawbarów żeby się lepiej edytowało, zmienić design, zwiększyć polifonię do powiedzmy 24 głosów lub nawet mniej, dodać sekwencer, no i kontakt z współczesnym światem (USB do komunikacji z kompem/tabletem i archiwizacji na kartach SDHC lub pendrive). Mowa oczywiście o odświeżonej Yamaszce AN1X, która używana kosztuje teraz sporo, a w dobrym stanie to już w ogóle powyżej 2000zł. Trudno ją nabyć (chyba, że na eBay) i trzeba sporo na nią wydać. A tak można by było opracować nową odświeżoną za cenę powiedzmy 4400zł (tak mniej więcej jak Korg KingKorg lub Korg Oddysey).

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
16.07.2015, 20:16,
#21
RE: Yamaha REFACE
http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...g,556.html
Nagraliśmy songa na nowych REFACE oceńcie Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.07.2015, 23:16,
#22
RE: Yamaha REFACE
Dla mnie, dopiero jak "wszedł" basik z CSki zaczęło się fajnie, ale ja jestem spaczony Tongue . Nieźle, nieźle Wink .

Z tych czterech to właśnie CS-ką bym się zainteresował.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
17.07.2015, 10:00,
#23
RE: Yamaha REFACE
hammond,
dobrze wiemy, że Ty i na kiju zagrasz Smile

Super, naprawdę, ale na Artisie wyszło jeszcze lepiej, taniej i od razu miałeś bębny pod ręką.
Różnica jest taka, że do Reface'a potrzeba było Was dwóch Smile, a można nawet i w czterech (czwórkę) się zabawić. I o to chodziło Yamaszce.
Można poczytać tutaj:
http://www.factmag.com/2015/07/08/yamaha...d-to-know/

a szczególnie ostatni akapit o Social sharing.
Od 1 września będziemy podpinać instrumenty do Chrome i przez darmową aplikację Sounmondo będziemy śmigać w chmurze...

Odpowiedz
17.07.2015, 10:57,
#24
RE: Yamaha REFACE
Dzięki za miłe słowa. Piotrek tym razem grał i to sam Smile
Soundmondo ma chyba służyć tylko do wymiany brzmień?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.07.2015, 11:19,
#25
RE: Yamaha REFACE
A no to brawa dla Piotra!

Tak tak chyba do wymiany, na razie piszą:
Share your inspiration or find new inspiration, free!

Ale zanosi się, że to Web Midi ma posunąć świat do przodu jeśli chodzi o relacje hardware-software, myślę tu o tym:

The best part of Soundmondo is a sync feature that helps you correct the difference between the position of the controls in your browser and the position on your controller. By highlighting in green the way the knobs need to be turned in you browser, Yamaha has solved the longstanding disconnect between hardware and software and made it easier for novices to actively learn how to create their own sounds – just like the patch guides you used to get with early synths.

No cóż, zobaczymy.

Odpowiedz
22.07.2015, 12:44,
#26
RE: Yamaha REFACE
Bieda straszna jeśli chodzi o sposób podania na tacy. To tak jakby podać danie z wykwintnej restauracji w pudełku na wynos od Chińczyka. Niby zjeść można ale niesmak pozostaje.
Ja się pytam: czemu taka klawiatura i czemu złącza MIDI na jakieś przejściówce???
Poproszę o zwykły moduł desktop z normalnymi złączami. No i z wbudowanym zasilaczem. Wtedy biorę bez mrugnięcia.
W obecnej formie jest to jakiś żart :/


PS A przypomnę tylko jak np nowy DX MÓGŁBY wyglądać:

[Obrazek: yamaha-dx-10.jpg]

Korg Kronos 2-88 / Nord Stage 88 / Yamaha CS6x + PLG-150VL / Roland D-550 + PG1000
Odpowiedz
23.07.2015, 12:28,
#27
RE: Yamaha REFACE
(22.07.2015, 12:44)kermadec napisał(a): Poproszę o zwykły moduł desktop z normalnymi złączami. No i z wbudowanym zasilaczem. Wtedy biorę bez mrugnięcia.

Właśnie, a co z modułami ?
Każdy kupuje co chce, podpina pod co chce i jest zadowolony.
Nie marudzi, że klawiatura nie ta. Mobilne, funkcjonalne tylko nieobecne.

Yamaha wie lepiej.

Odpowiedz
23.07.2015, 18:48,
#28
RE: Yamaha REFACE
(22.07.2015, 12:44)kermadec napisał(a): Bieda straszna jeśli chodzi o sposób podania na tacy. To tak jakby podać danie z wykwintnej restauracji w pudełku na wynos od Chińczyka. Niby zjeść można ale niesmak pozostaje.
Ja się pytam: czemu taka klawiatura i czemu złącza MIDI na jakieś przejściówce???
Poproszę o zwykły moduł desktop z normalnymi złączami. No i z wbudowanym zasilaczem. Wtedy biorę bez mrugnięcia.
W obecnej formie jest to jakiś żart :/


PS A przypomnę tylko jak np nowy DX MÓGŁBY wyglądać:

[Obrazek: yamaha-dx-10.jpg]


Bo MIDI się nie zmieściło dlatego Smile
To co jest na Renderze to obudowa z Virusa Smile Ktoś to pięknie zaprojektował.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowa seria Yamaha Montage M6, M7 i M8X bestspec 40 5,207 25.01.2024, 19:43
Ostatni post: bestspec
  Yamaha Genos 2 Valtari 3 444 16.11.2023, 21:55
Ostatni post: bestspec
  Yamaha P-525 - nowe pianino elektryczne Yamahay bestspec 1 349 05.10.2023, 16:51
Ostatni post: pawelsz
  Yamaha Montage - zakończenie produkcji bestspec 1 487 25.07.2023, 14:47
Ostatni post: garit
  Yamaha CK61, CK88 pawelsz 3 1,298 19.03.2023, 14:53
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS