Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xpand!2
02.08.2019, 11:45,
#1
Xpand!2
Witam.

Chciałem kupić Xpand!2.

Znalazłem stronkę gdzie można go nabyć za ok 50 zł

Link do sklepu z Xpand!2

Ale to oprogramowanie to plugin, sam z siebie nie zadziała musi być jakiś host na którym to uruchomię.
Jaki prosty host VST polecacie aby było darmowe, dla jednego oprogramowania nie widzę sensu dodatkowego zakupu.

Xpand będę wykorzystywał do grania Live, nie pracy w studio.

Ps.
Komputer wyposażony jest w system Windows.

Odpowiedz
02.08.2019, 12:33,
#2
RE: Xpand!2
Reaper Smile
https://www.reaper.fm/

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.08.2019, 15:13,
#3
RE: Xpand!2
Dzięki, będę testował ...

Odpowiedz
03.08.2019, 10:03,
#4
RE: Xpand!2
(03.08.2019, 09:45)pwa napisał(a): @Rychubil - Reaper nie jest darmowy Smile, a poza tym to nie tyle host, co pełny DAW Wink

To prawda, Reaper jest darmowy do pewnego momentu, choć w moim przypadku ten moment trwa już nie pamiętam jak długo Wink

No widzisz - host, DAW - dla mnie to już grząski teren więc będę zawsze wdzięczny za twój udział na forum Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.08.2019, 19:25,
#5
RE: Xpand!2
(03.08.2019, 18:09)pwa napisał(a): Oj, Rychu, RychuSmile... a nie warto jednak zalegalizować ten software? Przecież to skromne 60$, a będziesz miał czyste sumienieAngel

Jak kiedyś będę miał sprawny komp, to z pewnością to uczynię a póki co, to nie mam możliwości używania wtyczek więc i nie używam DAWa.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.08.2019, 15:06,
#6
RE: Xpand!2
Widziałem właśnie promocję kupując Xpand dostajemy jeszcze coś za darmo ....
Tak się zastanawiam ponieważ zainstalowałem Reaper i faktycznie problem licencji jest i nie, ponieważ podczas uruchamiania wybieramy "nadal próbuje" i program działa.
Ale jak zrobić na nim jakieś set listy, aby przełączać się szybko pomiędzy brzmieniami podczas gry live (grając w żywym składzie)

W Cantabile można to robić ale w wersji płatnej.

Chyba jasne jest że w wykorzystaniu tego typu rozwiązań do grania Live trzeba tak przygotować rozwiązanie aby w błyskawiczny sposób przełączać brzmienia pomiędzy utworami, jak proponujecie rozwiązać ten problem ?

A może kupić AKAI VIP 3.1 Standard, który rozwiąże te powyższe problemy i jest jeszcze sam w sobie instrumentem ? W sumie to tylko 100 zł

Odpowiedz
05.08.2019, 17:54,
#7
RE: Xpand!2
Myślę że VIP to dobry pomysł. W nim właśnie są Setlisty. Niedawno go właśnie kupiłem aby dostać gratis Iris2 Wink
Vip to taki zaawansowany host VST który służy do zarządzania instrumentami i efektami vst w którym możesz sobie robić wielobarwowe sety złozone z różnych instrumentów VST i nakładać na nie dodatkowo efekty tworząc coś jak brzmienia MULTI. Biorąc to pod uwagę można powiedzieć że jest instrumentem w którym możesz tworzyć barwę z kilku instrumentów i efektów VST tworząc własne listy. Służy też do kontroli instrumentów i efektów VST (ich integracji z klawiaturą sterującą) za pośrednictwem gotowych map które są zrobione dla danego pluginu w VIP. Xpand 2 ma taka mapę w VIP (nie wszystkie vst mają już te mapy np nic od Rolanda na razie nie ma).
Bardziej szczegółowo niestety nie mogę bo sam dopiero to rozgryzam Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.08.2019, 18:36,
#8
RE: Xpand!2
Są też całkowicie legalne i darmowe programy typu VST Host czy DAW i to nawet na Windows.
np.
https://www.tracktion.com/products/t7-daw
http://www.hermannseib.com/english/vsthost.htm

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
05.08.2019, 19:40,
#9
RE: Xpand!2
(05.08.2019, 18:08)pwa napisał(a): ......Szkoda tylko, że zarówno VIP jak i Cantabile nie obsługują wtyczek VST3Sad

Na stronie którą podał zagoor jest też Savihost który jest całkowicie darmowy i obsługuje VST3 oraz ma tez funkcje wirtualnej klawiatury. Często z niego korzystam aby otwierać sobie pluginy które nie posiadają wersji Stand alone kiedy DAW nie jest mi potrzebny (chce sobie np tylko pograć). On jest do tego dedykowany bo może otwierać tylko jedno vst w swoim środowisku (ale za to można otworzyć kilka savihostów) i wystarczy umieścić go w tym samym folderze co np Xpand i nazwać go tak samo jak vst które chcemy otwierać (czyli np powstanie nam w jednym folderze Xpand2.dll i Xpand2.exe) i po uruchomieniu savihosta (Xpand2.exe) otwiera nam sie Xpand2 w wersji standalone Wink
Oczywiście można sobie porobić takich kilka zestawów zrobić skróty na pulpit i mamy wszystko szybko pod reką itp.

http://www.hermannseib.com/english/vsthost.htm

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
06.08.2019, 08:24,
#10
RE: Xpand!2
Savihost faktycznie kiedyś testowałem i mnie również nie przypadł do gustu.
Xpand faktycznie mogę odpalić w Savihost i to zrobiłem jak również uruchomiłem w Cantabile (ten jest dużo przyjemniejszy graficznie).
Na tą chwilę zaczynam zabawę z Xpand i poznawaniem go. Widzę że w Xpand można tworzyć własne brzmienia i zapisywać (choć jeszcze nie wiem gdzie mogę odszukać swoje brzmienia zapisane w samym Xpand'dzie). Myślę że na początek chciał bym wybrać z Xpand'a te brzmienia które mnie interesują. Stworzyć w nim set listę i w ramach jednego programu poruszać się brzmieniami w jakiś "szybki i sprawny sposób" który jeszcze szukam.
Może się okazać że do celów których potrzebuje Xpand może być wystarczającym i jedynym oprogramowaniem które będę posiadał.

Jeżeli tak się nie stanie to wiem co robić dalej .... kolejne wtyczki i Akai VIP który będzie zarządzał całością.

Odpowiedz
07.08.2019, 09:29,
#11
RE: Xpand!2
Dokładnie to miałem na myśli tworzyć czyli układać brzmienia z kilku warstw. Faktycznie za ok 50zł godne polecenia narzędzie dla każdego klawiszowca który zastanawia się nad tym programem, który jest bardzo uniwersalny.
Wymagania dla laptopa nie są wygórowane, co sprawia że można go uruchomić praktycznie na każdym laptopie.
W Xpand można znaleźć próbki do każdego gatunku muzyki. Może nie powaliły mnie na kolana same próbki ale ich jakość jest naprawdę przyzwoita (za takie pieniądze !!!).
Klawiatura midi którą można dzisiaj kupić za parę złotych + Xpand - świetne narzędzie np: jako kolejny klawisz w zestawie live) wybór w klawiaturach midi jest ogromy, czy świetne narzędzie do ćwiczenia w domu, do szybkich nagrań.
Chce się powiedzieć - dobrze wydane 50 zł Smile

Chociaż muszę powiedzieć że bardzo też uniwersalna paczka legendarnych brzmień to soft Korg M1 który kosztuje ok 25 USD ale też daje nam bardzo dużą różnorodność brzmień - jeden program jest w nim ok 2000 brzmień.
Posiadam, używam i polecam każdemu wydania 25 USD.

W sumie polecił bym osobą które zaczynają jak ja zakup zestawu
Lind do AIR Collection
+ Korg M1 i mamy instrument który oferuje nam wszystkie potrzebne brzmienia.

Czyli za trochę ponad 200 zł mamy wszystko co potrzebujemy. Żeby coś takiego uzyskać kupując klawisze musielibyśmy wydać najmniej 2000 zł

Odpowiedz
07.10.2019, 19:45,
#12
RE: Xpand!2
Mam pytanie dotyczące tego wątku ...
Kiedy uruchomię Cantabile oprogramowanie korzysta z wbudowanej karty dźwiękowej w laptopie. Oczywiście pobrałem sterowniki Asio4All.
Ale kiedy oprogramowanie jest włączone nie mogę uruchomić innego programu do odtwarzania utworów (np: Windows Media player).
Dostaje komunikat: Inna aplikacja kontroluje w tej chwili dźwięk. Aby go teraz odsłuchać, zamknij tą aplikację i spróbuj ponownie.

Czy jest to problem związany z wbudowaną kartą muzyczną ? A zakup zewnętrznej karty rozwiąże problem - jeżeli tak to na co zwrócić uwagę podczas wyboru ?

Jest to dla mnie istotne ponieważ nie mogę jednocześnie grać i słuchać utworu który aktualnie potrzebuje odtwarzać.

Odpowiedz
30.01.2020, 20:05,
#13
RE: Xpand!2
Czy ktoś z was miał problem z synchronizacją klawiatury i programu? Gdy naciskam klawisz, dźwięk pojawia się ze sporym opóźnieniem. Nie dzieje się tak z innymi programami. Czy to się gdzieś ustawia? Może w abletonie? Bo mam do klawiatury alesia 49 ableton live lite 9.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS