Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland fa 08 a Korg Krome EX
01.07.2019, 15:43,
#1
Roland fa 08 a Korg Krome EX
Cześć,

rozważam zakup jednej z powyższych stacji roboczych pod kątem tworzenia muzyki w domu + występów na żywo.
Proszę o poradę.
Która z powyższych stacji jest bardziej intuicyjna, prostsza w obsłudze?
Jakie są miedzy nimi różnice?
Czy obydwie mają możliwość edycji w sekwencerze? Który sekwencer jest prostszy w obsłudze itp.?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Odpowiedz
01.07.2019, 18:37,
#2
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Witaj.
Sekwencer w Fa jest dużo bardziej intuicyjny. Pod względem obsługi to jak dla mnie zdecydowanie Fa. Ale jest jeszcze kwestia brzmień, trzeba posłuchać i przekonać się które bardzie Tobie się podobają.

Jak przystało na workstation oba instrumenty mają pełną edycję nagranego materiału w sekwencerze.

Odpowiedz
02.07.2019, 14:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.07.2019, 18:21 przez Michal.)
#3
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki za info.
na razie na słuchawkach testowałem fa 06. Fa 08 ciężej spotkać. Nie byłem zachwycony próbkami dźwięku.
Korga jeszcze nie testowałem, natomiast na youtube słuchałem brzmienia próbek Korg krome EX i wydawało mi się satysfakcjonujące.
Czy masz podobne doświadczenie?
Zapytam jeszcze o sam sekwencer, czy on daje w obydwu syntezatorach możliwość tworzenia muzyki, sekcji perkusyjnej bez grania na klawiszach, czyli podobnie jak np. w FL Studio, krok po kroku.
I jeszcze pytanie o usterkowość wyświetlacza dotykowego w Korgu.

Odpowiedz
02.07.2019, 18:20,
#4
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Korg Krome Ex sporo zyskał brzmieniowo w stosunku do Krome. Nie są to tylko nowe brzmienia fortepianów ale też wiele innych próbek. Zależy na jakich brzmieniach Ci zależy, mocną stroną Korga zawsze były brzmienia syntetyczne typu Pad, lead. O ile do pierwszego Krome nie byłem przekonany, to wersja Ex jest już interesująca.

Jeżeli fabryczne próbki Rolanda Fa nie przekonują, to można się wspomóc darmowymi pakietami z tej strony
http://axial.roland.com/category/fa-06_fa-07_fa-08/

Możliwości obu sekwencerów są podobne, lecz ten z Rolanda jest bardziej prosty, intuicyjny i ciekawiej rozwiązany graficznie.
Oba są 16 ścieżkowe, ale duże znaczenia ma ilość efektów które można jednocześnie wykorzystać nakładając na brzmienia w poszczególnych ścieżkach. Pod tym względem mamy pewne ograniczenia i ktoś kto pracował w DAW na kompie to będzie z pewnością narzekał. No ale na dużo słabszych instrumentach kiedyś wyciskało się cuda Smile

Sekcja perkusyjna bez grania na klawiszach ? Czy chodzi Tobie o gotowe przebiegi perkusyjne bez konieczności wklepywania perkusji nuta po nucie ?

W Korgu mamy Drum Track, kilkaset różnych przebiegów które można wykorzystać jako ścieżkę w sekwencerze.

Zobacz sobie od 2.15 min w tym filmie
https://www.youtube.com/watch?v=hHpNZis_Yv8

Odpowiedz
02.07.2019, 18:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.07.2019, 18:41 przez Michal.)
#5
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Zależy mi zarówno na brzmieniach akustycznych, jak i syntetycznych. W zależności od utworu, który będę tworzył. Czy Roland ma do zaproponowania ciekawe brzmienia syntetyczne jak te w Korgu Krome EX? Mam wrażenie, że brzmienia syntetyczne w Rolandzie są bardziej pod lata '80. Brakuje mi świeżości brzmień, które daje Korg https://www.youtube.com/watch?v=t9w3f8LV9oA
W FL Studio mogę krok po kroku ułożyć całą sekcję perkusyjną w danym utworze. Czy w Rolandzie i Korgu też mogę to zrobić tak łopatolgicznie od początku do końca? Wiem, że są gotowe przebiegi, które mogą wykorzystać.

Odpowiedz
02.07.2019, 20:01,
#6
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Z tego co piszesz to brzmieniowo bardziej podejdzie Ci Korg. Jeśli chodzi o te takie dedykowane drumtracki to w Rolandzie tego nie ma, jest trochę różnych przebiegów ale nie ma jakiejś bardzo szerokiej palety na pewno nie kilkaset. Zresztą ja sekwencera użyłem może kilka razy.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
03.07.2019, 08:44,
#7
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki Paweł za pomoc przy Rolandzie, nie wiedziałem jak jest w Fa z drumtrackami.

Nie miałem nigdy do czynienia z FL studio, ale przypuszczam że masz na myśli tworzenie rytmu po przez zaznaczanie odpowiednich kostek w odpowiednich odstępach na ścieżce. Nie wiem czy dobrze to wyraziłem. W instrumentach typu workstation sekwencer rejestruje komunikaty wysyłane z klawiatury, w Rolandzie masz jeszcze pady do których możesz przypisać sample i na padach wystukać rytm który zapisze się jako ścieżka.

Odpowiedz
03.07.2019, 11:58,
#8
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
To o czym kolega pisze odnośnie tworzenia rytmów nazywa się Step Sequencer czyli sekwencer krokowy i dokładnie jak kolega Valtari pisze polega na układaniu rytmu z klocków (w software) lub wciskaniu odpowiedniego przycisku w matrycy w urządzeniach hardware tego typu. Tej funkcji raczej nie spotkasz w obu instrumentach chyba. Nawet gdyby była to obsługa tego w wyświetlaczu instrumentu była by chyba niewygodna.
Żaden problem "zrobić" sobie sobie rytm w FL Studio w sposób jak opisujesz i zapisać jako midi i wgrać do instrumentu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
03.07.2019, 12:26,
#9
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dziękuję za wszystkie informacje.
Tak, tworzenie z klocków. Bardzo obrazowo ujęte. O to mi chodziło.
Znalazłem, że w Rolandzie jest: https://www.youtube.com/watch?v=5CBhmiOGdBo
Tutorial dla Rolanda jest bardzo dobry na youtube, czego nie można powiedzieć o korg.
Czy w Krome EX też występuje step sequencer? Nie znalazłem na ten temat informacji.

Odpowiedz
03.07.2019, 23:14,
#10
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Wygląda na to że w Korgu da sie to zrobić. Może nie nazywa sie to step sequencer ale da się "narysować" ręcznie np rytm podobnie jak sie to robi w programach typu DAW.
Obejrzyj szczególnie od 14:30s https://www.youtube.com/watch?v=XzzbfWDXUSI

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.07.2019, 16:08,
#11
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki.
Szkoda, że nie wygląda to tak prosto, intuicyjnie jak w Rolandzie.
Dla odmiany szkoda, że Roland nie ma różnych, ciekawych brzmień, które znajduję w Krome EX.
Który wybrać?

Odpowiedz
04.07.2019, 18:19,
#12
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
No i właśnie doszedłeś do spostrzeżenia, że ideałem byłby Roland Fa z brzmieniami od Krome EX Smile
Uwierz, że nie Ty jeden masz takie życzenie.

Odpowiedz
04.07.2019, 19:47,
#13
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Tak jak wcześniej pisał Valtari zainteresuj się potencjałem darmowych brzmień do Rolanda które są tu: http://axial.roland.com . Większość z nich posiada dema więc przesłuchaj te w stylu jaki ce interesuje bo są tez nowoczesne podobne do tych w Korgu (choć rzeczywiście przeważają ala analog). Co istotne to do FA możesz wgrywać te dedykowane dla FA ale też wszystkie dedykowane do modułu Intera-7 więc przeglądaj w tych 2 kategoriach (masz więc 37 darmowych banków do wyboru z czego 2 możesz załadować do instrumentu w tym samym czasie - są 2 wirtualne sloty na 2 dodatkowe banki). Niektóre z nich wykorzystują fabryczne próbki ale większość z nich wgrywa nowe próbki do instrumentu.

W takich pozycjach jak niżej powinieneś znaleźć brzmienia podobne do tych z proezentacji Korga:
Euro Attack Synth (Integra)
Dance Trax Collection (FA)

Fakt że dema nie powalają tzn nie prezentują dobrze potencjału bo np Dance Trax Collection wnosi 361 nowych barw i 829 nowych próbek a prezentują kilka.

Najlepiej gdybyś ograł oba

Chyba sam bym nie wiedział co wybrać. Przydała by się hybrydaWink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
04.07.2019, 20:27,
#14
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Przydałaby się Yamaha MODX z nowym OS-em wprowadzającym pełny sekwencer. Wówczas kolega Michał byłby wniebowzięty Smile

A może byłaby do zaakceptowania taka opcja: MODX + sekwencer na kompie (Cubase ) ?

Odpowiedz
04.07.2019, 20:39,
#15
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
(04.07.2019, 19:47)bestspec napisał(a): masz więc 37 darmowych banków do wyboru z czego 2 możesz załadować do instrumentu w tym samym czasie - są 2 wirtualne sloty na 2 dodatkowe banki

Troszkę sprostuję: w te 2 sloty wchodzą banki od EXP-01 do EXP-11, inne dla FA to niestety sample pod pady, natomiast brzmienia pod Integrę to w zasadzie konfiguracje syntezy SN-S (bez próbek) i też nie zużywają banków tylko instrumenty w sekcji user.

Dodam też, że oba instrumenty to workstation, a co za tym idzie można ukręcać własne brzmienia bazując na różnych syntezach.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
04.07.2019, 21:41,
#16
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Yamahę MODX rozważałem, bo robi bardzo dobre wrażenie, ale brak sekwencera rozczarował mnie.
Połączenie Korg Krome EX z Roland Fa byłoby moim marzeniem i jak się okazuje nie tylko moim :-) Chcę móc robić muzykę w jednym miejscu bez zabawy z programami na kompie.
Wyjaśnijcie, jak mogę przesłuchać wszystkie próbki z:
Euro Attack Synth (Integra), Dance Trax Collection (FA) i innych ze strony axial.roland.com, jeśli nie ma ich w podstawowym zestawie w ramach Rolanda FA, tylko trzeba je dodatkowo ściągnąć i wgrać do stacji, której na razie nie mam. Dema prezentują niestety tylko kilka pozycji.

Odpowiedz
05.07.2019, 09:06,
#17
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Cieszę się że nie jestem sam w moim podejściu do pracy z instrumentem.
Również jestem zwolennikiem instrumentów workstation, pomimo długiej listy argumentów przemawiających na korzyść pracy w komputerze. Po prostu chcę mieć poczucie obecności instrumentu, ale to już inna historia na inny wątek.

Co do brzmień ze strony Axial to Paweł prezentował pakiet EXP01 ale dla Juno DS, przypuszczam że dla Fa jest to nieco inny zestaw.

https://www.youtube.com/watch?v=IA-HSUqUbQk

Tutaj EXP11 dla FA
https://www.youtube.com/watch?v=Ki8-Ef0mTeg

Poszukaj jeszcze na Youtube to może coś więcej znajdziesz

Odpowiedz
05.07.2019, 11:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2019, 11:13 przez Michal.)
#18
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki.
Znalazłem jeszcze to: https://www.youtube.com/watch?v=b1TX42iETNA
Szału nie ma, ale coś się pewnie znajdzie. Krome EX ma ciekawsze, bardziej świeże, współczesne próbki.
Jednak dla mnie funkcjonalność jest ważniejsza. Po prostu będę wykorzystywał niewielką liczbę brzmień, które uznam za satysfakcjonujące.

Zarówno Krome EX i FA są stacjami roboczymi, w których można generować nowe brzmienia, ale chyba nie mam do tego głowy i czasu.
Ktoś z Was tworzył nowe brzmienia syntetyczne w Rolandzie FA, które można uznać za podobne do tych z Krome EX, czyli takie na czasie?

Mam jeszcze pytanie o maksymalną liczbę paczek z próbkami, którą mogę wgrać do Rolanda FA. Dużo jest tych zestawów na axial.roland.com.
Jaki jest limit w Rolandzie?

Odpowiedz
05.07.2019, 15:04,
#19
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Nie mam tego instrumentu ale jeśli dobrze rozumiem co napisał @zagoor to w dwa sloty EXP możesz wgrać z dostępnych dla FA dwa rozszerzenia ale tylko te które mają w nazwie EXP a jest ich 11 i zawierają barwy i nowe próbki (czyli w jednym czasie korzystasz z dwóch). Do tego możesz wgrać do samplera pod pady z tych dostępnych dla FA sample z pozostałych ośmiu rozszerzeń dla FA które w nazwie nie mają EXP (bo wszystkiego dla FA jest 19). Pewnie w tym wypadku możesz mieć tylko jeden taki zestaw wgrany.
Dodatkowo możesz wgrywać do pamięci User barwy z tych dostępnych dla Integra-7 (jest 18 pozycji) - nie wiem jaki tu jest limit ale pewnie ilość wolnych pozycji w pamięci USER.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
05.07.2019, 15:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.07.2019, 16:11 przez Michal.)
#20
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki za informacje. To już daje pewien obraz.
Kto na forum ma Rolanda FA i doda coś do tego? Przyznać się!

I jeszcze pytanie o płatne próbki. Roland takie ma?

Odpowiedz
05.07.2019, 16:13,
#21
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
(05.07.2019, 15:04)bestspec napisał(a): Nie mam tego instrumentu ale jeśli dobrze rozumiem co napisał @zagoor to w dwa sloty EXP możesz wgrać z dostępnych dla FA dwa rozszerzenia ale tylko te które mają w nazwie EXP a jest ich 11 i zawierają barwy i nowe próbki (czyli w jednym czasie korzystasz z dwóch). Do tego możesz wgrać do samplera pod pady z tych dostępnych dla FA sample z pozostałych ośmiu rozszerzeń dla FA które w nazwie nie mają EXP (bo wszystkiego dla FA jest 19). Pewnie w tym wypadku możesz mieć tylko jeden taki zestaw wgrany.
Dodatkowo możesz wgrywać do pamięci User barwy z tych dostępnych dla Integra-7 (jest 18 pozycji) - nie wiem jaki tu jest limit ale pewnie ilość wolnych pozycji w pamięci USER.

Nie wiedziałem że te inne rozszerzenia oprócz EXP to tylko sample. Korzystam tylko z EXP. Ale za to można sample zapisane pod padami wyzwalać z klawiatury i to z dynamiką czego same pady nie oferują. Naciśnięcie pada jest jak naciśnięcie klawisza przy velocity 127.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
05.07.2019, 18:05,
#22
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
(05.07.2019, 15:53)Michal napisał(a): I jeszcze pytanie o płatne próbki. Roland takie ma?

Te 8 zestawów sampli do pobrania są darmowe ale to niepełne wersje zestawów komercyjnych dostępnych do kupienia tu: Sonicwire
Są tam dema (czego nie ma na stronie axial w ich wypadku) i spis zawartości.

Czy coś jeszcze innego jeszcze jest to nie wiem.

Wpadłeś na ten film? Tu sa prezentowane wszystkie barwy Synth lead:
https://www.youtube.com/watch?v=OT5cVwpiAx0

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
08.07.2019, 22:12,
#23
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki. Przesłuchałem też na żywo. Sporo tego.
Dlaczego z większości brzmień synth lead w Rolandzie nie można tworzyć akordów a o graniu dwoma rękoma też można zapomnieć?

Odpowiedz
09.07.2019, 00:12,
#24
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Bo to typowe dla barw typu Lead w każdym instrumencie, bo najczęściej barwy te mają włączone portamento. Jak wyłączysz portamento to możesz grać akordami i na dwie ręce.
Często też barwy tego typu dla np symulacji starych syntezatorów mają wyłączone też velocity itp. Wszystkie tego typu niuanse możesz sobie zedytować i dostosować do swoich potrzeb.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
09.07.2019, 06:13,
#25
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Tak jak pisze Bestspec, barwy mogą grać w trybie "solo" lub "poly". Barwy Lead mają przypisane "solo", jeżeli to zmienisz w ustawieniach to będziesz mógł grać wielogłosowo.

Odpowiedz
09.07.2019, 07:21,
#26
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Dzięki za wytłumaczenie.

Valtari,
Jaką stację roboczą posiadasz, skoro najlepsze byłoby dla Ciebie podobnie jak dla mnie połączenie Rolanda Fa z Korgiem Krome EX?

Odpowiedz
09.07.2019, 10:51,
#27
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
W przeszłości posiadałem różne. Obecnie mam MODX8 czyli nie mam typowego workstation.

Odpowiedz
09.07.2019, 11:26,
#28
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Od tego samego sprzętu zacząłem moje poszukiwania, ale on ma tylko zwykły rejestrator. Nie ma sekwencera. Czyli rejestrujesz na komputerze?

Odpowiedz
09.07.2019, 12:11,
#29
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
Tylko gram Smile Nie rejestruje na kompie. Troche słabo u mnie z nowymi pomysłami, płodne lata chyba już za mną. Zaczynałem zabawę z workstation od Yamahy Qs300, ale to był rok 1997. Obecnie zadowalam się samym graniem, ale obserwuję rynek. Liczę że stacje robocze całkowicie nie wymrą

Odpowiedz
09.07.2019, 19:55,
#30
RE: Roland fa 08 a Korg Krome EX
(09.07.2019, 11:26)Michal napisał(a): Od tego samego sprzętu zacząłem moje poszukiwania, ale on ma tylko zwykły rejestrator. Nie ma sekwencera. Czyli rejestrujesz na komputerze?

W sensie mobilności, stosunku ceny do możliwości jeśli chodzi o klawisz i wygodę oraz możliwości programów typu DAW pomyśl o zestawie MODX8 i dowolny iPad (od ipad2 w górę) z zainstalowanym Cubasis 2 lub innym programem do rejestracji (Cubasis LE jest darmowy ale tylko 4 ścieżki audio i 4 midi).
MODX7 i MODX8 mają po prawej stronie obudowy dużą płaską powierzchnie nad klawiaturą idealna do położenia iPada i masz mega stację roboczą Wink
iPad bardzo dobrze rozpoznaje MODX podłączone bezpośrednio przez usb do ipada (za pomocą przelotki "camera connection kit" z wyjątkiem najnowszych ipadów Pro które mają juz standardowy port usb-C (jak nowe telefony z Android) zamiast złącza Lightning) do tego stopnia że MODX staje się też zewnętrznym interfejsem audio dla Ipada o działaniu midi nie wspominając.
Cubasis 2 ma podobne możliwości co starszy brat na PC czyli Cubase czyli dowolna ilość ścieżek audio i midi plus syntezatory wirtualne co jest po za zasięgiem sprzętowych workstation.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 87 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 332 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,184 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 332 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS