Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOTIF XF czy MODX
06.06.2019, 18:15,
#1
MOTIF XF czy MODX
Witam wszystkich.
Co w dzisiejszych czasach byście wybrali do kapeli LIVE: Yamahe MOTIF XF6 czy MODX6?

Nie chodzi mi o sequencer/produkcje tylko o całokształt.
Motif XF6 (używaną) można kupić w tej samej cenie co nową MODX6, dlatego pytam o Wasze zdanie.

Dzięki za sugestie

Odpowiedz
06.06.2019, 21:42,
#2
RE: MOTIF XF czy MODX
Witaj Smile
Ja bym się nie zastanawiał i brał MODX. Te same brzmienia co w Montage, a dodatkowo możesz wgrać ze strony Yamahy pakiet performance XF. No i MODX znacznie lżejszy.
Chyba że jesteś wybredny co do klawiatury, to ta z Motifa jest lepsza.

Odpowiedz
06.06.2019, 22:50,
#3
RE: MOTIF XF czy MODX
(06.06.2019, 21:42)Valtari napisał(a): Witaj Smile
Ja bym się nie zastanawiał i brał MODX. Te same brzmienia co w Montage, a dodatkowo możesz wgrać ze strony Yamahy pakiet performance XF. No i MODX znacznie lżejszy.
Chyba że jesteś wybredny co do klawiatury, to ta z Motifa jest lepsza.

Dokładnie jak kolega pisze ja też zdecydowanie polecam MODX. Po wgraniu Performance XF masz te same brzmienia co w XF plus wiele nowego co na pokładzie Montage. Modx ma wiele nowych rozwiązań w porównaniu do XF przydatnych zwłaszcza do gry na żywo (Gałka, przyciski Scen itp) o dodatkowym silniku brzmieniowym kompatybilnym z Yamahami serii DX nie wspominając.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
12.06.2019, 20:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.06.2019, 22:32 przez benek80.)
#4
RE: MOTIF XF czy MODX
Witam.
Dziękuję koledzy za odpowiedź.
Lecz, czy nie sądzicie, że MOTIF XF6 to klasa Premium w stosunku do MODX6?
Oczywiste jest, że kilka możliwości technicznych MODX ma lepszych, ale w ogólnym zarysie, w grze live, nawet tymi samymi barwami to na dużej scenie lepiej odezwie się MOTIF niż MODX?

Nie znam odpowiedzi na to pytanie, znam tylko opinię pewnego świetnego rosyjskiego muzyka, grającego w zasadzie po całej Rosji z różnymi znanymi bardziej lub mniej ruskimi wykonawcami:

On zawsze powtarzał, że na "dużych" scenach porównując do siebie te dwa modele, to robotę zrobi tylko MOTIF a nigdy jej tani odpowiednik MOXF. Twierdzi, że różnica jest duuża pomiędzy flagowymi modelami Yamahy a tymi tanimi z barwami niby takimi samymi.
Daje to do myślenia, czy nie lepszym jest rozwiązaniem sprawdzony flagowiec MOTIF XF niż MODX6 - "zamiennik" wprawdzie innego modelu - Montage. Jak sądzicie??

Odpowiedz
14.06.2019, 23:00,
#5
RE: MOTIF XF czy MODX
Nie bazował bym na opinii tylko jednego gościa. A z tymi flagowcami to może nie do końca tak jest skoro bardzo wiele osób (co również pada w Teście Muzykuj) uważa że elektryczne piana są o niebo lepsze w Yamaha REFACE CP niż w Motif XF a to przecież prawie zabawka kontra flagowiec ;-)
Jak już w innym przypadku radziłem, kup przez internet MODX, a jak nie będziesz zadowolony to oddasz. Masz na to min. 14 dni.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,183 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 289 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,626 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,052 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 455 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS