Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
uzywany keyboard o brzmieniu pianina/fortepianu
19.02.2019, 17:06,
#1
uzywany keyboard o brzmieniu pianina/fortepianu
Czesc, czy jest to w ogole mozliwe zeby znalezc keyboard/pianino elektryczne (mniejsza z nomenklatura), ktore wiernie oddalo brzmienie pianina a najlepiej fortepianu w cenie do ok 500zl? Uczyłem sie kiedys kilka lat gry na fortepianie lecz dawno zaprzestalem. studiuje daleko od domu rodzinnego gdzie mam fortepian przez co ciezko mi na nowo wrocic bo rzadko mam mozliwosc grania. szukam czegos co moglbym wcisnac do malego studenckiego pokoju i podejmowac proby na tym urzadzeniu.

Odpowiedz
19.02.2019, 19:59,
#2
RE: uzywany keyboard o brzmieniu pianina/fortepianu
Cześć
Brzmienie wiernie naśladujące pianino czy fortepian nie osiągniesz nawet w 10x droższym instrumencie. Dodatkowo skoro uczyłeś się grać na akustycznym instrumencie a w domu masz fortepian, to musisz wiedzieć że klawiatury w tanich zabawko - instrumentach dostarczają wrażeń podobnych do naciskania przycisków w windzie Smile

No niestety, w tym budżecie, coś mobilnego z przyzwoitą barwą fortepianu to nie da rady.
Dopiero zwiększając budżet do ok 2 tyś uzyskałbyś coś, co nie zachwyci ale też nie rzucisz tym od razu o ścianę

Odpowiedz
19.02.2019, 23:25,
#3
RE: uzywany keyboard o brzmieniu pianina/fortepianu
Tego sie obawialem :/ a jakies pianino elektryczne? chodzi mi taka sama "listwe" jak np yamaha NP 32, cena wyzsza ale jakos da rade uzbierac studentowi, a z definicji to juz pianino wiec jakosc powinna byc lepsza?

Odpowiedz
20.02.2019, 07:00,
#4
RE: uzywany keyboard o brzmieniu pianina/fortepianu
W serii Np jest kiepska klawiatura, dająca odczucia jak w akordeonie. Myślę że takie porównanie najlepiej pozwala sobie wyobrazić pracę takiej klawiatury. Czyli lekko, bez żadnej kontroli nad dynamiką brzmienia, po naciśnięciu klawisza czujemy że jakaś sprężynka chce go przywrócić do początkowej pozycji. Wychowałeś się na akustyku więc będziesz bardzo zawiedziony.

Ok 1400 - 1500zł trzeba dać za Yamahę P45 i myślę że to minimum jakościowe dla Ciebie, choć i w tym przypadku klawiatura nie ma nic wspólnego z tą, którą znasz z akustycznego instrumentu.
No ale zapewne zdajesz sobie sprawę że nie ma małego, lekkiego instrumentu z klawiaturą naśladującą pracę mechanizmu młoteczkowego.

https://www.ceneo.pl/36490430

Można pokusić się o używany model w dobrej cenie, potrzebny będzie czas na wizytę u sprzedającego i dokładne sprawdzenie instrumentu.

https://www.youtube.com/watch?v=gnLhuCiJQLI

Odpowiedz
20.02.2019, 22:47,
#5
RE: uzywany keyboard o brzmieniu pianina/fortepianu
Dzieki za porade, chyba poczekam jeszcze troche i kupie ta p45 Wink

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 444 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 539 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Keyboard do 5500zl baambaam 2 644 08.09.2023, 16:41
Ostatni post: baambaam
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,288 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS