Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Edycja Setup-u.
27.12.2018, 10:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2018, 11:17 przez mar11111.)
#1
Edycja Setup-u.
Witam.
Ustawiłem sobie wyciszanie strefy kontrolerem nożnym SW2. Ale sprawa tego setupu jest dosyć złożona i potrzebuję to samo ustawić także pod przyciskiem SW, tak żeby dioda przycisku wyraźnie informowała mnie czy kontroler nożny wyciszył strefę. Więc ustawiłem i wszystko byłoby ok ale coś nie działa tak jak bym chciał.
Czy da się to jakoś zrobić a żeby podświetlanie przycisku SW również sygnalizowało włączenie/wyłączenie strefy w momencie używania pedału sw2??
Może jest jakaś opcja żeby np pedał sterował bezpośrednio przyciskiem sw?
Ustawiłem dla pedału i przycisku parametr MuteZn ale coś się gryzie w takim ustawieniu

Na stronie programowania kontrolerów nożnych jak i samego przycisku sw są jakieś parametry EntryState i ExitState... Do czego służą???

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
27.12.2018, 16:13,
#2
RE: Edycja Setup-u.
(27.12.2018, 10:45)mar11111 napisał(a): Witam.
Ustawiłem sobie wyciszanie strefy kontrolerem nożnym SW2. Ale sprawa tego setupu jest dosyć złożona i potrzebuję to samo ustawić także pod przyciskiem SW, tak żeby dioda przycisku wyraźnie informowała mnie czy kontroler nożny wyciszył strefę. Więc ustawiłem i wszystko byłoby ok ale coś nie działa tak jak bym chciał.
Czy da się to jakoś zrobić a żeby podświetlanie przycisku SW również sygnalizowało włączenie/wyłączenie strefy w momencie używania pedału sw2??
Może jest jakaś opcja żeby np pedał sterował bezpośrednio przyciskiem sw?
Ustawiłem dla pedału i przycisku parametr MuteZn ale coś się gryzie w takim ustawieniu

Na stronie programowania kontrolerów nożnych jak i samego przycisku sw są jakieś parametry EntryState i ExitState... Do czego służą???

Przecież o tym czy dana strefa jest aktywna czy w trybie Mute informują cię przyciski wyboru banków nad suwakami. Palą sie na zielono w takiej ilości ile w danym Setup użyłeś stref (programów). Te przyciski mogą świecić na 3 kolory: zielony - strefa aktywna w stanie normalnym, żółty - strefa w trybie Mute, czerwony - strefa w trybie Solo.

Dla ustawienia pedału SW2 ustawiasz:
Type na Toggled
OnControl na MuteZn
onValue na 127
OffControl na 0
OffValue na 0

Po takim ustawieniu twoja strefa której przypisałeś działanie SW2 w powyższy sposób będzie się przełączała w tryb Mute lub Active za każdym naciśnięciem pedału (Jak zamiast Toggled zrobisz Momentary to wciśnięcie pedału spowoduje Mute i pozostanie tak długo będziesz trzymał pedał a jak puścisz to przełączy sie na Active)

Entry State i Exit State służą do ustawienia stanu przycisku na wejściu i wyjściu z Setup (jak przełączysz sie na dany setup i jak z niego wychodzisz przełączając sie na inny). W tym przypadku wydaje mi sie że sie nie przydadzą wiec można pozostawić na None.
Można np uzyskac taki efekt że jeśli twój Setup ma np pierwszą strefę w trybie Mute to ustawiając Entry State na ON przy przełączaniu się między setupami przy włączeniu twojego setupu Mute zostanie wyłączone i pierwsza sterfa będzie w trybie Aktywności.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
27.12.2018, 18:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2018, 18:52 przez mar11111.)
#3
RE: Edycja Setup-u.
Tak właśnie to ustawiłem dla pedału SW2 jak i przycisku SW.
Sprawa jest taka że czasem na scenie nie ma odpowiednich warunków i nie widać wyraźnie przycisków nad suwakami. Pomyślałem że może da się dla większej pewności ustawić to również na przycisk SW. Jest on bliżej i jakoś lepiej widoczne podświetlanie.
W tym roku zaliczyłem lekką wpadkę właśnie z tego powodu. Odbijały się światła ze sceny i zwyczajnie nie widziałem tych kontrolek (a problemów za wzrokiem raczej nie mam)
Teraz jest chwila przestoju od grania i pomyślałem że poprawię kilka drobiazgów... O ile się da oczywiścieSmile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz
28.12.2018, 16:52,
#4
RE: Edycja Setup-u.
niestety nie ma możliwości aby wciśnięcie pedału wyłączyło strefę i jednocześnie zapalił przycisk SW

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
29.12.2018, 11:01,
#5
RE: Edycja Setup-u.
Ok, dzięki Smile

YAMAHA CS1X, KORG X50, KAWAI MP5, KURZWEIL PC3K6 kiedyś dawno KAWAI X40D i dorywczo, imprezowo HORCH DELUXE Wink[quote][code]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS