Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
22.06.2016, 18:06,
#1
SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
No to jutro do mnie przychodzi do mnie bo dorwalem za 700 pln z kluczem wiec glupio bylo nie skorzystac i zaczynam testy klawaitura FP 30 mam nadzieje ze ma chociaz te wymagane 18 poziomow velocity ktore ma synthogy tlyko chyba juz dzis zaczne robic miejsce na dysku bo 77 GB to niemałooo..

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
22.06.2016, 18:13,
#2
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Jestem bardzo ciekawy twoich wrażeń z testu Ivory z FP30. Kupiłeś FP30?
Nie musisz od razu wgrywać wszystkich sampli więc nie musisz mieć aż tak dużo miejsca na dysku.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.06.2016, 18:34,
#3
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Tak Roland Fp 30 jutro do poludnia jest u mnie i jednoczesnie bedzie to poczatek małego studia muzycnego i start testow Ivory Smile)

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
22.06.2016, 19:46,
#4
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
(22.06.2016, 18:34)Pedrito napisał(a): Tak Roland Fp 30 jutro do poludnia jest u mnie
Dobry wybór, gratuluję Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.06.2016, 12:25,
#5
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Wlasnie dotknałem kilka razy klawiature i jest wyraznie lepsza dla mnie niz RH2 w moim KAWAI CN34 i obawiam ze przyjdzie mi sprzedac moje home piano i zamienic na inne jak sie przywyzczaje do PHA IV z tego super stage piano przyznam Smile glosniki mają moc !! Wieczorem po 22ej lub jutro rano test ivory ktore wlasnie do mnie dojezdza Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
23.06.2016, 12:36,
#6
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Nie dziwi mnie to Smile
Na czym ustawisz FP30 (mam na myśli jakiś stabilny statyw)? Pamiętaj też, że głośniki są na dole.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.06.2016, 22:47,
#7
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Postawiłem go na jakimś sensownym Ahtleticu do 20 kg co łyka. Pewnie niedlugo i tak zmienię. Po pół godzinie grania doszedłem do wniosku, że FP 30 kosztujac 40 % ceny Kawai CN 34 z zakupu tudziez obecnego KAwai CN 35 ma lepsza klawiature i większą dynamikę a brzmienie na podobnym poziomie! Oniemiałem natomiast gdy dziś rano próbowałem szybkich przebiegow do swojego utwóru i nie mogłem sobie na Kawaiu poradzić i sobie mówię w myślach " chłopie grasz półtorej roku i wymagasz od siebie cudów jak na taki staż .." po czym na FP 30 zagralem to co chciałem niemal w 100 procentach Smile Boje sie co będzie dalej. Ivory testuje jutro wieczorem bo sama instalacja to koło 2óch godzin (77 gb). Póki co po niecąłej godzienie na FP 30 który swoja drogą ładnie gra na kablu z dużego jacka słuchawkowego jako połączenie liniowe przyznaje , że Roland wyprodukował absolutnego zabójce dla konkurencji w kategorii stage piano do 3000 PLN. Dobrej nocy Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
23.06.2016, 23:43,
#8
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Dobrze mieć pianino na stabilnmy statywie a nie jakimś tanim Xie. Najlepsza jest dedykowana Rolandowska rama z listwą trój-pedałową albo ciężki statyw typu Z.
Ja mówię, że klawiatura FP30 prowokuje wręcz do szybkich przebiegów a dynamika jest solidna od ppp do fff.
Dobrze powiedziane - absolutny zabójca dla konkurencji Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.06.2016, 11:00,
#9
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Woadłem na genialny pomysł zamiast kupowac drugie home piano w ramach zmiany z Kawai CN 34 bo postanowiłem ze chce pracowac na jednej klawiaturze jelsi to mozliwe kupie do domu tlyko statyw z pedalami do fp 30 i bede mial jedno a ze sprzedazy CN 34 kupiepo dopłacie ...FA 08 Smile)))

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
24.06.2016, 12:10,
#10
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Dobra decyzja z tym statywem Smile
Zanim dozbierasz pieniądze na FA08, to ograj jeszcze sobie inne syntezatory, żeby mieć jasność w wyborze. Może np. Motif albo jednak Kurzweil?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.06.2016, 12:37,
#11
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Tak gralem na Kurzweilu i wezme go pod uwage ale sadze ze inegra 7 w fantomie zagina wszystko a do teog mozna wpiac instrument i mikrofon i obsluga padami i na baterie w razie potrzebyi ivory feel g lepsza od fatarowskiej w Kurzu

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
26.06.2016, 13:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.06.2016, 14:03 przez Pedrito.)
#12
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Ostatecznie włąsnie dzis 10 minut temu zaczałem testy i powiem tak jak na początek. Po zakupie KAWAI CN 34 byłem bardzo zadowolony z niego. Po zakupie Rolanda FP 30 dostrzeglem ze klawiatura w pianinie cyfrowym może byc jeszcze lepsza z szybsza odpowiedzią i co wazne wiekśża rozpietoscia dynamiczną. Po 5 minutach grania biblioteka brzmień SYNTHOGY IVORY PIANOS II - American German D myślę, że producenci pianin powinni się bić o współprace z firmą synthogy aby zechciała z nimi współpracowac w zakresie brzmień. Wybrzmiewanie barwy i jego długość to jest miazga. Musze przyznac tez ze FP 30 jest blizej do tego Synthogy ni z mojej CN 34 Panowie i panie Barwa i dynamika i brzmienie to jest PETARDA !! Wracam do instrumentu i zaczynam test na dobre. Boje sie pomyslec jak to chodzi pod Kawai VPC 1 lub MP 11 ...Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
27.06.2016, 17:33,
#13
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Świetnie Smile
Napisz coś więcej o komunikacji Ivory z FP30, jak przenosi dynamikę, jak z wyczuciem itd.
Ja za tydzień będę ponownie ogrywał u kolegi Ivory ale na VPC1.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.06.2016, 20:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.06.2016, 10:05 przez Pedrito.)
#14
RE: SYNTHOGY IVORY II - testy od jutra :)
Dziś miałem okazje pograć godzinę na FP 30. Od razu powiem ze nie ma problemu z połączeniem MIDI USB tlyko trzeb wybrac ocpa w IVORY "Roland digital Piano". Jeśli codzi o brzmienie to pod względem rozpietości dynamiki FP30 nie ma się czego wstydzić i jak się okazuje Super Natural daje rady bo niemal że dorównuje Ivory w zasadzie. Jeśli chodzi a samo brzmienie to w Ivory wyczuwalne jest przpepiękne bogactwo dźwięku i szlachetnośc oraz ilosc detali. Dżwięk jest głęboki ciepły i bogaty szczególnie w średnim zakresie. Dłuższe testy cały czas jeszcze przede mną jeszcze tego weekendu na 100 proc Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianoteq 8 lub Ivory Synthogy 2 Gaspard 2 604 07.09.2023, 18:49
Ostatni post: Gaspard
  MIDI controller od Yes Audio Valtari 0 2,346 24.10.2017, 19:56
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS