Muzykuj.com Forum
które piano najlepsze - ślepy test - Wersja do druku

+- Muzykuj.com Forum (https://forum.muzykuj.com)
+-- Dział: Forum Główne (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=251)
+--- Dział: Luźne Rozmowy (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=140)
+---- Dział: Luźne rozmowy (https://forum.muzykuj.com/forumdisplay.php?fid=176)
+---- Wątek: które piano najlepsze - ślepy test (/showthread.php?tid=2408)



które piano najlepsze - ślepy test - garit - 19.04.2019

Widzieli?

https://www.youtube.com/watch?v=eqd_Dl301Uk


Jak dla mnie to jestem pod nieustającym wrażeniem świetnego piana w Nordzie.


RE: które piano najlepsze - ślepy test - Rychubil - 19.04.2019

Dziwne jak dla mnie to porównanie. Przede wszystkim powinno się porównywać tylko topowe stage piana sceniczne (RD2000, Nord piano 4) albo topowe workstation (Kronos) a co tam robi budżetowe pianko, to już w ogóle nie mam pojęcia.
Zamiast Kronosa mógłby być Grandstage, zamiast Montage lepiej gdyby znalazł się CP4 lub CP88 a to casio, to mogliby porównać z FP30 czy P125 co najwyżej a i tam moim zdaniem zostałoby w peletonie.
Po za tym, gdzie Kawai MP11SE czy Kurzweil Forte?
Kompletnie jednak nie mogę zrozumieć samego grającego, który ocenia tanie budżetowe Casio na 8.5 - czy On już jest głuchy od zbyt dużego nagłośnienia scenicznego? No ale dla brytoli wszystko zawsze jest "Amazing", nawet jak im podasz najgorszy szrot, to powiedzą że jest cool i decent. Nie potrafią szczerze ocenić czegokolwiek. Ich opinie zawsze są transparentne, tak żeby pasowało grzecznie odpowiedzieć - urodzeni kłamcy.
Sam prowadzący i jego typowe brytolskie pajacowanie, nadaje się do jakiegoś ichniejszego durnego standupu - nie trawię pajaca!


RE: które piano najlepsze - ślepy test - garit - 19.04.2019

No Rychu, ależ żeś cięty na tego chłopca. Czasami robi szoł, ale czasami warto się zabawić chyba. Niektóre standupy są przecież i przezabawne i bardzo pouczające.

Ale wysłyszałeś różnicę w tych konkretnych brzmieniach? Jakby porównać tylko te brzmienia to mi się najbardziej podobało to w Nordzie. Cholera wie czy w ślepym teście też bym tak wybrał.


RE: które piano najlepsze - ślepy test - bestspec - 19.04.2019

Garit. Wszystkie (albo prawie wszystkie) piana do Norda są po ciemnej stronie mocy dostępne do pobrania w formacie Montage/Modx - żadna rewelka jak już wgrasz i możesz porównać np do Bosendorfera dla Yamahy czy CFX albo Epic Grand od Ksounds (uważam ze to najlepsze piano dla MODX/Montage). Co prawda nie wiem czy to oryginały przekonwertowane czy ktoś zsamplował (a to by może tłumaczyło dlaczego nie reweka ;-) )

W ślepym teście nie wybrał byś Norda - jak przypadkiem oglądałeś ostatnie reklamy ze ślepym testem to wiesz że najlepsze hambugrery i tak są w MC Donalds;-)


RE: które piano najlepsze - ślepy test - Rychubil - 19.04.2019

(19.04.2019, 21:07)garit napisał(a): Czasami robi szoł, ale czasami warto się zabawić chyba. Niektóre standupy są przecież i przezabawne i bardzo pouczające.‎

Grzesiu - Show wolę sobie obejrzeć wtedy, kiedy chcę go obejrzeć a nie wtedy, kiedy oczekuję merytorycznego testu. Jak chcę się rozerwać, to przeważnie wtedy oglądam kabaret, bo większości przypadków standupy ogólnie są do d...py, choć czasem może się trafić ciekawy standup, nie zaprzeczam, choć to niestety rzadkość jednak. 

Zobacz sobie testy porównawcze Tony'ego z Bonners Music i porównaj do tego "chłopczyka". 100% sensownej prezentacji i zero idiotyzmów.‎

Po za tym, taki test wówczas miałby sens, gdyby brało w nim udział więcej pianistów, wywodzących się z różnych nurtów muzycznych a nie tylko jeden nieumiejący się określić wytatuowany brytolski dziwoląg. 

Szkoda też że jednak zabrakło Kawai, Kurzweila i Dexibella.‎


RE: które piano najlepsze - ślepy test - garit - 20.04.2019

No zgoda, że zabrakło paru marek, że mogło być wielu pianistów i w ogóle można by zrobić lepiej taki test, ale jest co jest. Jak większość rzeczy w sieci może być to nawet ustawione, jak sugeruje bestspec.

A Tony'ego oglądam oczywiście też. I robi to po swojemu i też piknie jak dla mnie.


A z kabaretami to się nie zgodzę. Bo tak jak z większością rzeczy, ciężko o coś wartościowego w każdym gatunku, czy to będzie kabaret czy stand-up czy książka czy film.


RE: które piano najlepsze - ślepy test - bestspec - 20.04.2019

(20.04.2019, 14:48)garit napisał(a): Jak większość rzeczy w sieci może być to nawet ustawione, jak sugeruje bestspec.

Ustawione czy nie i pomijając czyjeś preferencje to Kronos nie powinien wypaść na ostatnim miejscu jak tu zasugerowano. Wielu chwali sobie piana z Kronosa a i sama ich specyfikacja przemawia że powinny brzmieć realistycznie bo są dokładnie zsamplowane (12 i więcej warstw) do tego bajery symulowane jak otwieranie i zamykanie klapy, rezonans itp. Takie np Berlin D w Kronosie waży 8,6 GB więc jak to może słabo brzmieć? ;-)
W Kronosie w ogóle paczki sampli ważą dużo więcej jak bibloteki do Montage/ Modx bo Kronos czyta sample bezpośrednio z dysku (tylko część trafia do RAM) podobnie jak w np NI Kontakt.

nigdy nie dotykałem Kronosa - żeby było jasne Wink