Muzykuj.com Forum

Pełna wersja: Tajemnice Pass Entry w PC3/K
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tajemnice Pass Entry
Może dla Was to żadne tajemnice, ale jakiś czasem poczytałem sobie o tym i dzielę się spostrzeżeniami:
Otóż zapewne każdy z Was zauważył, że w Program Mode gdy np. w jakimś programie ruszymy Slider I do samej góry, zwykle zwiększając reverb na max, to potem po przejściu do drugiego programu jak ruszymy tym Sliderem usłyszymy skokową zmianę reverbu (zwykle ten drugi program ma przypisane mniejsze nasycenie tym efektem niż 127 a Slider oczywiście motoryczny nie jest i nie ustawia się tak jak by to miało wynikać z zaprogramowania tego efektu w programie).
Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie, ale w Program Mode tego nie przeskoczymy. No chyba, że ingerując w Setup 126.
Natomiast w Setup Mode możemy zrobić tak by Slider „zadziałał” dopiero po przekroczeniu wartości zaprogramowanej danego efektu w programie w danej strefie. W tym celu:
1. w MASTER MODE w parametrze SETUP CTLS zmieniamy Instant na Entry Pass
2. w STUP MODE w danym Setupie i danej strefie (Zone) w zakładce SLIDER2 w przykładowym Slider I wpisujemy jakiś ENTRY VALUE.
Jeśli wpiszemy np. wartość 64 a będziemy mieć slider na samej górze to zsuwając go nie usłyszymy zmiany, dopiero jak suwak przesuniemy na sam dół a potem pomału do góry to usłyszymy stopniową zmianę w efekcie po przekroczeniu wartości 64.
Wszystko to staram się cytować za uwagami Frana z Kurzweila przeczytanymi na forach. Fran załączył też krótki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=Imk8wjbPA...e=youtu.be na którym ustawia Entry Value na 127.
Podsumowując Fran pisze, że do występów na żywo zawsze lepiej pracować na setupach, gdzie wszystko można lepiej kontrolować, sam widział Kurzweile w akcji na musicalach na Broadwayu, gdzie goście mają poustawiane setki setupów pod konkretny występ. Setup to Twój przyjaciel! Kończy Fran.

Pozdrawiam może się komuś przyda
Dzieki za rozwijanie forum!

waleed444

Świetny pomysł. Na priv piszę wszystko.
Przekierowanie