Muzykuj.com Forum

Pełna wersja: Edycja, czyli zabawa w tworzenie własnego brzmienia.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z racji, iż mam w końvu chwile czasu i przede wszystkim chęci, postaram sie pytac o kilka rzeczy.

1. Mam brzmienia 79 Airy Pad. Chciałbym potraktować je filtrem dolnoprzepustowym tak, żeby je troszkę "ściemnić". Pytanie, to czy na każdy layer muszę nakładać osobno filtr?
Najlepiej tak:
Stwórz kolejny Layer
Zacznij od algorytmu 101 przypisz go do layer 1 opcja ALT Input. Teraz ważna sprawa! Wycisz Layer pierwszy, aby nie dublował się z kolejną strefą czyli w twoim przypadku 5.
Acha keymap ustaw na 0 w nowej strefie.
Akurat program 79 ma fitry już przypisane, możesz je samodzielnie pozmieniać, ale mój patent ma wiele korzyści.
Jakie? Nauczysz się programować Smile
Zrobiłem jak mówisz, jednak kiedy ustawiam 2 Pole Lowpass wtedy przestaje sie odzywać zarówno pierwsza warstwa jak i piąta..
Ustaw Obwiednie bo jak dasz nową strefę to jest na krótko dlatego się nie odzywa brzmienie. Wtedy zagra.
Chodzi Ci o zakładkę ASR? ustawione wszystko tak samo i dalej nic.
Zrob duplikat 1 layera i ustaw go tak jak wspomialem.
Działa.. Dziękuję
Panowie, wrzucam paczkę z dwoma brzmieniami

Trance Filtry (brzmienie prawidłowe)
Trance Filtry 4 (brzmienie do którego chcę zapiąć filtr dolno-przepustowy i sterować nasyceniem za pomocą MoodWheela).

Zapiąłem już do każdej warstwy filt, jednak po złożeniu w kupe nie gra mi to tak jak ma grać. Może gdzieś jeszcze Gaina walnąć, dla dodania mięsa? Nie wiem. Powiedzcie co robię źle..

http://speedy.sh/dV8c4/TOMEK.PC3
Jest ok, a jaki efekt chcesz uzyskać?
Ok, ogarnąłem temat, wystarczyło na mood wheelu podciągnąć.

Paweł, a spróbuj na tym brzmieniu zagrać kilkunastoma klawiszami - usłyszysz oznaki "dławienia się" jakby polifonia nie wyrabiała? Jak się tego pozbyć?
Możesz ją zmierzyć. Wejdź w Master i tam zakładka Voice.
Coś niesamowitego, wydawało mi się że zapchanie polifonii w Kurzu będzie niezwykle trudne, a tu proszę - w obrebie programu już można to zrobić
Zaczynam się niepokoić i patrzeć troszkę spod byka na mojego Kurzweila. Wczoraj sprawdzając w VOICES, jak dużo polifonii zjada mi pewien program (złożony z 10 layerów) dochodziło do prawie fulla (ok 75% ekranu w krateczkach) i ewidentnie się Kurzweil zapychał. Dzisiaj odpalam i ten sam program chodzi idealnie, a zjada ok 30 może 40 % polifonii.

To nie pierwszy przypadek kiedy mi robi figla. Czasem po przejsciu z któregoś MODE'a na program nie gra mi, wtedy pomaga przycisk PANIC. Też tak macie?
Ja mam podobnie w swoim PC3LE7 - przycisk PANIC momentami wydaje się niezbędny [może też w tym celu został umieszczony, żeby z niego korzystać... choć czasem jest to irytujące] problem pojawia się szczególnie przy zmianie z brzmienia użytkownika na jakieś inne. Może jest to spowodowane użyciem różnych efektów FX?
A nie bylo tak że KB3 program byl na 1 kanale i domyslnie zapychal polifonię?
Byc moze tak moglo byc. Ale skoro KB3 bylo na pierwszym kanale, a ja gralem na drugim (caly czas jestesmy w trybie program), to czy kanal pierwszy ma wplyw rowniez na polifonie?
W tym jednym przypadku ma.
Przekierowanie