felietony

12.10.2015r.

Yamaha All Stars Wrocław 6.10.2015

Yamaha All Stars 

W tym roku odbyła się kolejna seria prezentacji firmy Yamaha pod nazwą All Stars. To doskonała okazja by sprawdzić jak instrumenty tego producenta brzmią w naturalnym środowisku czyli na scenie. To również idealny czas by móc poznać doskonałych muzyków, zamienić z nimi kilka słów lub poprosić o poradę. W tym roku Yamaha postarała się o doskonałych muzyków w składzie:

Jacek Kotlarski – wokal

Wojtek Olszak – syntezatory (instrumenty: Motif, Reface DX, CP, YS, CS)

Wiktor Tatarek – gitara (instrumenty: Pacifica 611 VFM, CPX 1200, wzmacniacz THR 100 HD, kolumna gitarowa THR 212C, multiefekt Line 6 M9)

Michał Grott - bas (instrumenty: TRBX 505, BBN2, multiefekt Line 6 M9)

Derrick McKenzie – perkusja (instrumenty: Absolute Hybrid Maple/ Live Custom Oak)

Wzieliśmy udział w imprezie we Wrocławiu, której organizacja spoczęła na barkach sklepu muzycznego muzyczny.pl oraz salonu motocyklowego Motorland, który położony jest naprzeciwko sklepu muzycznego. Trzeba przyznać, że przygotowanie imprezy było na najwyższym poziomie, a pomysł przeniesienia koncertu do salonu motocyklowego to strzał w dziesiątkę. Wszędzie otaczały nas piękne motocykle. Wszyscy zazdrościli perkusiście Derrick'owi, który przez cały czas trwania koncertu mógł podziwiać perełkę salonu. To  oryginalny motocykl na którym siedział sam Prince w kultowym filmie "Purple Rain". Perkusista miał go cały czas po prawej stronie i zabarykadował go sprytnie całym swoim zestawem perkusyjnym Yamaha. Gdy wybiła godzina 19:00 salon motocyklowy został zapełniony słuchaczami, którzy bardzo żywo reagowali na muzykę naszych wirtuozów. Każdy z muzyków zaprezentował pokrótce swój instrument. Najwięcej do prezentowania oczywiście miał Wojtek Olszak, który tego wieczora używał 5 instrumentów, w tym białego Motifa oraz wszystkich modeli z najnowszej serii syntezatorów Reface. Po krótkich prezentacjach przyszedł czas na muzyczną ucztę. Chłopaki zagrali znane i lubiane przez wszystkich utwory np. Toto Africa, czy też autorskie np. z płyty Michała Grotta "Michaello". Generalnie było bardzo rodzinnie, swobodnie i w rewelacyjnym klimacie braci motocyklowej. 

Oto cały koncert zrelacjonowany przez nas oraz bonus prezentacja Wojtka Olszaka:

Poniżej klika zdjęć z koncertu:

 

Gromkie brawa dla Yamaha Music Polska, Muzyczny.pl, Motorland za doskonałe zorganizowanie koncertu. Muzykom dziękujemy za genialny występ oraz wspaniałe dźwięki.