Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

YAMAHA MOX6

Seria MOX jest to nowa stacja do produkcji muzycznej dzięki połączeniu modułu brzmieniowego MOTIF XS, klawiatury sterującej MIDI, zaawansowanego oprogramowania DAW i VST, wielokanałowego interfejsu audio USB oraz sekwencera. Dzięki MOX twoja produkcja muzyczna przeniesie się na wyższy poziom mobilności i przystępności.MOX6 wyposażony jest w nowo opracowaną 61-klawiszową, półważoną klawiaturę. Klawiatura ta została zaprojektowana i dostosowana do ekspresyjnej gry wieloma brzmieniami, dostępnymi w instrumencie. Wyposażony jest w aż 1270 brzmień z popularnego MOTIF XS, zawierających szeroki zakres stylów muzycznych. MOX daje nam możliwość łączenia brzmień (do czterech partii) i odtwarzać je na jednym kanale MIDI w trybie Performance, dzięki czemu masz dynamiczne, warstwowane brzmienia do gry solówek lub do gry wraz z akompaniującymi ścieżkami perkusyjnym i basowymi. Dzięki trybowi wyszukiwarki Category Search bardzo szybko znajdziesz swoje ulubione brzmienie instrumentu. Brzmienia MOX przydzielone zostały do 16 różnych kategorii, podzielonych na mniejsze podkategorie. Ten sposób organizacji brzmień ułatwia intuicyjną pracę na instrumencie.Dodatkowo MOX wyposażony jest w wbudowany sekwencer, który umożliwia wysokiej jakości produkcję, bez potrzeby posiada komputera, ani innych zewnętrznych urządzeń. Sekwencer obsługuje zarówno nagrywanie w czasie rzeczywistym, dzięki któremu rejestrujesz na bieżąco swoje wykonania, jak również nagrywanie krok po kroku, bardziej odpowiedni sposób do precyzyjnego nagrywania trudnych fraz i fragmentów. MOX daje nam możliwość podłączenia instumentu z komputerem za pomocą pojedynczego kabla USB. Posiada wbudowany interfejs audio USB, dzięki któremu możesz nagrywać brzmienie MOX bezpośrednio na komputerze. MOX jest kompatybilny z większością profesjonalnych oprogramowań DAW.

Klawiatura:

MOX8 wyposażony jest w 88-klawiszową klawiaturę GHS. Zapewnia ona autentyczną, realistyczną reakcję na dotyk klawiszy – bardzo zbliżoną do klawiatury akustycznego fortepianu – w której niskie klawisze są cięższe, natomiast wyższe lżejsze w dotyku, zaś stopniowanie między nimi jest niezwykle naturalne. MOX6 wyposażony jest w nowo opracowaną 61-klawiszową, półważoną klawiaturę. Klawiatura ta została zaprojektowana i dostosowana do ekspresyjnej gry wieloma brzmieniami, dostępnymi w instrumencie.

 

Moduł brzmieniowy pochodzący z flagowego Motifa XS:

MOX to 1270 brzmień z popularnego MOTIF XS, zawierających szeroki zakres stylów muzycznych. Poczynając od popularnego brzmienia fortepianu koncertowego Yamaha CFIII, aż po brzmienia wszelkich instrumentów akustycznych. 8 elementów brzmień, 18 różnych rodzajów filtrów oraz poszerzona sekcja efektów brzmieniowych, w tym klasyczne, vintage oraz nowoczesne, cyfrowe brzmienia syntezatora, wykorzystywane w elektronicznej muzyce oraz stylach hip-hop – wszystko to i wiele więcej znajdziesz w MOX!

Tryb Performance:

Możesz łączyć wiele brzmień (do czterech partii) i odtwarzać je na jednym kanale MIDI w trybie Performance, dzięki czemu masz dynamiczne, warstwowane brzmienia do gry solówek lub do gry wraz z akompaniującymi ścieżkami perkusyjnym i basowymi. Dzięki interaktywnemu silnikowi arpeggio, gra prostych akordów lub zwykła gra pojedynczymi palcami pobudzi twoją kreatywność. MOX posiada 256 presetów performance w szerokim zakresie stylów muzycznych, w tym Rock, Muzyka Światowa, Hip Hop, Jazz itp.

Efekty VCM:

MOX został wyposażony w szeroki zakres efektów brzmieniowych. Technologia Yamaha VCM (Virtual Circuitry Modeling – Wirtualne Modelowanie Obwodów Analogowych) umożliwia uzyskanie określonego brzmienia, za pomocą standardowych, cyfrowych metod, które wpływają na analogowe obwody – aż do ostatniego rezystora ora kondensatora. MOX to niezwykłej jakości efekty oraz cyfrowe możliwości w jednym! MOX posiada również wielokrotnie nagradzany reverb REV-X – ten sam profesjonalny rodzaj efektu z SPX2000.

Sekwencer:

MOX wyposażony jest w wbudowany sekwencer, który umożliwia wysokiej jakości produkcję, bez potrzeby posiada komputera, ani innych zewnętrznych urządzeń. Sekwencer obsługuje zarówno nagrywanie w czasie rzeczywistym, dzięki któremu rejestrujesz na bieżąco swoje wykonania, jak również nagrywanie krok po kroku, bardziej odpowiedni sposób do precyzyjnego nagrywania trudnych fraz i fragmentów. Ponadto, możesz korzystać z Performance i nagrywać je bezpośrednio do Utworu/Patternu, za pomocą przycisku {REC}. Po stworzeniu szkieletu utworu, możesz go bezproblemowo edytować i ulepszać na MOX. MOX to 6720 patternów arpeggio, zawierających frazy instrumentalne, dzięki którym możesz dodawać dodatkowe partie do nagranych utworów.

Niska waga to swoboda i mobilność:

Dzięki lekkiej konstrukcji instrumentu (MOX6: 7,0kg, MOX8: 14,8kg) transport MOX między koncertami lub próbami jest niezwykle prosty i łatwy. Jest to wspaniała cecha, którą nie może poszczycić się żadna inna potężna stacja robocza do produkcji muzyki Yamaha. Oba modele są o 50% lżejsze, niż odpowiednie modele MOTIF.

Film prezentujący model MOX:

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka