Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

Roland Fantom G

Roland Fantom G - z dumą ogłasza wprowadzenie najpotężniejszego i luksusowego workstation w historii firmy. Fantom-G jest wymarzonym instrumentem, który przesuwa granice możliwości twórczych i odtwórczych posiadając zaawansowany silnik dźwiękowy, rewolucyjne rozszerzenie ARX SuperNATURAL, ogromny kolorowy wyświetlacz LCD, nowy potężny rejestrator audio/MIDI, najwyższej klasy ważoną klawiaturę 88-klawiszową z odczuciem kości słoniowej (Fantom-G8), 76-klawiszową (Fantom-G7) i 61-klawiszową (Fantom-G6).

 

Zaawansowany silnik brzmieniowy zastosowany w Fantom-G bazuje na nowym procesorze audio, dającym nową głębię doznań dźwiękowych. W podwojonej ilości pamięci wave-ROM, w stosunku do poprzednika, ukryte są skarby w postaci wysokiej jakości brzmień ze znanej serii SRX, ale to co stawia ten instrument naprawdę wysoko to nowe rozszerzenie ARX pozwalające dodać dodatkowe SuperNATURAL zestawy brzmieniowe oraz w pełni dedykowane silniki syntezatorowe i efektowe do tego już i tak potężnego workstation.

SuperNATURAL to unikalna technologia modelowania zachowań, która pozwala wejść na wyższy poziom żywej, emocjonalnej ekspresji wcześniej nieosiągalnej w syntezatorach.

 Fantom-G jest pierwszym instrumentem firmy Roland zawierającym nowo opracowany potężny sequencer, który w połączeniu z dużym wyświetlaczem udostępnia 128 ścieżek audio/MIDI (w tym 24 ścieżki audio) we w pełni zintegrowanym środowisku graficznym. By móc pracować jak na komputerze przewidziano także możliwość podłączenia myszy.

Centrum Fantom-G to olbrzymi wyświetlacz kolorowy 8.5" wide TFT LCD. Ten zwiastun nowej ery w wyświetlaczach przeznaczonych do tworzenia muzyki sprawia, że tworzenie przychodzi bez trudu i wiele parametrów może być kontrolowanych jednocześnie.

Nowy silnik efektowy w Fantom-G wyznacza wyższy standard technologiczny, dający szeroki wybór multi-efektów dla każdej partii dźwiękowej. W trybie 16 partowego multi-timbralu jest możliwe użycie do 22 efektów naraz. Użytkownicy mogą stworzyć kompletne zestawy z maksymalnie 18 insertowych efektów na patch, plus globalne reverby i chorusy. Przewidziane są także efekty masteringowe dla dopracowania końcowego brzmienia utworu stworzonego na wbudowanym sequencerze.

Fantom-G8 jest wyposażony w najlepszą klawiaturę Rolanda PHA II "Ivory Feel" - z technologią, która odtwarza odczucie klawiatury wykonanej z kości słoniowej i hebanu, dając stabilność i komfort grania jaki występuje na prawdziwej klawiaturze fortepianu. Białe klawisze zostały tak skonstruowane by wchłaniały wilgoć, zabezpieczając przez obsuwaniem się palców.

Dostępny jest także, sprzedawany oddzielnie, nowy opcjonalny statyw KS-G8 dla 88-klawiszowych syntezatorów typu stage lub pianin cyfrowych. Jest to idealny kompan dla Fantom-G8. Dostępna jest też nowa nadstawka KS-STG8 dla statywu KS-G8. 

• Zaawansowany silnik dźwiękowy z podwojoną ilością pamięci próbek

• 2 x rozszerzenie ARX SuperNATURAL - nowa technologia zapewniająca najwyższy realizm ekspresji wykonawczej

• Przyjazny, graficzny interfejs użytkownika oparty o duży 8,5" kolorowy wyświetlacz LCD z możliwością podłączenia myszy

• Nowo opracowany wbudowany sequencer audio/MIDI z 128 ścieżkami zawierającymi 24 ścieżki audio

• Multi-FX dla każdej partii; możliwość jednoczesnego zaprogramowania do 22 połączeń efektów

• Najwyższej klasy ważona klawiatura młoteczkowa, progresywna, dająca odczucie kości słoniowej i absorbująca wilgoć (tylko w Fantom-G8)

• Wytrzymała konstrukcja z aluminiowym panelem  

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka