Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

HP507/HP505/HP503

HP507/HP505/HP503 - seria HP500 została wyposażona w silnik brzmieniowy Roland SuperNATURAL Piano wraz z technologią Acoustic Projection - innowacyjny, wielowymiarowy system nagłośnieniowy. Dzięki inspiracji z V-Piano Grand i jego możliwości odtworzenia naturalnego pola dźwiękowego fortepianu akustycznego powstało Acoustic Projection. Połączenie wiodących technologii Roland'a w serii HP500 daje pianistom możliwość zagłębienia się w doskonałym dźwięku pianina akustycznego.

 

• Naturalne, organiczne, wielowymiarowe pole dźwiękowe pianina akustycznego produkowane przez technologię Acoustic Projection (HP505/507)

• Silnik SuperNATURAL Piano oferujący płynną zmianę brzmienia w zależności od dotyku, przepiękne wybrzmiewanie i wierne odtworzenie różnic w brzmieniu pomiędzy każdym klawiszem

• Klawiatura PHA III (Progressive Hammer Action III) Ivory Feel z Wychwytem (HP505/507) i Pedałem Tłumika z Progresywną Akcją

• Graj klasyczne arcydzieła używając autentycznych brzmień (jak prawdziwe fortepiano) dla których były napisane

• Elegancka i wpadająca w oko konstrukcja, seria pianin HP500 pasuje idealnie zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz

• Pokładowy LCD zapewnia łatwość operowania z panelu frontowego

• Technologia oszczędzania energii zapewniła potężny i dynamiczny dźwięk przy niższym zużyciu mocy

 nnowacyjny System Projekcji Akustycznej
Unikalna przestrzeń dźwiękowa tworzona podczas gry na akustycznym pianinie - rezonanse pomiędzy strunami i rezonans ramy pianina - powstaje przez złożone i harmonijne połączenie wszystkich elementów. HP507 i HP505 tworzą to realistyczne pole dźwiękowe dzięki innowacyjnej technologii Acoustic Projection, która wielowymiarowy system nagłośnieniowy znany z flagowego V-Piano Grand łączy z silnikiem brzmieniowym SuperNATURAL Piano. Acoustic Projection dostarcza swej magii poprzez wielokanałowy system nagłośnieniowy, którego każdy głośnik jest tak umieszczony, by poprawnie emitować każdy element brzmienia z jego naturalnej pozycji. Elementy brzmienia z każdego głośnika są inteligentnie łączone dla odtworzenia prawdziwej przestrzeni dźwiękowej akustycznego fortepianu.
Silnik SuperNATURAL Piano
Wszystkie trzy nowe pianina serii HP wykorzystują technologię SuperNATURAL Piano dla uzyskania płynnego przejścia dynamiki, naturalnego wybrzmiewania, a także autentycznych reakcji poszczególnych zakresów klawiaturowych - wszystko dla idealnego odtworzenia dźwięku i ekspresji fortepianu. Płynne zmiany koloru brzmienia w odpowiedzi na sposób gry dokładnie przenoszą emocje wykonawcy. Wybrzmiewanie dźwięku jest naturalne i organiczne, ale to nie jest tylko zwyczajne przyciszenie, ale także stopniowa zmiana brzmienia na miększe. Każdy klawisz ma swój charakter dla osiągnięcia zróżnicowania barwy dźwięku i rezonansu każdej nuty. 
Prawdziwe brzmienie fortepiano na pokładzie
Oprócz wyboru brzmień fortepianu, nowa seria HP500 posiada na pokładzie również nowo dodaną kategorię Early Piano zawierającą cztery brzmienia fortepiano i dwa klawesynu. Arcydzieła Mozarta, Beethovena i Chopina mogą być odegrane z oryginalnymi brzmieniami z tamtego okresu. Uznanie i zrozumienie takich dzieł jest wyższe, gdy odgrywane są na instrumentach używanych przez ich autorów. Te wczesne brzmienia fortepianowe można też używać stosując wbudowane skale historyczne, które są idealne do gry z innymi instrumentami klasycznymi. 
Poczucie Autentyczności Klawiatury
HP507 i HP505 wyposażone są w flagową klawiaturę Roland'a PHA III (Progrssive Hammer Action III) Ivory Feel z Wychwytem. HP503 posiada klawiaturę Ivory Feel-S z Wychwytem. Szybka repetycja nut i czułość sprawiają, że te klawiatury wiernie zmieniają w dźwięk każdy niuans wykonawczy, każdą subtelną różnicę w technice gry oraz w sile nacisku. Klawisze wykończone są materiałem o strukturze absorbującej wilgoć, dzięki czemu klawiatura posiada naturalną teksturę i zapewnia autentyczne odczucie dotykowe kości słoniowej i hebanu.
Pedał Tłumika z Akcją Progresywną
Seria HP500 wyposażona jest w "Pedał Tłumika z Akcją Progresywną", który tak jak w prawdziwym pianinie akustycznym stawia mniejszy opór przy lekkim wciśnięciu, a większy przy mocniejszym, gdy rozpoczyna się działanie funkcji pedału. Ułatwia to wyczucie momentu, w którym rozpoczyna się działanie pedału, a także umożliwia użycie techniki wciśnięcia pedału do połowy dla kontroli subtelnych przydźwięków i rezonansu. Dzięki takiej pracy pedału nawet najbardziej wymagający pianiści będą w stanie wyrazić swoją muzykę.
Wbudowany Rejestrator Audio/MIDI z Elastyczną Kontrolą (HP507/505)
Wbudowany rejestrator pozwala uchwycić wykonanie jako dane audio i/lub MIDI - to przydatna funkcja dla pianistów oraz studentów, którzy chcą ocenić swoją grę (HP507/505/503). Podłącz zewnętrzny odtwarzacz muzyki do wejść, odtwórz utwór, a HP507 i 505 pozwolą przetransponować go w czasie rzeczywistym. Można również zminimalizować słyszalność melodii utworu audio dzięki Center Cancel. Podgrywaj i rejestruj całość jako plik audio. Nagrane utwory mogą być zapisane na pamięci USB, a potem skopiowane zewnętrznie do komputera w celu wypalenia płyty CD lub załadowania do Internetu.
* Pamięć USB wymagana jest do rejestracji audio 
** HP503 rejestruje grę na pianinie oraz odtwarzany plik SMF jako dane audio.
Łatwość Obsługi
Prosty i intuicyjny panel kontrolny daje szybki i łatwy dostęp do licznych funkcji zawartych w serii HP500. Panel LCD zapewnia idealny interfejs wizualny z instrumentem.
Konstrukcja Dbająca o Środowisko
Wszystkie pianina serii HP500 mają niskie zużycie mocy nawet przy ich wysokiej skuteczności akustycznej. Oferują również funkcję Auto Off, która po aktywowaniu wyłącza zasilanie po upłynięciu określonego czasu nieaktywności instrumentu; czas ten może być ustawiony w zakresie 30 min (typowo), 240 min, lub wyłączony.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka

skontaktuj się z nami
2011 © muzykuj.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.
e-mail: pawel(at)muzykuj.com
Projekt i realizacja: deezmo.com