Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

Little Phatty Stage II

Przeczytaj Test Moog Little Phatty Stage II na portalu www.muzykuj.com

Little Phatty Stage II jest to nowy członek z rodziny Little Phatty i tak jak w przypadku poprzednich wersji tego syntezatora mamy do czynienia z w pełni analogowym torem sygnałowym, dwoma bardzo stabilnymi oscylatorami VCO, napięciowo sterowanym filtrem VCF oraz całą gamą innych cech do których należą: zewnętrze wejście audio, wejścia CV i Gate i pełną kontrolą przez MIDI.




Jednak Stage II dodatkowo wyposażony jest, w nowe funkcje takie jak: MIDI over USB (sterowanie MIDI bezpośrednio przez kabel USB), MIDI Clock Sync (synchronizacja zegara przez MIDI), arpeggiator, przycisk nabicia tempa Tap Tempo, oraz nowe stylowe wykończenie.




Nowe funkcje pozwalają nam odnaleźć się w nowoczesnym środowisku muzycznym. Możemy bez problemu sterować syntezatorem bezpośrednio z komputera przez USB a także korzystać z edytora programowego Little Phatty Editor/Librarian. MIDI Clock Sync pozwala na synchronizowanie generatora LFO i arpeggiatora z tempem narzuconym przez zewnętrzny sekwencery MIDI/Audio, maszynę perkusyjną lub program komputerowy. Wszelkie przebiegi typu S&H (Sample and Hold), trójkąt, kwadrat, piła czy fala wznosząca mogą perfekcyjnie współgrać z tempem utworu, bębnami czy arpeggiatorem. Z kolei arpeggiator przyda się w każdym stylu muzycznym wzbogacając statyczne brzmienie innych instrumentów, a do tego oczywiście zsynchronizuje się z tempem głównym. Jeśli zaś nie łączymy naszego syntezatora z żadną maszyną, możemy łatwo dopasować tempo jego generatorów poprzez „wstukanie” rytmu przyciskiem Tap Tempo.




Dzięki aplikacji Little Phatty Editor Librarian możemy zarządzać lub kreować presety dla syntezatora Little Phatty. Program łączy się z instrumentem przez MIDI dzięki temu umożliwia nam to przesyłanie pojedynczych ustawień bądź całych banków pomiędzy syntezatorem i komputerem. Program ‘przejmuje’ obsługę programu odzwierciedlając na monitorze wszystkie parametry (od ustawień poszczególnych pokręteł, przez parametry filtra aż po ustawienia arpeggiatora).




Możemy ustawić sobie z jaką rozdzielczością mają być wyświetlane ustawienia kontrolerów na panelu czołowym (7-bit, 8-bit i najwyższą 16-bit dla uzyskania bardzo dużej precyzji). Edytor przyda się wszystkim, którzy zgłębiają się w budowę poszczególnych presetów. Mamy możliwość grupować presety w poszczególne banki, i niewątpliwie docenią to wszyscy, którzy np. szykują sobie bank brzmień na występ. Preset Genetics jest to funkcja, która pozwala na kreowanie nowych brzmień przez mutowanie i morphing innych, gotowych presetów. Dodatkowe funkcje edytora to możliwość zdalnego grania na Little Phatty za pomocą klawiatury komputera oraz funkcja aktualizacji systemu operacyjnego instrumentu.




Kolejną przydatną aplikacją jest VST Little Phatty Editor. Jest to aplikacja w postaci plug-inu VSTi stworzona przez firmę reKon Audio. Zainstalujesz ja i otworzysz w każdym sekwencerze audio/MIDI, który obsługuje stand VST. Dzięki niej będziesz mógł edytować presety i wszystkie inne ustawienia swojego Little Phatty prosto ze swojego sekwencery.

 
Film pokazujący możliwości instrumentu:

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka