Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

KORG SV-1

KORG SV-1 - został zaprojektowany tak aby było można korzystać z wszystkich jego funkcji. Panel główny udostępnia nam wszystkie parametry, a pokrętła wyposażone są w diody wskazujące ich aktualne położenie. Dodatkowo na środku przedniego panelu umieszczonych jest osiem dużych klawiszy, za pomocą którym można przypisać ulubione brzmienie. Zapomnij o menu i wyświetlaczach, panel SV-1 jest „żywy” i podobnie jak we wzmacniaczach gitarowych, pokazuje dokładnie to, co słyszysz. Czytelnie opisane gałki pomagają w natychmiastowym odnalezieniu pożądanego parametru. SV-1 wyposażono w najnowszy typ klawiatury młoteczkowej trzeciej generacji RH3 (Real Weighted Hammer Action) która zapewnia pełną kontrolę nad brzmieniem a także zapewnia autentyczną symulację rezonansu strunowego oraz wierne zachowanie tłumika, pozwalając na odtworzenie najdrobniejszych niuansów z gry. Dodatkowo posiada klawisz FUNCTION, który służy do wyboru ośmiu rodzajów dynamiki, odpowiednich do różnych styli i brzmień. Także SV-1 posiada także osiem schematów stroju tak więc można dostroić się do każdego innego instrumentu. SV-1 posiada 36 wyjątkowych brzmień, które z pewnością już znasz - brzmienia które tworzyły historię muzyki, brzmienia pianin elektrycznych, elektromechanicznych, monofonicznych oraz akustycznych, organów, smyczków i fortepianów. Każdą kategorię otwiera podstawowe, najbardziej rozpoznawalne brzmienie a pozostałe brzmienia w kategorii to różne warianty głównego brzmienia. Brzmienia stworzone przy użyciu technologii Korg RX (Real eXperience), zostały odtworzone z największą, nieosiągalną dotąd starannością. Korg poszedł krok dalej i oprócz brzmień, dokładnie odtworzył cały, dawny tory sygnału, włączając wczesne efekty, analogowe wzmacniacze i specyficzne dla danych instrumentów kolumny głośnikowe. Każde brzmienie zostały zbogacone o sześć niezależnych procesów sygnału (wszystkie z funkcją bypass). Equalizer występuje na panelu czołowym i pozwala na drastyczne zmiany brzmienia podczas gry:

  • PRE FX (Compression, Boost, U-Vibe, Chorus/Vibrato, Tremolo, Wah) 
  • To sekcja efektów, które wstępnie obrabiają brzmienie, nadając mu klasycznego charakteru. Warto podłączyć opcjonalne pedały ekspresji EXP-2, lub XVP-10 do uzyskania funkowego efektu Wah.
  • AMP model - wyposażony jest w symulacje wzmacniaczy i głośników które dodają specyficznego koloru do brzmienia, a nawet potrafią je naturalnie przesterować. Lampowy obwód Valve Reactor zapewnia oryginalne brzmienie    vintage.
  • Modulation FX (Chorus 1 &2, Phaser 1&2, Flanger i Rotary) - posiada symulacje najbardziej rozpoznawalnych legendarnych efektów m.in. efekt wibrujących głośników (rotary speaker).
  • Reverb/Delay (Room, Plate, Hall, Spring, Tape Echo i Stereo Delay) - dostępne są cztery rodzaje pogłosu, a także taśmowe echo i synchronizowany do tempa cyfrowy delay. 
  • Limiter - dba o zrównoważony sygnał na wyjściu, konfigurowany jest tylko przez oprogramowanie edycyjne.

 

SV-1 wyposażony jest w wyjścia Audio XLR i Jack, prawe i lewe wejścia audio, złącza MIDI, złącze USB, oraz USB MIDI, złącza pedałów: Damper, Pedal 1 i Pedal 2. Pedał Damper dostarczany jest wraz z instrumentem i obsługuje funkcje grania na tzw. półpedale. Złącze Pedal 1 wykorzystywane jest do przełącznika, lub pedału Sostenuto, lub do włączania/wyłączania efektu wibrującego głośnika. Pedal 2 wykorzystywany jest do obsługi efektu Wah, regulacji głośności, lub zastępuje lewy pedał pianina tzw. Una Corda. Równie dobrze instrument jest kompatybilny z komputerem poprzez dodawanemu do Korga oprogramowaniu SV-1 Editor/Librarian daje nam możliwość edycji graficznej brzmień a także dostęp do parametrów efektów niedostępnych z panelu SV-1. Dzięki oprogramowaniu możemy programować i zapisywać każde z 36 brzmień a także daje nam możliwość tworzenia i zapisywana własnych brzmień.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka