Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

CP-251 Control Processor

Jest to dopełnienie systemu Moogerfooger, syntezatora Minimoog Voyager lub każdego innego systemu lub instrumentu z kontrolą napięciową {CV}. Dzięki procesorowi CP-251 możesz zbudować system modularny na wzór klasycznych systemów Mooga.
Każdy syntezator modularny wyposażony jest w dwa rodzaje sygnałów. Są to sygnały audio oraz sygnały kontrolne. Sygnały audio przechodzą przez całą ścieżkę sygnałową, przez kolejne moduły syntezatora, które podlegają kształtowaniu aż po efekt słyszany na wyjściu. Sygnały kontrolne natomiast przesyłają ‘komendy’ pomiędzy modułami.
I właśnie tymi sygnałami „zajmuje się” CP-251. Na jego wyjściach otrzymujemy fale generatora wolnych przebiegów {LFO}, generator szumu, generator typu Sample-and-Hold, dwa tłumiki, procesor opóźnień, mikser sygnałów napięciowych CV i czterokanałowy multiplikator. Dzięki temu możemy modyfikować, miksować i rozdzielać sygnały napięciowe, co pozwala na wielorakie sterowanie systemami modularnymi w celu uzyskania najróżniejszych brzmień i efektów, z których słyną syntezatory modularne.

Film prezentujący możliwości instrumentu:

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka