Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

CN 34

 

Zachwycające brzmienie fortepianu, ulepszona klawiatura młoteczkowa oraz nowe funkcje.

Kawai CN 34, to instrument wyróżniający się niespotykaną dotąd, wysokiej klasy klawiaturą RH II, która przypomina mechanizm instrumentu akustycznego. Wyróżnia się również pięknym brzmieniem fortepianu koncertowego firmy Kawai z serii EX, możliwością nagrywania własnych wykonań, odtwarzania plików pomocniczych a także stylową obudową, w 5 różnych opcjach kolorystycznych wykończenia pozwolą dostosować pianino do każdego rodzaju wnętrza.

Klawiatura RH II (Responsive Hammer)

Responsive Hammer II jest to najnowsza klawiatura, która dzięki dopracowanym mechanizmom oraz wysokiej jakości wykonania zapewnia idealne odwzorowanie gry na akustycznym fortepianie. Nowoczesny system potrójnych styków pozwala na wielopoziomową detekcję ruchu klawisza, a dokładne mechanizmy przekładni i młoteczka oraz odpowiednie wyważenie klawiatury, minimalizuje prawie do zera poziome jego ruchy. Waga każdego klawisza została odpowiednio dobrana, od najcięższych w dolnej partii klawiatury do najlżejszych, w górnych partiach. Dodatkowo mechanizm posiada odwzorowanie wymyku klawisza, czyli tzw. lekkiego skoku przy zwalnianiu młoteczka, co znacznie poprawia realizm gry, który zadowoli każdego, nawet zawodowego pianistę.

Pokrycie klawiatury imitujące kość słoniową – Ivory Touch

Klawiatura RH II wykończona jest ze specjalnego tworzywa która wiernie imituje kość słoniową (Ivory Touch) co zwiększa przyjemność oraz komfort gry. Wszystko zostało zrobione tak aby wiernie zachować najdrobniejsze niuanse z gry na akustycznym fortepianie.

System potrójnych czujników klawiatury

Aby w pełni zbliżyć ten model do wzorca instrumentu akustycznego Kawai zastosował potrójny system styków pod klawiaturą, dzięki temu CN 34 posiada poprawioną repetycję klawisza. Zastosowano mechanizm powodujący ponownie zwolnienie i gotowość gry klawisza, przy niepełnym powrocie do pozycji wyjściowej dlatego szybkie tryle lub powtórzenia tego samego dźwięku, nie powinny stanowić żadnego problemu. Ponadto ten mechanizm ułatwia także bardzo ekspresyjną grę piano i forte, co jest niezwykle istotne podczas codziennych ćwiczeń jak i podczas występów.

Brzmienie koncertowego fortepianu

CN 34 posiada najwyższej klasy brzmienie fortepianu koncertowego firmy Kawai, z serii EX. Dzięki bardzo szczegółowym i profesjonalnym nagraniom wszystkich 88 klawiszy, z różnym natężeniem siły nacisku bardzo idealnie oddaje bogactwo instrumentu akustycznego.

Wysokiej klasy efekty i pogłosy

Kawai CN 34 posiada odnowiony silnik odpowiedzialny za efekty, gotowe do przypisania pod każdego rodzaju brzmienie, dostępne w instrumencie. Całość możemy dowolnie konfigurować mając do dyspozycji bardzo przyjemne i klarownie brzmiące pogłosy.

Harmonic imaging technology

Kolejnym ważnym aspektem z gry na prawdziwym fortepianie akustycznym jest pogłos wydobywający się z innych strun. Słyszalne to jest w momencie głośniejszego naciśnięcia klawisza oraz po zwolnieniu tłumików przy pomocy pedału. CN 34 posiada jeszcze bardziej zbliżone brzmienie do fortepianu akustycznego, oddając jego specyficzne bogactwo i potęgę dźwięku, z niespotykaną dotąd dbałością o szczegóły.

 

Wirtualne ustawienia techniczne

Dzięki technologii Virtual Technician możemy dowolnie skonfigurować sobie brzmienie dzięki ustawieniu np. twardości młoteczków, długości pudła rezonansowego lub głośności pracy mechanizmu klawiatury.

Inspirujące tryby grania

Instrumenty z serii CN firmy Kawai posiadają bardzo bogaty zestaw etiud Czernego, Burgmullera oraz Beyera, które w połączeniu z wysokiej klasy klawiaturą, świetnie nadają się do kształcenia dobrej techniki pianistycznej. Ponadto instrument został wyposażony w funkcje podziału klawiatury by móc grać z wykorzystaniem innego brzmienia instrumentu lub pobawić się w granie na instrumencie we dwójkę. Dodatkowo mamy możliwość ustawienia głośności każdego z instrumentów w przypadku grania kilkoma brzmieniami na raz.

Funkcje nagrywania utworów, łącze USB

CN 24 posiada funkcję nagrywania do dwóch ścieżek, co jest bardzo przydatnym narzędziem do odsłuchiwania własnych wykonań. Dodatkowo posiada łącze USB, pozwalające podłączyć przenośną pamięć i zgrać dotychczas zarejestrowane utwory.

Akompaniament w postaci plików MIDI oraz audio

Kawai CN 34 posiada 256 głosową polifonię, wbudowane brzmienia GM2 i zestawy perkusyjne, dzięki czemu mamy możliwość odtwarzania plików MIDI, w formie akompaniamentu do własnych ćwiczeń. A kiedy uznamy że czas komuś pokazać swoje wypociny, możemy swoje wykonania nagrać w formacie MP3/wave i pochwalić się najbliższym.

System pedałów fortepianu akustycznego

Dzięki technologii Grand Feel Pedal System CN 34  zapewnia doskonałe odwzorowanie pracy mechanizmu jak w fortepianie akustycznym, poprzez dokładne wyważenie każdego z trzech pedałów damper, soft i sostenuto.

System mniejszego zużycia energii

Dzięki zastosowaniu nowych układów elektronicznych o mniejszym zużyciu mocy, nowy model Kawai CN 34 zużywa o 50 % mniej mocy ( w porównaniu z poprzednią wersją ). Dodatkowo instrument wyposażono w system automatycznego wyłączania, gdy zbyt długo pozostaje bez użycia.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka