Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

Nord Piano 2 88

Przeczytaj Test Nord Piano 2 Na portalu www.muzykuj.com

Profesjonalny instrument typu "stage piano" dedykowanym jest niezwykle wymagającym pianistom. W instrumencie tej klasy nie ma mowy o kompromisach brzmieniowych czy jakichkolwiek budżetowych rozwiązaniach ograniczających Cię w ekspresji wykonywania utworu. To jest NORD - to ludzie, którzy podążają nowymi szlakami wyznaczając nowe standardy w przemyśle muzycznym. Takim właśnie nowym standardem jest instrument NORD PIANO 2 88.
Barwy Nord Piano

Nord Piano 2 88 wyposażony jest w wewnętrzna pamięć, która pozwala na dostęp do 240 barw. Do dyspozycji mamy 2 banki x 24 presety po 5 barw w każdym. W sumie w pamięci Nord Piano możnemy zapisać 240 presetów, a każda barwa może być zapisana z indywidualnymi ustawieniami użytkownika. Aplikacja „Nord Sound Manager” służy do zarządzania barwami, sporządzania kopii bezpieczeństwa barw oraz importu lub eksportu. Wraz z instrumentem nabywca otrzymuje dodatkową bibliotekę brzmień na DVD.Sekcja Sample Synth
18 głosowa polifonia i pamięć 128 MB jest zapleczem sekcji Sample Synth. Oznacza to, że instrument udostępnia nie tylko jak dotychczas barwy instrumentów akustycznych i elektromechanicznych pochodzące z biblioteki Nord Piano Library, ale próbki innych instrumentów dostępne w bibliotece Nord Sample Library {Mellotron, Chamberlin, barwy instrumentów smyczkowych czy dętych, basy i cała gama barw syntezatorowych}. Bibliotekę sampli możemy uaktualniać za darmo poprzez stronę producenta. Sekcje PIANO i SAMPLE SYNTH możemy niezależnie aktywować, osobna jest również transpozycja każdej z nich. Nowa sekcja Nord Piano 2 88 pozwala na kontrolowanie głośności instrumentu przez opcjonalny Volume Pedal, a także niezależny efekt rezonansu dzięki pedałowi „sustain”.Na żywo "Live"
Instrument oferuje możliwość zapamiętania ulubionych ustawień. Dzięki temu pianista w ciągu kilku sekund może przywołać zapisane wcześniej ustawienia i być gotowy do gry. Funkcja ta jest niezwykle pomocna w trakcie grania koncertu. Do dyspozycji jest pięć komórek pamięci na ustawienia "LIVE".

Nord Sample Editor
Nord dołącza również oprogramowanie „Nord Sample Editor”, które pozwala nam tworzyć własne sample. Dzięki temu, możemy wgrywać swoje pliki WAV, następnie przypisać je do klawiszy na klawiaturze, przetransferować do swojego Nord Piano 2 i natychmiast zacząć grę. Oprogramowanie umożliwia również proste zapętlanie i mapowanie dźwięków.Rezonans strun
Bardzo charakterystyczną rzeczą podczas grania na instrumencie akustycznym jest rezonans strun. Jest to swego rodzaju akustyczny fenomen polegający na wybrzmiewaniu strun (ich podstawowych lub harmonicznych częstotliwości) w momencie gdy inne struny są grane. Funkcja ta jest niedostępna w żadnym innym elektronicznym instrumencie na świecie, a to właśnie ona sprawia, że NORD PIANO 2 88 staje się bardziej akustyczny niż jakikolwiek inny instrument elektroniczny. Funkcja rezonansu jest aktywna podczas używania pedału "sustain". Również inną sytuacją w której występuje rezonans jest efekt "crescendo". Grając ten sam dźwięc z tą samą siłą brzmienie będzie się cały czas zmieniać. Wynika to z faktu, że młotek uderza już wibrującą strunę w różnych fazach jej wybrzmiewania dając delikatne wahania w głośności oraz stroju tego dźwięku. W sytuacji kiedy użytkownik nie potrzebuje efektu "String Resonance" bez problemu może go wyłączyć.

Pedał Nord Piano
Instrument wyposażony jest w potrójny pedał - dokładnie taki sam jaki jest w instrumentach akustycznych a zasada działania kontrolera jest identyczna jak w prawdziwym fortepianie. Prawy kontroler to klasyczny sustain - po jego wciśnięciu dźwięki wybrzmiewają aż do momentu gdy struny przestaną drgać. Po wciśnięciu środkowego pedału pianista decyduje, który dźwięk ma wybrzmiewać podczas gdy inne są tłumione. Lewy pedał to tzw. "Una Corda" czyli w momencie gdy naciskamy ten kontroler dźwięki są maksymalnie tłumione, a ich głośność jest mniejsza. Ponieważ opisywany kontroler jest kontrolerem dynamicznym dlatego inaczej będzie wpływał na brzmienie gdy zostanie wciśnięty na maksimum swojego zakresu, a inaczej gdy zostanie wykorzystana połowa jego dynamiki - znów dokładnie tak jak w prawdziwym fortepianie.
Efekty

NORD PIANO 2 88 posiada rozbudowaną sekcję efektów, equalizacji oraz symulacji wzmacniaczy. Do dyspozycji mamy m.in. efekty tremolo, pan sweeps, stereo panorama, stereo auto-wah, stereo phaser, flanger, chorus, stereo delay, wszystkie modelowane na efektach vintage'owych. Symulator wzmacniaczy głośnikowych wiernie odzwierciedla stare konstrukcje tego typu. Gałka "Drive" dodaje przesteru lampowego do barw NORD PIANO 2 88.
Klawiatura

NORD PIANO 2 88 wyposażony jest w klawiaturę z mechanizmem młoteczkowym wiernie oddającą akcję klawiatury fortepianowej. Dodatkowo klawiatura została wyposażona w możliwość podziału dzięki temu instrument jest bardziej mobilny (waga całkowita nie przekracza 18kg!)

Film prezentujący możliwości brzmieniowe Nord Piano 2ZŁĄCZA:

• Wyjście stereo L/Mono, Right,
• Wejście monitorowe,
• Złącze USB,
• MIDI IN/OUT,
• Wyjście do kontrolera nożnego NORD PEDAL.

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE:
• Nowość! rezonans strun,
• Long Release! – dłuższe wybrzmiewanie dźwięków podczas gry „legato”,
• Nowość! dynamiczny sterownik nożny, 3 pedały,
• Udoskonalona klawiatura z mechanizmem młoteczkowym,
• Pamięć instrumentu - ponad 500 MB,
• Dodatkowa pamięć na sample – 128 MB
• Możliwość całkowitej wymiany brzmień,
• Bogata, stale rozwijana biblioteka barw,
• Podział klawiatury z wyborem punktu podziału,
• Najlżejszy instrument tego typu na rynku,
• Interfejs USB, wymiana danych,
• Aplikacja NORD SOUND MANAGER, zarządzanie barwami,
• Wejście monitorowe,
• NORD PIANO - nie ma strun, a jakby były...

 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka