Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

Nord C2D Combo Organ

Jeśli szukasz przenośnych organów, które równocześnie pozwolą korzystać ci z drawabarów jedyną opcją, aby zachować przy tym znakomitą jakość, brzmienie i łatwą mobilność jest Nord C2D! 2 zestawy drawbarów dla każdego manuału, niesamowicie realistyczne symulacje wirnikowych organów B3, tranzystorowych modeli Vox i Farfisa oraz niepowtarzalne brzmienia organów piszczałkowych.NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE:

• Symulacja organów wirnikowych B3,
• Symulacje organów tranzystorowych Vox i Farfisa,
• Barokowe organy piszczałkowe,
• Symulacje głośnika obrotowego i wzmacniacza,
• Efekty Delay, Drive, korektor EQ i Pogłos,
• Dwa manuały, 61 klawiszy typu waterfall,
• Dwa zestawy drawbarów {regulatorów paskowych} dla każdego manuału,
• Panel sterowania presetami drawbarów po stronie lewej ręki,
• 11-pinowe wyjście Leslie,
• Niewielka waga {16 kg}.


Organy wirnikowe
Model B3 to rezultat wielu lat prób doskonalenia i modernizowania organów wirnikowych, przy tym niezwykłą dokładność przyłożono do zachowania klasycznego brzmienia organów. W Nord C2D wiele rzeczy uległo zmianie, min łatwość i przejrzystość obsługi wszytskich "gadżetów" ktore oferuje nam Nord.

Klik, Percussion i Wibrato

W Nord C2D udoskonalono funkcję symulacji charakterystycznego kliku mechanicznego, jakże istotnego składnika brzmienia klasycznych organów wirnikowych, którego poziom można dostosować do własnych potrzeb. Wibrato i chorus uzyskane za pomocą skanera {obrotowy kondensator} i jego analogowy układ zostały poddane modelowaniu cyfrowemu, by uzyskać równie realistyczne efekty jak w przypadku wirników. Nord C2D posiada prócz tego replikę układu percussion o poszerzonym zakresie kontroli nawet przy grze prawie legato.

Organy piszczałkowe
Pierwowzorem organów kościelnych z C2D są pieczołowicie ogromne organy z okresu Baroku o niepowtarzanym klarownym brzmieniu i szerokiej gamie ekspresji. Dołożono wszelkich starań, by wykorzystując najnowsze techniki próbkowania, uzyskać najszerszą i jak najbardziej różnorodną paletę barw, która zadowoli sprosta wymagania współczesnych organistów.

Efekty
Charakterystyczny element całości brzmienia organów wirnikowych to hipnotyzujące brzmienie głośnika obrotowego {Rotary Speaker} rozpraszającego dźwięki w pomieszczeniu. W C2D mamy do dyspozycji 2 rożne symulacje głośników obrotowych, jedną opartą na brzmieniu modelu 145 i zupełnie nową symulację klasycznego modelu 122. Dostępne są trzy prędkości obrotowe - Stop, Slow i Fast, które można kontrolować za pomocą przycisków na pulpicie, opcjonalnego przełącznika nożnego bądź kontrolera Nord Half-Moon {akcesoria}. Aby dźwięki brzmiały z jeszcze większym pazurem można uruchomić udoskonaloną symulację przesterowania {overdrive}. Oprócz modelu Rotary Speaker w Nord C2D znajdują się świetne, dające masę przesterowania symulacje wzmacniaczy gitarowych Twin i JC, które świetnie sprawdzą się z organami B3, Farfisa lub Vox. Zestaw efektów pokładowych Nord C2D uzupełniają 3-pasmowy korektor, feedback delay z funkcją nabicia tempa i kilka rodzajów pogłosu.

Więcej możliwości
Maksimum brzmienia można uzyskać podpinając swój sprzęt do dobrego wzmacniacza, lecz nie zawsze jest to możliwe choćby nawet z powodu braku wyjść. Nord C2D posiada parę wyjść stereo i gniazdo jack 6,3 mm oraz 11-pinowe złącze Leslie. Daje to wiele więcej możliwości, np. z łatwością połączyć można organy wirnikowe z głośnikiem obrotowym a sygnał organów piszczałkowych wysłać do dużego zestawu nagłośnienia. Niezbędnym kontrolerem jest z pewnością pedał ekspresji {Swell Pedal}, który warto podłączyć do wszelkiego typu organów. Do Nord C2D możemy podpiąć dowolny, wysokiej jakości pedał ekspresji. C2D wyposażono w dwa, dodatkowe drawbary dla sekcji basowej z wyborem barwy: klasyczne organy wirnikowe, brzmienie basów z organów kościelnych lub bas syntetyczny oparty na kultowym modelu starego syntezatora. Partie basowe można odegrać za pomocą pedału basowego MIDI podłączonego do dedykowanego gniazda MIDI Bass Pedal lub korzystając z funkcji podziału klawiszy dla dolnego manuału. Złącza MIDI zamontowane w Nord C2D pozwalają na kontrolę innego sprzętu MIDI lub połączenie z komputerem lub sekwencerem, przy czym dane z górnego i dolnego manuału oraz dodatkowego sterownika nożnego można transmitować na osobnych kanałach MIDI.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka