Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

PX-A100

Przeczytaj Test Casio PX-A100 na łamach naszego portalu.

Casio świętując swój 10 letni sukces serii PRIVIA postanowiło zbudować kompaktowy model PX-A100. Jednym z nich jest opisany poniżej model Casio PX-A100 dostępny w dwóch inspirujących metalicznych kolorach: czerwonym i niebieskim. Tak ciekawe rozwiązanie kolorystyczne podkreśla wyjątkowość tych pianin, które oferują wysoce realistyczną klawiaturę młoteczkową połączoną z bardzo bogatą i różnorodną barwę fortepianu akustycznego. Technologia symulacji pomieszczeń dodatkowo rozszerza możliwości brzmieniowe, dodając głębi, jaką uzyskuje instrument grający w sali koncertowej.  


Wielowymiarowy system tworzenia brzmienia Morphing AiR Sound Source kładzie szczególny nacisk na wierność w reprodukcji barwy fortepianu, bez pomijania bogactwa płynącego z rezonansu strun i całości płyty rezonansowej. By to osiągnąć model Casio PX-A100 został wyposażony w rozszerzoną pamięć pozwalającą na zapis dłuższych próbek, w znacznie lepszej jakości. To, co czyni barwę fortepianu niewiarygodnie złożonym dźwiękiem, to ogromna ilość zmian brzmienia począwszy od uderzenia młoteczka w strunę, poprzez swobodne wybrzmiewanie, aż po wytłumienie rozedrganej struny. W pianinie cyfrowym Casio PX-A100 każdy z tych okresów posiada swoje odwzorowanie w różnych próbkach, co jeszcze bardziej poprawia realizm gry.Brzmienie fortepianu na przestrzeni wielu lat znalazło swoje zastosowanie w praktycznie każdego rodzaju muzyce, począwszy od klasyki i jazzu, a na klubowych rytmach kończąc. Wszystkie te style wymagają nieco innej barwy, o lekko zmienionej charakterystyce. Teraz dzięki zastosowaniu dziesięciu różnych próbek, możesz odkryć bogactwo fortepianu na nowo i dowolnie wybierać brzmienie w zależności od rodzaju muzyki, jaki preferujesz. Dostępne opcje to: Concert, Rock, Jazz, Classic, Pop, Dance, LA, Mellow, Bright, Piano Pad.

Klawiatura
Nowy model PX-A100 został wyposażony w zaawansowany mechanizm ważonej, młoteczkowej klawiatury z systemem potrójnych czujników ruchu, która oprócz realnej pracy dostarcza także ogromu przyjemności pod palcami. Specjalnie zaprojektowane wykończenie imitujące kość słoniową oraz heban, to rozwiązanie, jakie każdemu pianiście pozwoli na poczucie gry i dotyk klawiatury, identyczny jak w instrumentach akustycznych. Każdy klawisz posiada niezwykle precyzyjny system styków pozwalający w ścisły sposób ustalić prędkość, z jaką uderza młotek. Na tej podstawie wyznaczany jest dźwięk o odpowiedniej intonacji, charakterze i poziomie głośności.Technologia symulacji sal koncertowych
Ten niesamowity efekt pozwala wzbogacić barwę fortepianu dodając głębi, jaką uzyskuje się dzięki grze w sali koncertowej. Teraz możesz przy pomocy jednego przycisku przenieść się na chwilę do wspaniałych miejsc, tworzonych z myślą o doskonałym brzmieniu muzyki. Inżynierowie firmy Casio zaprogramowali aż 10 różnych efektów pogłosowych, imitujących akustykę najciekawszych pomieszczeń:
N.Y. CLUB, SCORING STAGE, DUTCH CHURCH, STANDARD HALL, OPERA HALL, VIENNESE HALL, L.A. HALL, BERLIN HALL, FRENCH CATHEDRAL, BRITISH STADIUM
Odwzorowanie pracy pedału
Wyjątkowy efekt zwolnienia tłumików wszystkich strun przy pomocy pedału, jest istotą potężnego i głębokiego brzmienia fortepianu akustycznego. Rezonans płynący z płyty instrumentu dodatkowo wzmocniony jest poprzez stereofoniczny efekt rezonansu na wszystkich 88 klawiszach. Całość efektu jest odwzorowywana w najdrobniejszych szczegółach, wraz z odgłosem samego wciskania pedału oraz dźwięku pobudzania wszystkich strun. Ważne jest również to, iż zastosowanie systemu płynnej zmiany naciskanego pedału umożliwia realizację delikatnych zmian w pogłosie, wywoływanych poprzez stopniowe zwalnianie tłumików. To z pewnością pozwoli wprawnym pianistom na bardzo ekspresyjną grę na instrumencie.

 

• Nowe wielowymiarowe źródło dźwięku AiR (Polifonia 128 głosów)

• Klawiatura Tri-Sensor Scaled Hammer Action II

• Dynamiczne tłumienie rezonansu

• Symulator reakcji młotków

• 18 barw (w tym 10 barw fortepianowych), 60 utworów do ćwiczeń

• 10 typów symulatora hali

• USB to Host (do połączenia z komputerem)

 

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka