Baza sprzętu

Filtruj po nazwie:
Producent:
Rodzaj instrumentu:
Sklep:

baza sprzętu

CA 15

Klawiatura RM3 Grand II

Firma Kawai stworzyła system RM3 Grand II by w pełni oddać charakter i właściwości klawiatury młoteczkowej stosowanej w fortepianach akustycznych. Klawiatura została zrobiona ze specjalnie doważonych kawałków drewna, a waga klawiszy została zróżnicowana w zależności od rejestru.  Posiada również symulację wymyku klawiatury wraz ze specjalnym doważaniem. Natomiast cała klawiatura wykończona jest ze specjalnego tworzywa która wiernie imituje kość słoniową (Ivory Touch) co zwiększa przyjemność oraz komfort gry. Wszystko zostało zrobione tak aby wiernie zachować najdrobniejsze niuanse z gry na akustycznym fortepianie.

System potrójnych czujników klawiatury

Aby w pełni zbliżyć ten model do wzorca instrumentu akustycznego Kawai zastosował potrójny system styków pod klawiaturą, dzięki temu CA 15 posiada poprawioną repetycję klawisza. Zastosowano mechanizm powodujący ponownie zwolnienie i gotowość gry klawisza, przy niepełnym powrocie do pozycji wyjściowej dlatego szybkie tryle lub powtórzenia tego samego dźwięku, nie powinny stanowić żadnego problemu. Ponadto ten mechanizm ułatwia także bardzo ekspresyjną grę piano i forte, co jest niezwykle istotne podczas codziennych ćwiczeń jak i podczas występów.

Brzmienie koncertowego fortepianu

CA 15 posiada najwyższej klasy brzmienie fortepianu koncertowego firmy Kawai, z serii EX. Dzięki bardzo szczegółowym i profesjonalnym nagraniom wszystkich 88 klawiszy, z różnym natężeniem siły nacisku bardzo idealnie oddaje bogactwo instrumentu akustycznego.

Wysokiej klasy efekty, pogłosy oraz dodatkowe brzmienia

Kawai CA 15 posiada odnowiony silnik odpowiedzialny za efekty, gotowe do przypisania pod każdego rodzaju brzmienie, dostępne w instrumencie. Całość możemy dowolnie konfigurować mając do dyspozycji bardzo przyjemne i klarownie brzmiące pogłosy. Mamy do dyspozycji kilka rodzajów dźwięku fortepianu, oprócz wspomnianego concert, także próbki nieco inaczej brzmiące typu studio lub modern. Ponadto wysokiej jakości brzmienia skrzypiec, rhodesów, organ kościelnych lub klawesynu z możliwością łączenia barw dzięki funkcji dual.

Harmonic imaging technology

Kolejnym ważnym aspektem z gry na prawdziwym fortepianie akustycznym jest pogłos wydobywający się z innych strun. Słyszalne to jest w momencie głośniejszego naciśnięcia klawisza oraz po zwolnieniu tłumików przy pomocy pedału. CA 15 posiada jeszcze bardziej zbliżone brzmienie do fortepianu akustycznego, oddając jego specyficzne bogactwo i potęgę dźwięku, z niespotykaną dotąd dbałością o szczegóły.

Wbudowane lekcje nauki gry

Instrumenty z serii CA firmy Kawai posiadają bardzo bogaty zestaw etiud Czernego, Burgmullera oraz Beyera, które w połączeniu z wysokiej klasy klawiaturą, świetnie nadają się do kształcenia dobrej techniki pianistycznej.

System pedałów fortepianu akustycznego

Dzięki technologii Grand Feel Pedal System CA 15 podobnie jak w przypadku innych instrumentów z serii CA zapewnia doskonałe odwzorowanie pracy mechanizmu jak w fortepianie akustycznym, poprzez dokładne wyważenie każdego z trzech pedałów damper, soft i sostenuto.

Wysokiej klasy nagłośnienie

Dźwięk fortepianu koncertowego posiada bardzo duży zakresu, w wyniku czego jest bardzo trudny do reprodukcji przez system głośników. Jednak model Kawai CA 15 został wyposażony w specjalnie zaprojektowany system nagłośnieniowy, który pozwalaja na wierną reprodukcję niskich, głębokich tonów basowych jak i krystalicznie brzmiących dźwięków z wysokich rejestrów.

comments powered by Disqus

Komentarze Facebooka