aktualności

17.05.2022r.

ROLAND JUNO-X

 

JUNO-X przenosi legendarną serię syntezatorów Roland w nową erę, łącząc autentycznego ducha vintage z nowoczesną mocą twórczą. Komponuj i graj z silnikiem nowej generacji JUNO-X, legendarnymi modelami JUNO-60 i JUNO-106, brzmieniami pianin XV-5080 i RD, Model Expansions i wiele więcej. I połącz je wszystkie za pomocą znanego, praktycznego interfejsu, który wita Cię jak starego przyjaciela. Wspierany przez nasz System Syntezy ZEN-Core, JUNO-X trafia wszędzie tam, gdzie jest Twoja muzyka — w przeszłość, teraźniejszość lub przyszłość.

 Najważniejsze funkcje:

 • Legendarne wrażenia z syntezatora JUNO wymyślone na nowo dzięki mocy Systemu Syntezy ZEN-Core 
 • Nowo opracowany model JUNO-X z oscylatorem Super Saw, czułością na uderzenie, efektem Chorus III i nie tylko  
 • Autentyczne modele syntezatorów JUNO-60 i JUNO-106 z lat 80.
 • Wszechstronne brzmienia z XV-5080, pianin z serii RD i klasycznego vocodera Rolanda
 • Miejsce użytkownika do Model Expansions, takich jak JUPITER-8, JD-800, Vocal Designer i innych z Roland Cloud 
 • Szybki i intuicyjny proces pracy w oparciu o Sceny
 • Natychmiastowe tworzenie brzmień za pomocą praktycznego panelu inspirowanego historycznymi syntezatorami JUNO
 • Czułe pokrętła i suwaki zapewniają precyzyjną kontrolę
 • Tradycyjny arpeggiator i zaawansowany I-Arpeggio napędzany inteligentnymi algorytmami
 • Ekspresyjna 61-klawiszowa klawiatura z aftertouch
 • Wbudowane głośniki stereo i obsługa dźwięku przez Bluetooth®
 • Interfejs USB audio/MIDI i port pamięci USB do tworzenia kopii zapasowych danych  
 • Darmowe oprogramowanie JUNO-X Editor dla macOS i Windows 
 • Przeglądaj i ładuj Model Expansions, Pakiety Brzmieniowe i nie tylko przez Wi-Fi za pośrednictwem Roland Cloud Connect
 • 10 darmowych pakietów brzmieniowych dostępnych z Roland Cloud przy zakupie   

Kolejny rozdział w dziedzictwie JUNO.

Stojąc wśród największych syntezatorów analogowych, jakie kiedykolwiek stworzono, kultowa seria Roland JUNO wywierała ogromny wpływ na muzykę przez ponad cztery dekady. Ciepłe, organiczne brzmienia JUNO-60 i JUNO-106 zdefiniowały niezliczone popowe hity lat 80. i odegrały ogromną rolę w pojawieniu się techno, house, synthwave i innych stylów elektronicznych. Charakterystyczny i ponadczasowy, klasyczne brzmienie JUNO nadal inspiruje najlepszych twórców muzyki na całym świecie. 

JUNO-X łączy to, co najlepsze z przeszłości, z najnowszymi technologiami firmy Roland, na nowo wyobrażając sobie dawne wrażenia z JUNO ze znacznie rozszerzonymi możliwościami dźwięku i swobodnymi narzędziami dostosowanymi do dzisiejszej muzyki. Zapewnia pełne możliwości natywnego silnika ZEN-Core, wraz z autentyczną rekreacją syntezatorów JUNO i innych legendarnych instrumentów Rolanda. 

Trzy JUNO w jednym.

JUNO-X daje Ci autentyczne brzmienia JUNO-60 oraz JUNO-106 w całej okazałości, a także nowy silnik JUNO-X, który nasyca ducha JUNO większą siłą i ekspresją dźwiękową. 

JUNO-X

Nowo opracowany model JUNO-X przedstawia naturalną ewolucję historycznego brzmienia JUNO. Twórz jeszcze grubsze dźwięki dzięki ulepszonej wersji słynnego przebiegu Super Saw Rolanda i zanurz się dzięki czułości na grę, kontroli obwiedni wysokości tonu i nie tylko. Dostępny jest również nowy tryb Chorus III, który uzupełnia dwa ukochane tryby chorus z oryginalnych JUNO.

JUNO-60

Wprowadzony na rynek w 1982 roku, JUNO-60 był przełomowym instrumentem, który w ogromnym stopniu wpłynął na nadchodzący obraz syntezatorów. Zastępując podobny JUNO-6, oferował niedrogą syntezę polifoniczną ze stabilnym sterowanym cyfrowo oscylatorem (DCO). Bogaty charakter JUNO-60, przyjazny interfejs i solidne strojenie – wraz z bogatym efektem chorus i możliwością przechowywania brzmień we wbudowanych pamięciach – sprawiły, że syntezator ten stał się natychmiastowym klasykiem. 

JUNO-106

W 1984 roku na sukcesie swojego poprzednika został zbudowany JUNO-106  z większą ilością pamięci i rewolucyjnym nowym interfejsem MIDI. Charakteryzował się nieco gładszym i czystszym charakterem brzmienia, a arpeggiator JUNO-60 został zastąpiony fajną funkcją polifonicznego portamento. Przyjęty przez jeszcze szerszą publiczność, bardziej przystępny cenowo JUNO-106 stał się jednym z najlepiej sprzedających się syntezatorów wszech czasów.

Ponad JUNO.

Wszechstronny JUNO-X zawiera również więcej wbudowanych Modeli z legendarnego kanonu Rolanda i możliwość posunięcia się jeszcze dalej dzięki Model Expansions i innym zawartością dźwiękowym z Roland Cloud. 

XV-5080, RD-Piano oraz Vocoder

Przeglądaj ponad 900 presetów opartych na PCM ze słynnego modułu XV-5080, od instrumentów akustycznych i klasycznych syntezatorów po perkusje i dźwięki z całego świata. Graj na ekspresyjnych fortepianach akustycznych wywodzących się z renomowanej serii fortepianów scenicznych Roland RD. Lub podłącz mikrofon i użyj Model Vocoder z dowolnym dźwiękiem JUNO-X, aby stworzyć ekspresyjne brzmienia zespołowe, futurystyczne pady i funkowe głosy robotów. 

Model Expansions i Więcej

Dzięki obsłudze Model Expansions z Roland Cloud, możesz przekształcić JUNO-X o brzmienie i charakter dodatkowych instrumentów Rolanda, zarówno starych, jak i nowych. Załaduj autentyczne wersje JUPITER-8, JD-800 i innych klasyków lub wykaż się kreatywnością z nowo opracowanym Vocal Designer. Roland Cloud jest również miejscem dla rosnącej gamy Wave Expansions, Pakietów Brzmieniowych, Pakietów Sampli i więcej, aby muzyka płynęła.

Oto film prezentujący nowy instrument: