aktualności

16.10.2017r.

KAWAI MP7SE oraz MP11SE

KAWAI zaprezentował dla modele pianin scenicznych MP11 SE oraz MP7SE.

Oba modele zachowują wszystkie cechy swoich poprzedników, ale z dodatkiem nowych brzmień fortepianowych. Shigeru KAWAI SK-EX oraz SK-5 Studio Grand Piano. 

 

MP11SE

MP11SE posiada 88 klawiszy w technologii Grand Feel Action. Klawisze oczywiście są drewniane, wyposażone w 3 sensory z funkcją Let Off. Pianistów ucieszy fakt, że w komplecie znajduje się potrójny pedał GFP-3. Technologia produkcji dźwięku to Harmonic Imaging XL, a moduł pozwala osiągnąć polifonię 256 głosów. Standardowo KAWAI daje bardzo dużo możliwości dostosowania brzmienia do swoich potrzeb (aż 22 parametry Virtual Technician). Brzmień na pokładzie jest nie dużo, bo tylko 40. KAWAI zastosował tutaj zabieg podzielenia brzmień na sekcje, co przekłada się na sprawne zarządzanie brzmieniami. Podzielono je na sekcje A. Piano, E. Piano. Other. To co najmniej cieszy to waga. 34 kg, to dość sporo, ale KAWAI nie bawi się w kompromisy. Klawiatura musi swoje ważyć i stąd taki wynik. Instrument oferuje opcję łączenia brzmień, rejestracji i odtwarzania plików MP3 oraz WAV. Instrument dysponuje wyjściami zbalansowanymi XLR. 

 

 

MP7 SE

Wygląda jak odchudzony brat MP11 SE. Nie posiada jednak drewnianej klawiatury. Wykonana jest z plastiku, lecz zachowano również funkcję Let Off i również dodano 3 czujniki. Technologia projekcji dźwięku jest taka sama HI-XL, oraz brzmienia fortepianów są identyczne. Parametrów do kreowania brzmień fortepianowych oraz pianin elektrycznych jest aż 23. Liczba brzmień wynosi 256, a instrument może tworzyć 4 strefowe setupy. Polifonia wynosi 256 głosów, tak więc przy brzmieniach fortepianowych mamy pewność, że wszystko zostanie odtworzone. MP7SE potrafi rejestrować i odtwarzać pliki WAV oraz MP3. Pedał F-10H (pojedyńczy) jest w komplecie, a waga instrumentu to 22.5 kg. 

Więcej na stronie producenta.

Link

skontaktuj się z nami
2011 © muzykuj.com. Wszystkie prawa zastrzeżone.
e-mail: pawel(at)muzykuj.com