aktualności

16.10.2018r.

Arturia V Collection 6.2

Najnowsza aktualizacja do Arturia V Collection sygnowana jako 6.2 wznosi ten potężny zbiór instrumentów na jeszcze wyższy poziom.

Synclavier V - rekreacja rewolucyjnego cyfrowego syntezatora doczekała się aktualizacji do wersji 2, dzięki czemu zyskała możliwości resyntezy oraz samplingu. Do tego presety zostały przebudowane, bugi usunięte, integracja uproszczona, a w rezultacie nie tylko otrzymujemy świetnie brzmiącą, wszechstronną bibliotekę vintage'owych emulacji, ale przede wszystkim bardzo wiarygodną.

Aktualizacja Synclavier

Wspomniany update tego instrumentu do wersji 2 przyniósł kilka nowych funkcji:

  • Resynteza - Synclavier V 2 został teraz wyposażony w silnik resyntezy, dzięki czemu pozwala na kreowanie syntetycznych brzmień, które imitują tonalne właściwości próbki audio. Wystarczy za pomocą metody drag'n'drop przerzucić próbkę, po czym zostaje ona automatycznie przeanalizowana i Synclavier tworzy brzmienie syntetyczne w oparciu o tę próbkę. Całość można dostosowywać za pomocą 100 punktów kluczowych. Dodatkowo można poszerzać brzmienie o inne dźwięki pochodzące z Synclavier V.
  • Odtwarzanie sampli - poza resyntezą sampli, użytkownicy mogą także odtwarzać sample z vintage'owymi cyfrowymi granulkami, czy skorzystać ze zmiany wysokości brzmienia.
  • Nowe presety i sample - Nie tylko Synclavier V 2 oferuje setki nowych presetów, ale Arturia zawarła także selekcję sampli od New England Digital, która daje ten autentyczny oryginalny feeling.
  • Przeróbki interfejsu - producent dodał kilka ważnych usprawnień poprawiających ogólny workflow.

Integracja z KeyLab MkII

V Collection 6.2 poprawia aktualną integrację pomiędzy softwarem Arturia i ich flagowymi kontrolerami. Aktualizacja dodaje kilka poręcznych skrótów do KeyLab MkII (np. klikając "Clear All" w przeglądarce, lista presetów automatycznie przewija się na sam szczyt).

Przerobione presety

Wszystkie ponad 7000 presetów które można znaleźć w całej kolekcji V Collection zostały odświeżone i zaktualizowane w celu upewnienia się, że reprezentują podobny poziom i intensywność. RIP użytkownicy słuchawek? Niekoniecznie. Teraz agresywne syntetyczne brzmienia i pianina reprezentują ten sam postrzegany poziom dźwięku.

Usunięte bugi

Developerzy Arturia pozbyli się wszelkich błędów, które mogli napotkać użytkownicy dotychczasowych wersji w przypadku wszystkich 21 instrumentów w kolekcji. Pełną listę poprawek znajdziecie TUTAJ.

Wszystko to sprawia, że V Collection 6 to flagowe kompendium 21 software'owych emulacji legendarnych instrumentów, które brzmi niesamowicie i pozwala na jeszcze więcej niż dotychczas.